NAWIGACJA

KONTAKT

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

LOGOWANIE

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

DOTYCHCZAS ODWIEDZIŁO NASZĄ STRONĘ

liczba odwiedzin: 74029

Niedziela 22.10.2017

KALENDARZ

MAPA

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

WIADOMOŚCI

WITAMY NA STRONIE UCZNIÓW, NAUCZYCIELI

I RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W BRANICY RADZYŃSKIEJ

 

WIADOMOŚCI

 •              16 października br. uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką podziękowali swoim pedagogom i wychowawcom za codzienny trud, poświęcenie i serce. Część artystyczną przygotowały klasy IV – VI pod kierunkiem Pani Agnieszki Domańskiej i Pani Iwony Koczkodaj. Występ wzbudził wiele emocji zarówno wśród publiczności dziecięcej, jaki i wśród pedagogów i pracowników szkoły.  Śmiechy i brawa świadczyły o radosnej atmosferze święta, a inscenizacja zaprezentowana przez klasę szóstą rozbawiła wszystkich uczestników szkolnej uroczystości.
              Obecnych na uroczystości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec, a szczególnie Panią Elżbietę Warsz, emerytowaną nauczycielkę SP W Branicy Radzyńskiej. Miło nam było Panią gościć. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta i podzieliła się kilkoma refleksjami na temat roli współczesnego nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród  nauczycielom za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2016/2017.
   

 •                W środę 4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty garncarskie. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie od oddziału przedszkolnego do klasy siódmej. Spotkanie pan prowadzący rozpoczął od przedstawienia informacji o garncarstwie i zaprezentowaniu swoich narzędzi pracy. Warsztaty okazały się ciężką pracą dla uczniów klas starszych, którzy mieli przygotować glinę . Tego dnia każdy uczeń otrzymał dwie kule gliny. Jedna z nich została zamieniona w anioła lub w miseczkę. Druga kula na kole garncarskim przeobrażona została w dzbanuszek. Każdy uczeń  z brudnym rękami stwierdził, że garncarstwo to nie jest łatwe zajęcie.

 •       Dnia 25 września  uczniowie klasy VI  pod opieką pani Agnieszki Domańskiej przystąpili do akcji „Sprzątania świata” i porządkowali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Uczniowie z chęcią podeszli do idei sprzątania i z radością wrzucali śmieci do worków. Celem akcji było  rozbudzenie i wzmocnienie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna, a nawet konieczna. Sprzątając śmieci, przyczyniamy się do tego , aby nasza miejscowość była czysta i zadbana.
   

 •               17 września br. na uroczystościach z okazji obchodów 100 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Branicy Radzyńskiej uczniowie klasy piątej zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Nasza straż jest zawsze pierwsza...”, na którą złożyły się wiersze i piosenki tematycznie nawiązujące do pracy strażaka. Oprawę muzyczną widowiska przygotował p. A. Belniak, a część literacką – p.K. Zesiuk. Niezwykle miłym akcentem naszego występu były upominki dla młodych artystów przygotowane przez OSP w Branicy Radzyńskiej. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za zaproszenie na uroczystość. 

 •  

      Uczniowie klasy piątej i szóstej SP w Branicy Radzyńskiej zainspirowani tematem lekcji z języka polskiego, poświęconym różnym formom niesienia pomocy chorym dzieciom, postanowili przyłączyć się do akcji Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka https://marzycielskapoczta.pl/ . Marzycielska Poczta to akcja dobroczynna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek pocztowych do ciężko chorych dzieci z całej Polski.

  Jako adresata swoich kartek pocztowych uczniowie zgodnie wybrali Lenkę Krakowczyk,

 •  

     4 września 2017 roku społeczność naszej szkoły z radością przywitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym i minutą ciszy, którą uczczono pamięć bohaterów poległych w czasie II wojny światowej. Gościem honorowym uroczystości był Pan Ireneusz Bogusz, Zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski, a nad całością uroczystości czuwała Pani Dyrektor Violetta Paszteleniec, która na wstępie wszystkich powitała, a szczególnie najmłodszych członków naszej społeczności – zerówkę, nieco onieśmieloną tak licznym gronem gości. Zarówno Pani Dyrektor, jak i Pan Wójt wszystkim obecnym, czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzyli owocnej pracy i jak największych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

 •    23 czerwca 2017 roku zakończył się rok szkolny 2016/2017.  Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor  Ewę Luty uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Zesiuk przedstawili wakacyjny występ, a uroku dodały piosenki śpiewane przez dziewczynki z tej klasy. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała także uczennica Martyna Belniak, która pod czujnym okiem pani Doroty Kowalskiej i Agnieszki Domańskiej zaśpiewała piosenki z konkursów, w których uczestniczyła. Jedną z piosenek „Laleczka z saskiej porcelany” urozmaicił taniec dziewczynek z oddziału przedszkolnego przygotowany przez wychowawczynię Annę Niewęgłowską. Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnione świadectwa, dziękując wszystkim  za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Głos zabrał także Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pan Wiesław Mazurek, który życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ