NAWIGACJA

 • WYCIECZKA DO RADZYNIA PODLASKIEGO

  WYCIECZKA DO RADZYNIA PODLASKIEGO

                       W dniu 11 października uczniowie klas 0 – VIII wzięli udział w wycieczce do Radzynia Podlaskiego. Klasy młodsze udały się do Urzędu Gminy Radzyń Podlaski na spotkanie z Wójtem Gminy panem Wiesławem Mazurkiem, który przybliżył zebranym funkcjonowanie i zadania urzędu. Starsi uczniowie w radzyńskiej oranżerii obejrzeli spektakl Teatru Artens pt. „Skąd nasz ród”, natomiast młodsi „Opowieści z naszego dzieciństwa”. Następnie zwiedzili Radzyń Podlaski - podziwiali pięknie odnowioną część Pałacu Potockich, przespacerowali się ścieżką rowerową nad zalew, obejrzeli domki dla książek i poznali ich historię. Młodsze dzieci nie omieszkały pobawić się na placu zabaw. Klasa VII i VIII odwiedziła Izbę Regionalną w Przedszkolu Miejskim „Jedyneczka”. Pani dyrektor Anna Niewęgłowska z chęcią pokazała eksponaty obrazujące życie ludzi w dawnych czasach. Kolejnym punktem był posiłek w Pizzerii Gryzli. Każdy z apetytem posilił się ulubioną pizzą. Ostatnim akcentem wycieczki była wizyta w lodziarni. Wszyscy zadowoleni z miło spędzonego czasu wrócili do domów.

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

  ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

                Dnia 15 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Gil, nauczyciele i pracownicy szkoły. Część artystyczną pod kierunkiem p. Agnieszki Domańskiej i p. Iwony Martyniuk zaprezentowały uczennice klasy IV, V, i VI. Były przemówienia, wiersze i humorystyczne scenki traktujące o szkole. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust pana Wiesława Mazurka i pani dyrektor Violetty Pasztaleniec. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń. Nagrodę Wójta Gminy Radzyń Podlaski otrzymała pani dyrektor Violetta Pasztaleniec, nagrody dyrektora następujący nauczyciele i pracownicy: p. Agnieszka Domańska, p. Iwona Koczkodaj, p. Jolanta Ferenc-Cisar, p. Jolanta Oniszczuk, p. Dorota Kowalska, p. Andrzej Dyczko, p. Aneta Oworuszko, p. Katarzyna Zesiuk, p. Renata Kościańczuk, p. Renata Jędruszczak i p. Marcin Kowalski.

 • WYCIECZKA DO WARSZAWY DO CENTRUM NAUKI "KOPERNIK"

  WYCIECZKA DO WARSZAWY DO CENTRUM NAUKI "KOPERNIK"

                W dniu 14 września uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Odbyła się ona w ramach realizacji działań projektu "Wyższa jakość nauczania w Gminie Radzyń Podlaski". Na początku uczestnicy obejrzeli film 3D "Na skrzydłach marzeń", którego projekcja odbyła się w planetarium. Następnie uczniowie po przejściu do Centrum Nauki Kopernik mogli wykonać masę ciekawych obserwacji i eksperymentów naukowych. Prezentowane wystawy dostarczyły uczniom dużo ciekawych wrażeń. Następnie odbył się spacer po Warszawskim Starym Mieście. Szczególnie ciekawymi oglądanymi zabytkami były: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, pomniki Jana Kilinskiego i Małego Powstańca. Po spacerze ulicami Warszawy uczniowie udali się na obiad, Po posiłku, już wieczorem uczniowie wrócili do domów zmęczeni ale zadowoleni z miło i ciekawie spędzonego czasu.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

                 W dniu 3 września odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. W tym roku szkolnym nauka odbywać się będzie nie w dotychczasowym budynku zabytkowego pałacu ale w Domu Ludowym. Pomieszczenia w nowym budynku zostały odnowione i zaadoptowane na potrzeby szkoły. Na rozpoczęciu roku szkolnego obecny był się wójt Wiesław Mazurek, który wyjaśnił zebranym rodzicom oraz kadrze pedagogicznej wszystkie powody przeprowadzki. Obiecał w najbliższym czasie rozpoczęcie budowy nowego budynku Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Pani dyrektor Violetta Pasztaleniec w swoim wystąpieniu podziękowała rodzicom za pomoc w pracach i nie kryła zadowolenia z tego, że rok szkolny rozpoczyna się w pięknie wyremontowanym i doposażonym budynku. Życzyła wszystkim uczniom owocnej nauki a kadrze pedagogicznej  sukcesów w pracy z młodzieżą. Przypomniała też ważne wydarzenia jakie miały miejsce 1 września 1939 roku, kiedy to dzieci nie poszły do szkół gdyż niemieckie wojska zaatakowały Polskę i w ten sposób rozpoczęła się 2 Wojna Światowa - jak dotąd najtragiczniejsza z wojen. Po uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

               22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.Gośćmi honorowymi byli:Wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek, zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski pan Ireneusz Bogusz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Szwed. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas III-VII pod kierunkiem pani Agnieszki Domańskiej, a uroku dodały piosenki śpiewane w języku angielskim przez uczniów:Martynę Belniak,Krzysztofa Wawryszczuka,Julię Szymecką, Aleksandrę Zwierzchowską,Julię Michalak. Oprócz piosenek mogliśmy posłuchać utworu ,,Hallelujah’’ zagranego na flecie poprzecznym przez Aleksandrę Zwierzchowską oraz utwór ,,Aria’’ który zagrała na gitarze Martyna Belniak. Po występie głos zabrał  Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pan Wiesław Mazurek, który życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku. Następnie pani dyrektor Violetta Pasztaleniec wręczyła uczniom dyplomy i wyróżnione świadectwa, dziękując wszystkim za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

 • WYCIECZKA DO LUBLINA

  WYCIECZKA DO LUBLINA

                12 czerwca 2018 r uczniowie klas młodszych  pojechali na wycieczkę do Lublina. Na początku dzieci obejrzały w Teatrze Muzycznym spektakl pt.,, Kopciuszek,,. Następnie w centrum zabawy ,, Koziołek,, spędziliśmy czas na wspaniałej zabawie. Po szaleństwie posililismy się w McDonald's. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Firleja, gdzie spacerowaliśmy po plaży. Na koniec bawiliśmy się na placu zabaw. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała.

   

 • ANGLOMAN 2018

  ANGLOMAN 2018

                 Dnia 8 maja 2018r. w SP w Białce odbył się I Gminny Konkurs Języka Angielskiego ANGLOMAN 2018.  Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu gminy Radzyń Podlaski i przeprowadzony został z podziałem na czgtery kategorie: kategoria klas czwartych, kategoria klas piątych, kategoria klas szóstych i kategoria klas siódmych. Konkurs trwał 60 minut, zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności z zakresu słownictwa, gramatyki i rozumienia tekstu czytanego i zawierały materiał odpowiadający zagadnieniom programowo związanymi z poszczególnymi klasami.

  Naszą szkołę reprezentowali :

  Marlena Jakubowska, uczennica kl. IV

  Aleksandra Zwierzchowska, Julia Szymecka, Martyna Belniak- uczennice kl. V

  Jakub Banach, Karolina Szelech- uczniowie kl. VII

  Uczennica Aleksandra Zwierzchowska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas piątych. Serdecznie gratulujemy!!

   

                                                                                      nauczyciel j. angielskiego A. Domańska

 • DZIEŃ DZIECKA 2018

  DZIEŃ DZIECKA 2018

              Dnia 4 czerwca w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej  odbył się Dzień Dziecka, którego tematem przewodnim był sport ,,W zdrowym ciele zdrowy duch''. Od godziny  9.00 uczniowie mieli możliwość skorzystania z dmuchańców, uczniowie Samorządu Uczniowskiego z sekcji rekreacyjno - sportowej oraz część uczniów klasy VI i VII jako opiekunowie poszczególnych stacji nadzorowali zadania wykonywane przez uczniów klas 0- VII. Pan Marek Wojtyczka, nauczyciel fizyki, prezentował uczniom łuk i uczył jak celnie oddać strzał do tarczy. Potem odbyło się  ognisko  z pieczeniem kiełbasek. Na koniec współnej zabawy pani dyrektor Violetta Pasztaleniec wyczytała zawodników z największą ilością punktów otrzymanych w poszczególnych konkurencjach sportowych, jak również tych , którzy brali udział w zabawach sportowych. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani cukierkami.

  Mamy nadzieję, że ten dzień pozostawił wśród uczestników miłe wrażenia:))

                                                                                       Opiekun SU p. Agnieszka Domańska
 • DZIEŃ ZIEMI 2018

  DZIEŃ ZIEMI 2018

              22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest popularyzacja postaw ekologicznych oraz uświadamianie wszystkim zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Jak co roku nasza szkoła również i tym razem przyłączyła sie do tych obchodów. W tym roku takie święto w naszej szkole miało miejsce 25 maja.  Zebrani nauczyciele i uczniowie obejrzeli inscenizację i wysłuchali piosenek o treści ekologicznej. Uroczystość przygotowała klasa IV i V pod kierunkiem p. Jolanty Ferenc Cisar.

 • GMINNY KONKURS PIEŚNI MARYJNO- PATRIOTYCZNEJ

  GMINNY KONKURS PIEŚNI MARYJNO- PATRIOTYCZNEJ

                Dnia 23 maja 2018r. miał miejsce Gminny Konkurs Pieśni Maryjno-Patriotycznej w Zespole Szkół w Zabielu. Konkurs odbył się z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny „Branickie nutki” w składzie: Martyna Belniak, Aleksandra Zwierzchowska i Maciej Kolasa. Zespół „wyśpiewał sobie” I miejsce w kategorii klas IV-VII, wykonując utwory „Jest na świecie miłość” oraz „Piechota”. Uczniów do konkursu przygotowały pani Iwona Koczkodaj i pani Dorota Kowalska.

                Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka. Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 • AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                W piątek 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V przybyli na uroczystość z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, aby uczcić tak ważne dla nas wszystkich wydarzenie. Uczniowie klasy piatej pod kierunkiem pana Andrzeja Dyczko zaprezentowali program artystyczny, w którym młodzież przedstawiła - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Uczniowie mieli okazję popisać się swoim kunsztem recytatorskim i muzycznym.
                Nasi artyści bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie a drugiej na świecie konstytucji. W ten sposób uczniowie wzbogacili wiedzę historyczną młodszych kolegów i koleżanek o tym patriotycznym wydarzeniu. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych i zastanawiano się, czym dzisiaj dla Polaków jest wolność, naród i Ojczyzna. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Prowadzący podziękowali za ciekawy występ, a uczniowie rozeszli się do klas na dalsze zajęcia.
                Apel wzbudził uczucia patriotyczne wśród uczniów i w ciekawy sposób przedstawiał wydarzenia historyczne i teraźniejszość. Przenosząc nas w minione wieki przypomniał karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości.

 • XIII GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

  XIII GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
                 26 kwietnia 2018 roku Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej trzynasty  raz była gospodarzem  turnieju BRD, który jest jednym z kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Organizatorem turnieju była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Violetta Pasztaleniec. Funkcję koordynatora turnieju pełniła pani Iwoną Koczkodaj.
                  Szkoła nawiązała współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Branicy Radzyńskiej, a honorowy patronat nad  turniejem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski  Wiesław Mazurek.
                 Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Violetta Pasztaleniec, która przywitała bardzo serdecznie przybyłych uczniów wraz z opiekunami i drużynę strażaków z OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii  z komendantem Jerzym Jakubowskim.
                 W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu  szkół: ZS w Białce, SP w Brzostówcu, ZS w Zabielu, SP w Paszkach i SP w Branicy Radzyńskiej.
                Turniej składał się z czterech konkurencji: testów  jednokrotnego wyboru, toru przeszkód składającego się z dziewięciu elementów, jazdy rowerem po wyznaczonym torze z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad ostatnią konkurencją czuwali strażacy z OSP w Branicy Radzyńskiej. Oni również zaprezentowali  wyposażenie samochodu strażackiego jednostki OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii.
                 Pierwsze miejsce zajęła  drużyna Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie:
  Magda Szelech
  Julia Szymecka
  Maciej Michalak
  Krzysztof Wawryszczuk
  Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół  w Zabielu w składzie:
  Zyta Toczyńska
  Klaudia Zabielska
  Patryk Jesionek
  Bartosz Toczyński
  Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Paszkach w składzie:
  Zuzanna Domańska
  Zuzanna Niewęgłowska
  Szymon Jucha
  Maciej Niewęgłowski
  Czwarte miejsce - Zespół Szkół w Brzostówcu
  Piąte miejsce – Zespół Szkół w Białce
                Najlepszym  zawodnikiem Turnieju został Krzysztof Wawryszczuk ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej.
                Po zakończonych konkurencjach i  słodkim poczęstunku z rąk zastępcy wójta pana Ireneusza Bogusza i pani Dyrektor Violetty Pasztaleniec,  zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale.
                Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
  Iwona Koczkodaj
   
 • KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ – „I CAN BE A STAR”

  KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ  –  „I CAN BE A STAR”

                W dniu 23 kwietnia 2018r. uczniowie klasy V i VII wzięli udział w konkursie piosenki angielskiej I CAN BE A STAR 2018. Konkurs, którego głównym celem było promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci i młodzieży został zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Krzysztof Wawryszczuk w kategorii : soliści zaśpiewał ‘’Raindrops keep fallin' on my head’’ B. J. Thomasa, Martyna Belniak w kategorii : soliści zaśpiewała ''David's song'' Kelly Family i nasz zespół 'The Young Stars' w składzie: Julia Szymecka, Maciej Kolasa, Martyna Belniak, Aleksandra Zwierzchowska wystąpił z piosenką ''The beautiful life'' Ace of Base. W tym roku zaprezentowało się 39 solistów i 9 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu siedleckiego, włodawskiego , bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, komisja miała trudny wybór w wyłonieniu laureatów. Pod fachowym okiem komisji artystycznej: przewodniczącej komisji pani Marii Szabłowskiej- znanej dziennikarki radiowej i telewizyjnej od 1970r. zawodowo związanej z Polskim Radiem,  pani Małgorzaty Stepuch -nauczyciela języka angielskiego i tłumacza przysięgłego oraz pani Izabeli Żukiewicz - głównego Instruktora ds. Koordynacji Wydarzeń Terenowych w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, uczestnicy na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Uczniowie za uczestnictwo w konkursie dostali pamiątkowe dyplomy, a nauczyciel j. angielskiego p. Agnieszka Domańska podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.

 • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

  POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

               W piątek  6.04 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II. Konkurs został objęty patronatem starosty radzyńskiego, pana Lucjana Kotwicy, a jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radzyńskiego.
  Do udziału w konkursie zgłosili  się uczniowie z 19 szkół powiatu radzyńskiego.
  W konkursie wzięło udział:
  31 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej,
  23 uczniów z klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum,
  2 uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej.

           Uczestnicy rozwiązywali test dostosowany do każdej grupy wiekowej, składający się z 50 zadań otwartych i zamkniętych o różnym stopniu trudności. 
            Wśród laureatów  znalazła się uczennica naszej szkoły  Martyna Belniak, która zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, z kolei Aleksandra Zwierzchowska  znalazła się na V miejscu.
  Uczennice do konkursu przygotowała pani Dorota Kowalska.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, natomiast laureaci zostaną nagrodzeni 15 czerwca 2018 roku na Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
            Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 • WIELKANOC 2018

  WIELKANOC 2018

            Wielkanoc to największe święto dla wszystkich chrześcijan, a zmartwychwstanie to największy z cudów. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy III, IV i VI pod kierunkiem pani Doroty Kowalskiej przygotowali inscenizację związaną ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Przedstawienie odbyło się dnia 27 marca 2018 r. Uczniowie pokazali sceny przy grobie Pana Jezusa, najpierw strach i ucieczkę strażników, gdy spostrzegli aniołów przy grobie, potem kobiety wędrujące do grobu Pańskiego, aby namaścić Pana wonnymi olejkami. Na koniec sam zmartwychwstały Jezus objawia się kobietom. Oznajmia wszystkim, że naprawdę zmartwychwstał. Inscenizacja wprowadziła nas w podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
           Na koniec pani dyrektor Violetta Pasztaleniec złożyła wszystkim zebranym uczniom i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia  radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 • DZIEŃ KOBIET

  DZIEŃ KOBIET

                8 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, przygotowany przez uczniów klas II- VII pod kierunkiem  pani Iwony Koczkodaj. Scenografię wykonała pani Anna Niewęgłowska. Przedstawienie miało uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta.  Dzieci świetnie potrafiły ze sobą współpracować i dzięki temu cała społeczność szkolna została włączona do uroczystości. Na początku imprezy Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec złożyła życzenia wszystkim Paniom oraz przywitała przybyłych Gości- Przewodniczącą Rady Gminy Annę Grochołę, Radną i Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Marię Frączek, Panią Sołtys Branicy Radzyńskiej Kolonii oraz Radną Danutę Fijałek, Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Agnieszkę Szwed ,Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka oraz Zastępcę Wójta Ireneusza Bogusza. Apel rozpoczął występ uczniów klasy II i III. Następnie  starsi uczniowie dokonali humorystycznej charakterystyki kobiet oraz zaprezentowali  wiele wierszy i piosenek tematycznych. Występy młodych artystów zachwyciły zgromadzonych gości. Na zakończenie Pan Wójt złożył życzenia wszystkim Paniom i zaprosił na Gminny Dzień Kobiet w Zabielu. Miłym dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek.

   

 • KLAUN WALDUŚ BAWI I UCZY

  KLAUN WALDUŚ BAWI I UCZY

              14 marca gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego już dzieciom Klauna „Waldusia”. Tym razem zaprezentował on pouczający i pełen humoru program na temat potrzeby czystości i higieny w codziennym życiu. Częste mycie się, przynoszenie do szkoły drugiego śniadania, sprzątanie w swoim najbliższym otoczeniu, spożywanie codziennie owoców i warzyw, uprawianie sportu to droga do sukcesu i pełni zdrowia. Nie zabrakło ciekawych zagadek i zadań, w których dzieci chętnie brały udział.
               Śmiechu było co niemiara. Ochotnicy z zaangażowaniem wcielali się w role wymyślane przez Waldusia.  Każdy za odwagę został nagrodzony brawami oraz drobnym upominkiem. Zabawa była wyśmienita!

 • WALENTYNKI 2018

  WALENTYNKI 2018
                14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Wysyłamy wtedy kartki walentynkowe nie tylko dla tych, których kochamy, ale też tych, których bardzo lubimy. Samorząd  Uczniowski wykonał piękną skrzynkę na pocztę walentynkową i w środę  14 lutego,  listonosze poczty walentynkowej rozdali walentynkową korespondencję  uczniom, jak również i  nauczycielom. Taka poczta walentynkowa była dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności.
  Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową wraz z napisanym w środku wierszykiem.  Komisja w składzie: p. Agnieszka Domańska, p. Anna Niewęgłowska i p. Iwona Koczkodaj wyłoniła najpiękniejsze kartki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.
  Kategoria klas I-III:
  -I miejsce zajęła Gabriela Tchórz, uczennica kl.II
  -II miejsce zajął Bartłomiej Szczygieł, uczeń kl.II
  -III miejsce zajęła Olga Szwed, uczennica kl.III
  Wyróżnieni w tej kategorii zostali:
  -Kacper Goral, uczeń kl.III
  -Kuba Goral, uczeń kl.III
  -Patryk Koza, uczeń kl.II
  Kategoria klas IV-VII:
  -I miejsce zajęła Julia Szymecka, uczennica kl.V
  -Wyróżniona została Martyna Belniak, uczennica kl.V
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!
                                                                       opiekun SU  p. Agnieszka Domańska
 • FERIE W SZKOLE

  FERIE W SZKOLE

                29 stycznia w 2018 w ramach ferii odbyły się zajęcia dla chętnych dzieci. O godzinie 10:00 rozpoczął się seans filmowy. Chrupiąc popcorn obejrzeliśmy śmieszny film „Dzieciak rządzi”. Następnie  pani Anna Niewęgłowska zaproponowała konkurs plastyczny pt. „Wymarzone ferie”, do którego przystąpiły wszystkie dzieci. Największym zaskoczeniem okazało się podsumowanie tego konkursu, ponieważ wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dodatkową atrakcją było losowanie sobie nagród. Tego dnia wszyscy uczniowie wyszli ze szkoły zadowoleni.

 • FIZYKA WSZĘDZIE STYKA

  FIZYKA WSZĘDZIE STYKA

                26 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Fizyka wszędzie styka” , grupy ZELEKTRYZOWANI. Była to atrakcyjna  edukacja poprzez wykład, laboratorium, trochę kabaret, a także quiz. Tematyka przedstawienia obejmowała materiał z przyrody, fizyki i chemii. Dowiedzieliśmy się jak powstają wiry pierścieniowe, co to jest efekt Stroopa, pobawiliśmy się wodorem, helem i ciekłym azotem. Największe wrażenie na wszystkich wywarły wybuchy i efektowna mgła, która powstała w trakcie eksperymentu z ciekłym azotem.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ