NAWIGACJA

KONTAKT

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

LOGOWANIE

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

DOTYCHCZAS ODWIEDZIŁO NASZĄ STRONĘ

liczba odwiedzin: 89309

Piątek 23.03.2018

KALENDARZ

MAPA

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

WIADOMOŚCI

WITAMY NA STRONIE UCZNIÓW, NAUCZYCIELI

I RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W BRANICY RADZYŃSKIEJ

 

WIADOMOŚCI

 •             14 marca gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego już dzieciom Klauna „Waldusia”. Tym razem zaprezentował on pouczający i pełen humoru program na temat potrzeby czystości i higieny w codziennym życiu. Częste mycie się, przynoszenie do szkoły drugiego śniadania, sprzątanie w swoim najbliższym otoczeniu, spożywanie codziennie owoców i warzyw, uprawianie sportu to droga do sukcesu i pełni zdrowia. Nie zabrakło ciekawych zagadek i zadań, w których dzieci chętnie brały udział.
               Śmiechu było co niemiara. Ochotnicy z zaangażowaniem wcielali się w role wymyślane przez Waldusia.  Każdy za odwagę został nagrodzony brawami oraz drobnym upominkiem. Zabawa była wyśmienita!

 •               14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Wysyłamy wtedy kartki walentynkowe nie tylko dla tych, których kochamy, ale też tych, których bardzo lubimy. Samorząd  Uczniowski wykonał piękną skrzynkę na pocztę walentynkową i w środę  14 lutego,  listonosze poczty walentynkowej rozdali walentynkową korespondencję  uczniom, jak również i  nauczycielom. Taka poczta walentynkowa była dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności. Z okazji Walentynek Samorząd Uczn
 •               29 stycznia w 2018 w ramach ferii odbyły się zajęcia dla chętnych dzieci. O godzinie 10:00 rozpoczął się seans filmowy. Chrupiąc popcorn obejrzeliśmy śmieszny film „Dzieciak rządzi”. Następnie  pani Anna Niewęgłowska zaproponowała konkurs plastyczny pt. „Wymarzone ferie”, do którego przystąpiły wszystkie dzieci. Największym zaskoczeniem okazało się podsumowanie tego konkursu, ponieważ wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dodatkową atrakcją było losowanie sobie nagród. Tego dnia wszyscy uczniowie wyszli ze szkoły zadowoleni.

 •               26 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Fizyka wszędzie styka” , grupy ZELEKTRYZOWANI. Była to atrakcyjna  edukacja poprzez wykład, laboratorium, trochę kabaret, a także quiz. Tematyka przedstawienia obejmowała materiał z przyrody, fizyki i chemii. Dowiedzieliśmy się jak powstają wiry pierścieniowe, co to jest efekt Stroopa, pobawiliśmy się wodorem, helem i ciekłym azotem. Największe wrażenie na wszystkich wywarły wybuchy i efektowna mgła, która powstała w trakcie eksperymentu z ciekłym azotem.

 •                20 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z coroczną tradycją na uroczystość bardzo licznie przybyli najważniejsi goście - babcie i dziadkowie oraz lokalna społeczność.
                W tym roku uczniowie z klasy I-III swoim babciom i dziadkom wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Występ przeplatany był wesołym kolędowaniem, do którego chętnie włączyła się wspaniała publiczność. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla szanownych gości był występ pierwszoklasistów. Uczniowie w swoich humorystycznych wierszykach i piosenkach rozweselali zgromadzonych gości. Następnie wychowankowie klasy II i III wspaniałe przedstawienie wzbogacili o taki repertuar muzyczny jak: „Piosenka o dziadku” oraz „Piosenka na Dzień Babci i Dzień Dziadka”.  Ostatnimi, którzy pojawili się na naszej scenie, byli uczniowie oddziału przedszkolnego oraz oddziału zerowego. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat. Babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami. 
                Po zakończeniu występów Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec serdecznie podziękowała bardzo liczne przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten styczniowy dzień uczynić dla babć i dziadków dniem pięknym i wyjątkowym. Na zak

 •               Po wielu latach nieobecności w kalendarzu imprez sportowych na szczeblu gminy, powrócił Tenis Stołowy. Impreza odbyła się w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami rozgrywek pingpongowych była Szkoła Podstawowa w Żabikowie oraz Zespół Szkół w Zabielu, gdzie odbyły się zawody. Do rywalizacji przystąpiło 14 dziewcząt i 15 chłopców ze Szkół Podstawowych w Białce, Branicy Radzyńskiej, Brzostówcu, Zabielu i Żabikowie. Turniej rozegrany został w grach singlowych. Pojedynki rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Łącznie rozegrano 65 meczów. Uczniowie naszej szkoły zajęli dwa miejsca na podium oraz trzy nagrodzone dyplomami. Opiekunem była p. Violetta Pasztaleniec.

 •          Jak co roku w styczniu sala kinowa radzyńskiej Oranżerii rozbrzmiewa za sprawą kolęd i pastorałek. W niedzielę 7 stycznia rozpoczęło się tegoroczne Kolędobranie. Organizatorzy podkreślali, że nie jest to konkurs śpiewaczy, a przegląd, w którym może uczestniczyć każdy.  W przeglądzie występowały zespoły, duety oraz soliści. Przedział wiekowy występujących od przedszkolaka do seniora.
        W Kolędobraniu wzięła udział uczennica naszej szkoły Martyna Belniak, która przepięknie wykonała dwa utwory ,,Całą noc padał śnieg” oraz ,,Tylko jedna jest taka noc”. Występ Martyny został nagrodzony gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ