NAWIGACJA

NASZE SUKCESY

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH, ZAWODACH I TURNIEJACH.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

              Dnia 23 maja 2018r. miał miejsce Gminny Konkurs Pieśni Maryjno-Patriotycznej w Zespole Szkół w Zabielu. Konkurs odbył się z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Branickie nutki” w składzie: Martyna Belniak, Aleksandra Zwierzchowska i Maciej Kolasa. Zespół „wyśpiewał sobie” I miejsce w kategorii klas IV-VII, wykonując utwory „Jest na świecie miłość” oraz „Piechota”. Uczniów do konkursu przygotowały pani Iwona Koczkodaj i pani Dorota Kowalska.

              Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka. Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

                Dnia 28 lutego 2018 r. w Zespole Szkół w Zabielu odbyło się uroczyste podsumowanie XI Gminnego Konkursu Plastycznego "Wielcy Polacy- Wanda Chotomska". Uczeń klasy III Damian Kułak zajął III miejsce (w kategorii klas 1-3) za ilustracje do wiersza „Kornik i Mól” Wandy Chotomskiej”.
Opiekunem ucznia była pani Aneta Oworuszko.
 
               W dniu 9 marca br. w Zespole Szkół w Zabielu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.  W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów wyłonionych z eliminacji na szczeblu środowiskowym  (szkolnym). Awans do eliminacji powiatowych OTWP z gminy Radzyń Podlaski uzyskała Julia Szymecka uczennica klasy V - zajmując III miejsce w grupie I – uczniów szkół podstawowych klas I-VI.
Opiekunem uczennicy była pani Aneta Oworuszko.
 
27 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się podsumowanie VIII Gminnego Konkursu Plastycznego na kartkę wielkanocną. Praca plastyczna uczennicy klasy drugiej Gabrieli Tchórz została wyróżniona w drugiej grupie wiekowej (uczniowie z klas I-III).
Opiekunem uczennicy była pani Aneta Oworuszko.
 

                  W piątek  6.04 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II. Konkurs został objęty patronatem starosty radzyńskiego, pana Lucjana Kotwicy, a jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radzyńskiego. Do udziału w konkursie zgłosili  się uczniowie z 19 szkół powiatu radzyńskiego.

W konkursie wzięło udział:

31 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej,

23 uczniów z klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum,

2 uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej.

           Uczestnicy rozwiązywali test dostosowany do każdej grupy wiekowej, składający się z 50 zadań otwartych i zamkniętych o różnym stopniu trudności. 

         Wśród laureatów  znalazła się uczennica naszej szkoły  Martyna Belniak, która zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, z kolei Aleksandra Zwierzchowska  znalazła się na V miejscu. Uczennice do konkursu przygotowała pani Dorota Kowalska.

         Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, natomiast laureaci zostaną nagrodzeni 15 czerwca 2018 roku na Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

             Dnia 14 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Białce odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Wesoła nowina”. W konkursie wzięła udział uczennica naszej szkoły Martyna Belniak. Martyna wykonała dwa utwory: kolędę ,,Całą noc padał śnieg” oraz pastorałkę ,,Tylko jedna jest taka noc”, zdobywając I miejsce w kategorii soliści.  Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska. Nastrojowy śpiew kolęd i pastorałek wprowadził wszystkich uczestników i gości w podniosły nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.

DWA MIEJSCA NA PODIUM
W GMINNYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO
               Do rywalizacji w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego przystąpiło 14 dziewcząt i 15 chłopców ze Szkół Podstawowych w Białce, Branicy Radzyńskiej, Brzostówcu, Zabielu i Żabikowie. Turniej rozegrany został w grach singlowych. Pojedynki rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Łącznie rozegrano 65 meczów.
Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze i trzecie miejsce oraz trzy nagrodzone dyplomami. Opiekunem była p. Violetta Pasztaleniec.
 WYNIKI RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ:
W kategorii chłopców:
I miejsce - Michalak Maciej
III miejsce - Wawryszczuk Krzysztof
Podsumowaniem tenisowych zmagań było uroczyste wręczenie medali i dyplomów przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

       Dnia 10 maja 2017r. w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". W eliminacjach wzięła udział uczennica naszej szkoły Martyna Belniak. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych i artystycznych dzieci i młodzieży powiatu radzyńskiego. Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe, a ich łączna liczba wyniosła 43 osoby. Uczestnicy śpiewali na bardzo wysokim poziomie i jury miało trudny wybór, jak stwierdził prowadzący imprezę Wojciech "Molas" Gil.

       Nominację do etapu wojewódzkiego w Rykach otrzymało 5 uczestników, w tym Martyna Belniak, która brawurowo wykonała piosenkę Ewy Farny pt. "Modelka".  Martynie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

 

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Gminnym Konkursie Plastyczno- Literackim "Jan Paweł II- Pielgrzym Świata" zorganizowanym przez Zespół Szkół w Białce.
        Uczennica klasy II Olga Szwed otrzymała wyróżnienie za swoją pracę plastyczną o Świętym Polaku. Opiekunem dziewczynki była pani Dorota Kowalska.
        Wyróżnienie otrzymała również Oliwia Piecko z oddziału przedszkolnego, która swą pracę plastyczną o papieżu wykonała pod kierunkiem pani Anny Niewęgłowskiej.
        Uczennice otrzymały nagrody oraz dyplomy.

           Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
           Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
           Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
          Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką p. Anny Niewęgłowskiej.
          Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.

 

 

1. Dwie uczennice z klasy czwartej naszej szkoły brały udział w Konkursie Plastycznym „Praca w dowolnej technice inspirowana twórczością Henryka Sienkiewicza”, zorganizowanym przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczennice były przygotowywane do konkursu pod kierunkiem p. B. Tarłowskiej i p.K. Zesiuk. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 23 listopada br. Martyna Belniak zajęła III miejsce za pracę „Neron obserwujący pożar Rzymu”,wykonaną pastelami na podstawie powieści „Quo vadis”, natomiast Aleksandra Zwierzchowska otrzymała wyróżnienie za pracę „Staś i Nel wśród egzotycznej przyrody kontynentu afrykańskiego”, wykonaną plasteliną na podstawie powieści „W pustyni i w puszczy”. Obie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

2. Uczennica klasy IV Martyna Belniak zdobyła I miejsce w IV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina". Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół w Białce dnia 14 grudnia 2016r. Martyna występowała jako solistka i wykonała dwa utwory: "Mroźna cisza" oraz "Zaśnij Dziecino". Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

3.          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
         Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
     Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
          Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką
p. Anny Niewęgłowskiej.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.

 

Festiwal Pieśni Maryjnej

       22 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej "Chwalcie łąki umajone...". Organizatorem festiwalu była Parafia M.B.N. Pomocy w Radzyniu Podlaskim oraz Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Celem festiwalu było upamiętnienie 100- rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I-III oraz IV-VI Gminy Radzyń Podlaski i Parafii M.B.N. Pomocy.
       Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny w składzie: Paulina Radomska, Aleksandra Zwierzchowska, Martyna Belniak oraz solistka Martyna Belniak. Dziewczynki pięknie zaśpiewały swoje pieśni o tematyce maryjnej. Martyna Belniak zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Uczennica wykonała pieśni: "Jest na świecie miłość" oraz "Gdy klęczę przed Tobą". Opiekunem uczennic była pani Dorota Kowalska.\

 

 

 

 


 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

1. Pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Siatkowej dziewcząt, które odbyły się dnia 19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Białce. Nasza drużyna w składzie: Marlena Koczkodaj, Gabriela Szczygieł, Magdalena Szwed i Weronika Telej, rozegrała 4 mecze wygrywając każdy z nich i zdobywając 8 punktów, co dało nam zwycięstwo.

2. Drugie miejsce w Gminnym Zawodach Piłki Siatkowej chłopców, które odbyły się 17 listopada w Zespole Szkół w Białce. Drużyna w kategorii "4" w składzie: Paweł Szelech, Daniel Sposób, Kacper Kantarowicz i Szymon Warpas nie dała rady pokonać jedynie drużyny Zespołu Szkół w Białce.

3. Uczennica klasy VI Magdalena Szwed zajęła III miejsce w III Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina" w Zespole Szkół w Białce. Magda występowała w kategorii soliści i wykonała 2 utwory: "Lulajże Jezuniu" akompaniując sobie na gitarze oraz "Kołysanka dla Dzieciątka" z podkładem muzycznym.

4. Dnia 9 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Zabielu odbył się VIII GMINNY  KONKURS WIEDZY  "WIELCY POLACY – MARIA KONOPNICKA". W tym konkursie wzięła udział i zajęła II miejsce uczennica klasy III – MARTYNA BELNIAK. Opiekunem uczennicy była pani  Anna Niewęgłowska.

5. 18 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się podsumowanie VI Gminnego Konkursu Plastycznego na kartkę wielkanocną. Uczennica klasy pierwszej Gabriela Tchórz zajęła III miejsce w trzeciej grupie wiekowej( uczniowie klas 1-3 ). Opiekunem uczennicy była pani Iwona Koczkodaj.

6. Pierwsze miejsce w IX Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie: Gabriela Szczygieł, Magdalena Szwed, Daniel Sposób, Paweł Szelech.

 

 

7. Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej zwycięzcą XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju BRD – eliminacje powiatowe w Czemiernikach. Uczetników turnieju przygotowała Violetta Piotrowska przy współpracy z Iwoną Koczkodaj. Na szczeblu powiatowym nasza szkoła zajęła I miejsce, a najlepszym zawodnikiem powiatu został również uczeń naszej szkoły Paweł Szelech.

 

 

8. XXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym – Szkół Podstawowych – eliminacje wojewódzkie - Zalesie/k Białej Podlaskiej 2016r.
Powiat radzyński był reprezentowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie:
1.Gabriela Szczygieł
2.Magdalena Szwed
3.Daniel Sposób
4.Paweł Szelech
Do Turnieju przystąpiło 18 szkół z całego województwa, a nasza szkoła zajęła 7 miejsce.
Opiekunem i trenerem drużyny z Branicy Radzyńskiej była pani Violetta Piotrowska. Pierwsza Pomoc –  pani
Iwona Koczkodaj.

 

 

9. II miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej Chłopców.
Nasza szkoła zajęła II miejsce wśród szkół gminy Radzyń Podlaski. Zawodników przygotowała Violetta Piotrowska – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
    Branica Radzyńska 36A
    21-300 Radzyń Podlaski
  • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ