XII GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

XXI GMINNY TURNIEJ  BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

25 kwietnia 2017 roku Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej dwunasty  raz była gospodarzem  turnieju BRD, który jest jednym z kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju z BRD.
Organizatorem turnieju była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Ewa Luty.
 Funkcję koordynatora turnieju pełnił nauczyciel wychowania fizycznego Violetta Pasztaleniec we współpracy z panią Iwoną Koczkodaj.
 Szkoła nawiązała współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Branicy Radzyńskiej, a honorowy patronat nad  turniejem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski  Wiesław Mazurek.
 Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Ewa Luty, która przywitała bardzo serdecznie przybyłych uczniów wraz z opiekunami i drużynę strażaków z OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii z  komendantem Jerzym Jakubowskim.
 W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu  szkół: ZS w Białej, SP w Brzostówcu, ZS w Zabielu, SP w Paszkach i SP w Branicy Radzyńskiej.
 Turniej składał się z czterech konkurencji: testów  jednokrotnego wyboru, toru przeszkód składającego się z dziewięciu elementów, jazdy rowerem po wyznaczonym torze z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad ostatnią konkurencją czuwali strażacy z OSP w Branicy Radzyńskiej. Oni również zaprezentowali  wyposażenie samochodu strażackiego jednostki OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii.
Pierwsze miejsce zajęła  drużyna Zespołu Szkół w Białej w składzie:
Aleksandra Kłos,
Dawid Kłos,
Piotr Kaczka,
Martyna Ochnio.
Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie:
Aleksandra Zwierzchowska,
Karol Szwed,
Julia Szymecka,
Krzysztof Wawryszczuk.
Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Paszkach w składzie:
Kornelia Morawik,
Julita Pasik,
Maciej Sekut,
Filip Mironiuk.
Czwarte miejsce - Zespół Szkół w Zabielu.
Piąte miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówcu.
 Najlepszym  zawodnikiem Turnieju została Aleksandra Kłos z Zespołu Szkół w Białej.
 Po zakończonych konkurencjach, słodkim poczęstunku z ciepłą herbatą na rozgrzanie z rąk zastępcy wójta pana Ireneusza Bogusza i pani Dyrektor Ewy Luty zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale.
 Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
Violetta Pasztaleniec