NASZE SUKCESY

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH, ZAWODACH I TURNIEJACH.

ROK SZKOLNY 2016/2017

1. Dwie uczennice z klasy czwartej naszej szkoły brały udział w Konkursie Plastycznym „Praca w dowolnej technice inspirowana twórczością Henryka Sienkiewicza”, zorganizowanym przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczennice były przygotowywane do konkursu pod kierunkiem p. B. Tarłowskiej i p.K. Zesiuk. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 23 listopada br. Martyna Belniak zajęła III miejsce za pracę „Neron obserwujący pożar Rzymu”,wykonaną pastelami na podstawie powieści „Quo vadis”, natomiast Aleksandra Zwierzchowska otrzymała wyróżnienie za pracę „Staś i Nel wśród egzotycznej przyrody kontynentu afrykańskiego”, wykonaną plasteliną na podstawie powieści „W pustyni i w puszczy”. Obie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

2. Uczennica klasy IV Martyna Belniak zdobyła I miejsce w IV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina". Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół w Białce dnia 14 grudnia 2016r. Martyna występowała jako solistka i wykonała dwa utwory: "Mroźna cisza" oraz "Zaśnij Dziecino". Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

3.          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
         Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
     Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
          Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką
p. Anny Niewęgłowskiej.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.

ROK SZKOLNY 2015/2016

1. Pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Siatkowej dziewcząt, które odbyły się dnia 19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Białce. Nasza drużyna w składzie: Marlena Koczkodaj, Gabriela Szczygieł, Magdalena Szwed i Weronika Telej, rozegrała 4 mecze wygrywając każdy z nich i zdobywając 8 punktów, co dało nam zwycięstwo.

2. Drugie miejsce w Gminnym Zawodach Piłki Siatkowej chłopców, które odbyły się 17 listopada w Zespole Szkół w Białce. Drużyna w kategorii "4" w składzie: Paweł Szelech, Daniel Sposób, Kacper Kantarowicz i Szymon Warpas nie dała rady pokonać jedynie drużyny Zespołu Szkół w Białce.

3. Uczennica klasy VI Magdalena Szwed zajęła III miejsce w III Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina" w Zespole Szkół w Białce. Magda występowała w kategorii soliści i wykonała 2 utwory: "Lulajże Jezuniu" akompaniując sobie na gitarze oraz "Kołysanka dla Dzieciątka" z podkładem muzycznym.

4. Dnia 9 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Zabielu odbył się VIII GMINNY  KONKURS WIEDZY  "WIELCY POLACY – MARIA KONOPNICKA". W tym konkursie wzięła udział i zajęła II miejsce uczennica klasy III – MARTYNA BELNIAK. Opiekunem uczennicy była pani  Anna Niewęgłowska.

5. 18 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się podsumowanie VI Gminnego Konkursu Plastycznego na kartkę wielkanocną. Uczennica klasy pierwszej Gabriela Tchórz zajęła III miejsce w trzeciej grupie wiekowej( uczniowie klas 1-3 ). Opiekunem uczennicy była pani Iwona Koczkodaj.

6. Pierwsze miejsce w IX Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie: Gabriela Szczygieł, Magdalena Szwed, Daniel Sposób, Paweł Szelech.

7. Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej zwycięzcą XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju BRD – eliminacje powiatowe w Czemiernikach. Uczetników turnieju przygotowała Violetta Piotrowska przy współpracy z Iwoną Koczkodaj. Na szczeblu powiatowym nasza szkoła zajęła I miejsce, a najlepszym zawodnikiem powiatu został również uczeń naszej szkoły Paweł Szelech.

8. XXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym – Szkół Podstawowych – eliminacje wojewódzkie - Zalesie/k Białej Podlaskiej 2016r.
Powiat radzyński był reprezentowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie:
1.Gabriela Szczygieł
2.Magdalena Szwed
3.Daniel Sposób
4.Paweł Szelech
Do Turnieju przystąpiło 18 szkół z całego województwa, a nasza szkoła zajęła 7 miejsce.
Opiekunem i trenerem drużyny z Branicy Radzyńskiej była pani Violetta Piotrowska. Pierwsza Pomoc –  pani
Iwona Koczkodaj.

9. II miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Ręcznej Chłopców.
Nasza szkoła zajęła II miejsce wśród szkół gminy Radzyń Podlaski. Zawodników przygotowała Violetta Piotrowska – nauczyciel wychowania fizycznego.