LOGOWANIE

Poniedziałek 01.05.2017

MAPA

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

WIADOMOŚCI

WITAMY NA STRONIE UCZNIÓW, NAUCZYCIELI

I RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W BRANICY RADZYŃSKIEJ

WIADOMOŚCI

•               Dnia 28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie z klas IV - VI przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Dzięki temu montażowi słowno - muzycznemu widzowie mogli przypomnieć sobie całą historię dotyczącą tego wydarzenia.
            ...
  •               W dniu 24 kwietnia 2017r uczennica klasy IV Martyna Belniak wzięła udział w konkursie piosenki angielskiej I CAN BE A STAR 2017. Konkurs, którego głównym celem  było promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci i młodzieży został zorganizowany  przez Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Martyna  w kategorii : soliści zaśpiewała ‘’Color of your life’’ Michała Szpaka. W tym roku zaprezentowało się 51 solistów i 12 zespołów muzycznych z różnych powiatów: siedleckiego, włodawskiego, bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Pod fachowym okiem komisji artystycznej:  przewodniczącej komisji  pani Julii Chmielnik- dyrygentki, kierownika muzycznego, aktorki, instruktora,, Twoja twarz brzmi znajomo’’, jurora w precastingu ,,Must be the music’’,  pani Małgorzaty Stepuch - nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz dr Artura Sepocha -  dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie uczestnicy na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Martyna  za uczestnictwo w konkursie dostała pamiątkowy dyplom, a nauczyciel j. angielskiego p. Agnieszka Domańska podziękowanie za przygotowanie uczennicy do konkursu.

•             Wielkanoc to największe święto wszystkich chrześcijan. Przypomina nam prawdę o tym, że Chrystus zmartwychwstał.
                Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dnia 11 kwietnia 2017r. uczniowie klasy V i VI przedstawili inscenizację, w której przybliżyli nam wydarzenia, jakie miały miejsce w wielkanocny poranek. Pokazali, jak dwaj apostołowie: Piotr i Jan, pobiegli do grobu Jezusa aby sprawdzić czy jest pusty. Potem zaś sam zmartwychwstały Chrystus objawił się im w Wieczerniku. Prosił, aby tę radosną nowinę zanieśli do wszystkich ludzi na całej ziemi.
              Przedstawienie uświetnił występ uczennic klasy IV, które zaśpiewały pieśni o krzyżu i o zmartwychwstaniu.
    Apel przygotowała pani Dorota Kowalska.

•     3 kwietnia br. uczniowie klasy czwartej mieli przyjemność zaprezentować przed społecznością szkoły apel z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Na część artystyczną złożyła się krótka historia książki od starożytności do czasów współczesnych, scenka „W bibliotece” oraz inscenizacja „Czerwony Kapturek” wg baśni Braci Grimm. Mali aktorzy pięknie zaprezentowali się w kostiumach przygotowanych przez rodziców, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.
         Za całość odpowiedzialna była p. K. Zesiuk.

•           Zespół wokalny dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Martyna Belniak, Paulina Radomska, Aleksandra Zwierzchowska wziął udział w II Gminnym Konkursie Pieśni Wielkopostnej w Zespole Szkół w Zabielu, który odbył się dnia 30 marca 2017r.
              Uczennice zajęły I miejsce w kategorii klas IV- VI. Wykonały dwa utwory: "Prawda jedyna" i "Hymn o krzyżu". Dziewczęta zostały przygotowane przez panią Dorotę Kowalską.
              Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

•    10 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna, która wystawiła dla dzieci przedstawienie pt.” Pinokio” .Wszyscy uczniowie z radością przypomnieli sobie przygody drewnianego chłopca, a najmłodsi poznali kolejną bajkę.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
               Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
               Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
              Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką p. Anny Niewęgłowskiej.
              Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.