MENU

KONTAKT

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

LOGOWANIE

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

LICZNIK ODWIEDZIN

liczba odwiedzin: 58622

Niedziela 26.03.2017

Mapa

Wiadomości

Kalendarz

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

STRONA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BRANICY RADZYŃSKIEJ

 •    10 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna, która wystawiła dla dzieci przedstawienie pt.” Pinokio” .Wszyscy uczniowie z radością przypomnieli sobie przygody drewnianego chłopca, a najmłodsi poznali kolejną bajkę.

 • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
             Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
             Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
            Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką p. Anny Niewęgłowskiej.
            Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.

 •   16 lutego br. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, którą uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Luty. Przy dyskotekowych rytmach bawili się nie tylko uczniowie, z dumą prezentujący najbardziej wymyślne kostiumy ulubionych bohaterów literackich i filmowych, ale również nauczyciele i rodzice. Uczestnicy balu, tańczac i śpiewając, miło spędzali czas w pięknie udekorowanej sali, którą specjalnie na ten dzień przygotowali rodzice. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy za rok!

 •    17 stycznia 2017 roku, w drugi dzień ferii, chętni uczniowie przystąpili do II Wewnątrzszkolnego Turnieju Szachowego, przygotowanego przez p.Annę Niewęgłowską. Po rozegraniu poszczególnych partii szachowych , wyłoniono następujące osoby:
  I miejsce Karolina Szelech
  II miejsce Martyna Belniak
  III miejsce Paulina Radomska
     Pozostali uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły, wzięli udział w przygotowanym przez p. Iwonę Koczkodaj  seansie filmowym, oglądając najnowszy film dla dzieci. Następnie starsze dzieci uczestniczyły w loterii fantowej, którą przygotowała p. Dorota Kowalska. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

 •   W czwartek 22 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. Było to wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli.
    W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy III opowiadając historię narodzenia Pana Jezusa. Nie była to jednak tylko historia biblijna, lecz również przedstawienie polskiej tradycji: przygotowań do wieczerzy wigilijnej i nakrywania do stołu. Pojawiły się pierogi z kapustą, racuszki, pierniki i wiele innych potraw.
   Opowiadanie o Bożym Narodzeniu przeplatane było wspólnym śpiewem kolęd oraz piosenek o świętach, po polsku i po angielsku. Dzieci przygotowujące Wigilię odwiedził też Mikołaj z prezentami.
  Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Jolanta Oniszczuk, wychowawczyni klasy III.
  W przedstawieniu wzięły udział również uczennice klasy IV i V, które śpiewem kolęd i pastorałek uświetniły spotkanie.
    Na zakończenie pani dyrektor Ewa Luty złożyła wszystkim obecnym: uczniom, rodzicom, kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.
  Po części oficjalnej społeczność szkolna przystąpiła do degustacji potraw wigilijnych przygotowanych przez rodziców.
  Wspólnie spędzony czas wprowadził wszystkich w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 • 19 grudnia 2016 roku w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Po obejrzeniu zajęć dzieci zaprosiły swoich rodziców na warsztaty plastyczne, w trakcie których wspólnie  przygotowywali ozdoby choinkowe. Następnie rodzice przygotowali dla naszej klasy świąteczny poczęstunek. Przy pysznym cieście, herbacie i melodii kolęd miło spędziliśmy czas.


 •       15  grudnia br. uczniowie klasy czwartej zaprezentowali przed społecznością SP w Branicy Radz. apel poświęcony laureatowi literackiej Nagrody Nobla - Henrykowi Sienkiewiczowi. Apel był podsumowaniem projektu „W stronę Henryka Sienkiewicza i jego twórczości”, relizowanego w klasach IV – VI od września do grudnia br. przez nauczyciela języka polskiego, języka angielskiego i opiekuna biblioteki. Na część artystyczną złożyły się krótkie inscenizacje fragmentów wybranych utworów Sienkiewicza oraz życiorys noblisty w formie wywiadu z kustoszem Muzeum w Woli Okrzejskiej. Zwieńczeniem występu była „Dumka na dwa serca” w wykonaniu uczennic klasy czwartej. Apel przygotowała p.K. Zesiuk.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ