NAWIGACJA

KONTAKT

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

LOGOWANIE

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

DOTYCHCZAS ODWIEDZIŁO NASZĄ STRONĘ

liczba odwiedzin: 79526

Piątek 15.12.2017

KALENDARZ

MAPA

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

WIADOMOŚCI

WITAMY NA STRONIE UCZNIÓW, NAUCZYCIELI

I RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W BRANICY RADZYŃSKIEJ

 

WIADOMOŚCI

 •               4 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej pojechali do Radzynia na przedstawienie „Alicja w zaczarowanej krainie”. Dzieciom bardzo podobały się animacje komputerowe w trakcie przedstawienia, a także gra na gitarze elektrycznej.  Duże wrażenie na dzieciach wywarła gra aktorów z Katolickiego Teatru w Krakowie.  Piękne kolorowe stroje i bajeczna scenografia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 •               W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z  uczniami klasy pierwszej kolejny raz uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. 
                Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami i rozpoczęły ten dzień od gimnastyki z Kubusiem Puchatkiem. Następnie wysłuchały historii pojawienia się misia wśród zabawek. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, mówiły  wiersze o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Atrakcją był konkurs na odgadywanie imion misiów z fragmentów bajek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

 •           W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy szóstej SP w Branicy Radz. postanowili odpowiedzieć na apel Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i przyłączyli się do akcji charytatywnej „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

            Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” współpracuje z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, przy której z inicjatywy Fundacji wybudowano szpital dla dzieci chorych na raka, zwany Przylądkiem Nadziei. To właśnie dla pacjentów Przylądka Nadziei, którzy te najbardziej rodzinne święta nierzadko będą zmuszeni spędzić w szpitalu, Fundacja w tym roku zorganizowała zbiórkę świątecznych podarunków, a uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć w niej udział. Z własnych oszczędności zakupili grę planszową, a uczeń Adrian Jaroniec – dwa pudełka klocków LEGO.Upominek został pięknie zapakowany i z gorącymi bożonarodzeniowymi życzeniami wysłany na adres Fundacji, a stamtąd w Wigilię Bożego Narodzenia trafi do rąk małych pacjentów Przylądka Nadziei.Ufamy, że nasz skromny podarunek umili im świąteczny czas.

 •               W dniu 10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się już VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski: Żabikowa, Zabiela, Paszk Dużych, Brzostówca, Branicy Radzyńskiej, Białki i Białej.  Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Andrzej Prokopiuk serdecznie witając przybyłych gości i uczestników wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiedli: p. Ewa Łańcut – Nestoruk nauczyciel szkoły muzycznej – przewodnicząca,  p. Anna Grochoła – przewodnicząca Rady Gminy oraz p. Ireneusz Bogusz – z-ca wójta. Jury uważnie przysłuchiwało się wszystkim wykonawcom. Wyłonienie najlepszych drużyn nie było łatwe, gdyż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Repertuar był urozmaicony, utwory nawiązywały do różnych okresów naszej historii. I miejsce w kategorii klas IV- VII zajęli uczniowie naszej szkoły. Zespół wokalny „Branickie Słowiki” wystąpił w składzie: Martyna Belniak, Maciej Kolasa, Paulina Radomska i Julia Szymecka. Uczniowie wykonali dwa utwory: „Marsz Pierwszej Brygady” i „Piechota”. Opiekunem była pani Iwona Koczkodaj. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesława Mazurka. Wszystkie zespoły i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe dietetyczne ciasteczka przygotowane przez organizatorów.

 •             Tradycyjnie już w naszej szkole uczciliśmy w tym roku rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To już 99 lat minęło od wydarzeń, które doprowadziły do tego, że Polska po 123 latach niewoli znów stała się niepodległym państwem. Z tej okazji 15 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pana Andrzeja Dyczko przez uczniów klasy piątej. Zawsze przy okazji Święta Niepodległości czcimy pamięć bohaterów, którzy zginęli walcząc o niepodległą Polskę. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość upłynęła w podniosłej atmosferze.

 •               Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
  W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, soki,  przeróżne warzywa, owoce oraz wiele gatunków pieczywa. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Tę bardzo pożyteczną akcję edukacyjną koordynowały wychowawczynie klas: p. Iwona Koczkodaj, p. J. Oniszczuk i p. A. Oworuszko.

 •             31 października 2017r. w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.  Uczniowie  ubrani w piękne stroje,  przybliżyli nam postacie wybranych świętych i błogosławionych. Uczennica przebrana za Maryję Pannę wykonała pieśń ,,Jest na świecie miłość”. Potem zaprezentowali się kolejno: św. królowa Jadwiga, św. Albert Chmielowski, św. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Kolbe, św. Franciszek z Asyżu, bł. Kiara Luce Badano oraz św. Jan Paweł II. Następnie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę ,,Gdy Boży Duch wypełnia mnie, jak święty śpiewać chcę…”. Parada Świętych zakończyła się zapaleniem zniczy i wspólnym odmówieniem modlitwy za zmarłych.
             Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem Pani Doroty Kowalskiej. Pani dyrektor Violetta Pasztaleniec podziękowała rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, a uczniom za piękny występ.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ