LOGOWANIE

Czwartek 29.06.2017

MAPA

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

WIADOMOŚCI

WITAMY NA STRONIE UCZNIÓW, NAUCZYCIELI

I RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W BRANICY RADZYŃSKIEJ

WIADOMOŚCI

•    23 czerwca 2017 roku zakończył się rok szkolny 2016/2017.  Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor  Ewę Luty uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Zesiuk przedstawili wakacyjny występ, a uroku dodały piosenki śpiewane przez dziewczynki z tej klasy. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała także uczennica Martyna Belniak, która pod czujnym okiem pani Doroty Kowalskiej i Agnieszki Domańskiej zaśpiewała piosenki z konkursów, w których uczestniczyła. Jedną z piosenek „Laleczka z saskiej porcelany” urozmaicił taniec dziewczynek z oddziału przedszkolnego przygotowany przez wychowawczynię Annę Niewęgłowską. Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnione świadectwa, dziękując wszystkim  za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Głos zabrał także Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pan Wiesław Mazurek, który życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

•                 13 czerwca 2017 roku uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską gościli rodziców na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Nasze przedszkolne święto „Dzień Rodzica” rozpoczęło się od prezentacji wierszyków i piosenek. Następnie każdy rodzic otrzymał drobiazg własnoręcznie zrobiony przez dzieci. Rodzice dla nas przygotowali  wspaniały poczęstunek, a największą niespodzianką okazały się lody.

•                9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego spędzili czas w sali zabaw w Fikolandzie w Parczewie. Na trampolinie, w piłeczkach i na dużej zjeżdżalni wszyscy wspaniale się bawili. Dużą atrakcją okazał  się motocykl, na którym każdy miał możliwość pojeździć. Na koniec dzięki uprzejmości właścicieli pobawiliśmy się na wielkim, dmuchanym zamku.

•                 Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbył się konkurs ,,The beautiful reading in English''- piękne czytanie po angielsku. Konkurs miał na celu rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym.Chętni uczniowie z klas IV-VI odczytali wyznaczone wcześniej teksty w języku angielskim. Ocenie podlegały : poprawność fonetyczna, płynność czytania, dykcja, akcent zdaniowy. Komisja konkursowa w składzie : pani dyrektor Ewa Luty, pani Violetta Pasztaleniec i organizator konkursu pani Agnieszka Domańska, wyłoniła dwóch Mistrzów Pięknego Czytania po Angielsku: Martyna Belniak- uczennica kl.IV i Maciej Michalak- uczeń kl.V. I miejsce zajęła Aleksandra Zwierzchowska, uczennica kl.IV.
                  Pozostali uczestnicy konkursu: Patryk Jaroniec, Karolina Szelech i Krzysztof Wawryszczuk (uczniowie kl.VI)  otrzymali upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

•               9 maja odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej w Białej. Stawiło się 7 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt. W kategorii chłopców rozegranych zostało 21 meczów. Branica Radzyńska ze swojej grupy wyszła zajmując pierwsze miejsce, a po rozegraniu finału z Białką ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Skład naszej drużyny to: Jakub Banach, Patryk Jaroniec, Krzysztof Wawryszczuk, Adrian Jaroniec, Maciej Michalak oraz Karol Szwed, a przygotowanie zawdzięczamy p. Violetcie Pasztaleniec.
    Gratulujemy!!!

•             6 czerwca 2017 roku w Zabielu odbył się TURNIEJ SZACHOWY KLAS I-III o puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Wśród uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły- Julia Michalak z klasy II. Uczennica pod kierunkiem pani Anny Nniewęgłowskiej realizowała program projektu „ Edukacja przez szachy w szkole”, a swoją wiedzę wykorzystała w turnieju zajmując 15 miejsce.

•                Uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską brali udział w projekcie „ Dzieciaki mleczaki”. W związku z realizacją programu 25 maja przystąpili do obchodów Dnia Mleka. Tego Dnia próbowaliśmy różnych mlecznych smakołyków, a także uczyliśmy się o potrzebie picia mleka, które ma wpływ na stan naszego uzębienia. Po smacznym, mlecznym śniadaniu odpoczywaliśmy przy kolorowaniu obrazków w książeczce „Dzieciaki mleczaki".