NAWIGACJA

 • POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

               W piątek  6.04 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II. Konkurs został objęty patronatem starosty radzyńskiego, pana Lucjana Kotwicy, a jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu radzyńskiego.
  Do udziału w konkursie zgłosili  się uczniowie z 19 szkół powiatu radzyńskiego.
  W konkursie wzięło udział:
  31 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej,
  23 uczniów z klas VII szkoły podstawowej i gimnazjum,
  2 uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej.
           Uczestnicy rozwiązywali test dostosowany do każdej grupy wiekowej, składający się z 50 zadań otwartych i zamkniętych o różnym stopniu trudności. 
            Wśród laureatów  znalazła się uczennica naszej szkoły  Martyna Belniak, która zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI, z kolei Aleksandra Zwierzchowska  znalazła się na V miejscu.
  Uczennice do konkursu przygotowała pani Dorota Kowalska.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, natomiast laureaci zostaną nagrodzeni 15 czerwca 2018 roku na Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół im Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
            Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesu!
 • WIELKANOC 2018

            Wielkanoc to największe święto dla wszystkich chrześcijan, a zmartwychwstanie to największy z cudów. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy III, IV i VI pod kierunkiem pani Doroty Kowalskiej przygotowali inscenizację związaną ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Przedstawienie odbyło się dnia 27 marca 2018 r. Uczniowie pokazali sceny przy grobie Pana Jezusa, najpierw strach i ucieczkę strażników, gdy spostrzegli aniołów przy grobie, potem kobiety wędrujące do grobu Pańskiego, aby namaścić Pana wonnymi olejkami. Na koniec sam zmartwychwstały Jezus objawia się kobietom. Oznajmia wszystkim, że naprawdę zmartwychwstał. Inscenizacja wprowadziła nas w podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
           Na koniec pani dyrektor Wioletta Pasztaleniec złożyła wszystkim zebranym uczniom i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia  radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 • DZIEŃ KOBIET

                8 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet, przygotowany przez uczniów klas II- VII pod kierunkiem  pani Iwony Koczkodaj. Scenografię wykonała pani Anna Niewęgłowska. Przedstawienie miało uświadomić wszystkim, jak ważną rolę w świecie pełni kobieta.  Dzieci świetnie potrafiły ze sobą współpracować i dzięki temu cała społeczność szkolna została włączona do uroczystości. Na początku imprezy Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec złożyła życzenia wszystkim Paniom oraz przywitała przybyłych Gości- Przewodniczącą Rady Gminy Annę Grochołę, Radną i Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Marię Frączek, Panią Sołtys Branicy Radzyńskiej Kolonii oraz Radną Danutę Fijałek, Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Agnieszkę Szwed ,Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka oraz Zastępcę Wójta Ireneusza Bogusza. Apel rozpoczął występ uczniów klasy II i III. Następnie  starsi uczniowie dokonali humorystycznej charakterystyki kobiet oraz zaprezentowali  wiele wierszy i piosenek tematycznych. Występy młodych artystów zachwyciły zgromadzonych gości. Na zakończenie Pan Wójt złożył życzenia wszystkim Paniom i zaprosił na Gminny Dzień Kobiet w Zabielu. Miłym dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek.

   

 • KLAUN WALDUŚ BAWI I UCZY

              14 marca gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego już dzieciom Klauna „Waldusia”. Tym razem zaprezentował on pouczający i pełen humoru program na temat potrzeby czystości i higieny w codziennym życiu. Częste mycie się, przynoszenie do szkoły drugiego śniadania, sprzątanie w swoim najbliższym otoczeniu, spożywanie codziennie owoców i warzyw, uprawianie sportu to droga do sukcesu i pełni zdrowia. Nie zabrakło ciekawych zagadek i zadań, w których dzieci chętnie brały udział.
               Śmiechu było co niemiara. Ochotnicy z zaangażowaniem wcielali się w role wymyślane przez Waldusia.  Każdy za odwagę został nagrodzony brawami oraz drobnym upominkiem. Zabawa była wyśmienita!

 • WALENTYNKI 2018

                14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu ludzi. Wysyłamy wtedy kartki walentynkowe nie tylko dla tych, których kochamy, ale też tych, których bardzo lubimy. Samorząd  Uczniowski wykonał piękną skrzynkę na pocztę walentynkową i w środę  14 lutego,  listonosze poczty walentynkowej rozdali walentynkową korespondencję  uczniom, jak również i  nauczycielom. Taka poczta walentynkowa była dla uczniów pewnego rodzaju urozmaiceniem szkolnej codzienności.
  Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową wraz z napisanym w środku wierszykiem.  Komisja w składzie: p. Agnieszka Domańska, p. Anna Niewęgłowska i p. Iwona Koczkodaj wyłoniła najpiękniejsze kartki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.
  Kategoria klas I-III:
  -I miejsce zajęła Gabriela Tchórz, uczennica kl.II
  -II miejsce zajął Bartłomiej Szczygieł, uczeń kl.II
  -III miejsce zajęła Olga Szwed, uczennica kl.III
  Wyróżnieni w tej kategorii zostali:
  -Kacper Goral, uczeń kl.III
  -Kuba Goral, uczeń kl.III
  -Patryk Koza, uczeń kl.II
  Kategoria klas IV-VII:
  -I miejsce zajęła Julia Szymecka, uczennica kl.V
  -Wyróżniona została Martyna Belniak, uczennica kl.V
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!
                                                                       opiekun SU  p. Agnieszka Domańska
 • FERIE W SZKOLE

                29 stycznia w 2018 w ramach ferii odbyły się zajęcia dla chętnych dzieci. O godzinie 10:00 rozpoczął się seans filmowy. Chrupiąc popcorn obejrzeliśmy śmieszny film „Dzieciak rządzi”. Następnie  pani Anna Niewęgłowska zaproponowała konkurs plastyczny pt. „Wymarzone ferie”, do którego przystąpiły wszystkie dzieci. Największym zaskoczeniem okazało się podsumowanie tego konkursu, ponieważ wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dodatkową atrakcją było losowanie sobie nagród. Tego dnia wszyscy uczniowie wyszli ze szkoły zadowoleni.

 • FIZYKA WSZĘDZIE STYKA

                26 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Fizyka wszędzie styka” , grupy ZELEKTRYZOWANI. Była to atrakcyjna  edukacja poprzez wykład, laboratorium, trochę kabaret, a także quiz. Tematyka przedstawienia obejmowała materiał z przyrody, fizyki i chemii. Dowiedzieliśmy się jak powstają wiry pierścieniowe, co to jest efekt Stroopa, pobawiliśmy się wodorem, helem i ciekłym azotem. Największe wrażenie na wszystkich wywarły wybuchy i efektowna mgła, która powstała w trakcie eksperymentu z ciekłym azotem.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

                 20 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z coroczną tradycją na uroczystość bardzo licznie przybyli najważniejsi goście - babcie i dziadkowie oraz lokalna społeczność.
                W tym roku uczniowie z klasy I-III swoim babciom i dziadkom wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Występ przeplatany był wesołym kolędowaniem, do którego chętnie włączyła się wspaniała publiczność. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla szanownych gości był występ pierwszoklasistów. Uczniowie w swoich humorystycznych wierszykach i piosenkach rozweselali zgromadzonych gości. Następnie wychowankowie klasy II i III wspaniałe przedstawienie wzbogacili o taki repertuar muzyczny jak: „Piosenka o dziadku” oraz „Piosenka na Dzień Babci i Dzień Dziadka”.  Ostatnimi, którzy pojawili się na naszej scenie, byli uczniowie oddziału przedszkolnego oraz oddziału zerowego. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat. Babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami. 
                Po zakończeniu występów Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec serdecznie podziękowała bardzo liczne przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten styczniowy dzień uczynić dla babć i dziadków dniem pięknym i wyjątkowym. Na zakończenie dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane podarunki, po czym udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
                 W dalszej części imprezy licznie zgromadzone grono najbliższych dzieciom osób wspólnie bawiło się przy rytmach skocznej muzyki tanecznej, włączając się do zabawy karnawałowej.
  Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.
                Opiekę nad całością uroczystości sprawowali wychowawcy klas 0 – III p. J. Oniszczuk , p. A. Niewęgłowska, A. Oworuszko, p. I. Koczkodaj, oprawą muzyczną zajęły się p. D Kowalska, p. A. Domańska.

 • GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

                Po wielu latach nieobecności w kalendarzu imprez sportowych na szczeblu gminy, powrócił Tenis Stołowy. Impreza odbyła się w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami rozgrywek pingpongowych była Szkoła Podstawowa w Żabikowie oraz Zespół Szkół w Zabielu, gdzie odbyły się zawody. Do rywalizacji przystąpiło 14 dziewcząt i 15 chłopców ze Szkół Podstawowych w Białce, Branicy Radzyńskiej, Brzostówcu, Zabielu i Żabikowie. Turniej rozegrany został w grach singlowych. Pojedynki rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Łącznie rozegrano 65 meczów. Uczniowie naszej szkoły zajęli dwa miejsca na podium oraz trzy nagrodzone dyplomami. Opiekunem była p. Violetta Pasztaleniec.

   

  WYNIKI RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ:

  W kategorii dziewcząt:

  W kategorii chłopców:

  I miejsce - Kucio Alicja

  I miejsce - Michalak Maciej

  II miejsce - Wisznicka Aneta

  II miejsce - Osior Szymon

  III miejsce - Kowgier Wiktoria

  III miejsce - Wawryszczuk Krzysztof

  IV miejsce - Zabielska Klaudia

  IV miejsce - Kleszcz Kacper

  V miejsce - Grochowska Amelia

  V miejsce - Panicz Arkadiusz

  VI miejsce - Michalak Julia

  VI miejsce - Jesionek Patryk

  VII miejsce - Rożen Kinga

  VII miejsce - Jaroniec Adrian

  VIII miejsce - Niebrzegowska Małgorzata

  VIII miejsce - Kraszewski Dominik

  IX miejsce - Czopek Oliwia

  IX miejsce - Cybulak Przemek

  X miejsce - Zając Wiktoria

  X miejsce - Koczkodaj Damian

  XI miejsce - Kosińska Aleksandra

  XI miejsce - Opolski Bartosz

  XII miejsce - Bącik Patrycja

  XII miejsce - Gmur Jakub

  XIII miejsce - Kowalik Aleksandra

  XIII miejsce - Ochnio Rafał

  XIV miejsce - Gil Martyna

  XIV miejsce - Koczkodaj Kacper

   

  XV miejsce - Kępa Bartosz

   

  Podsumowaniem tenisowych zmagań było uroczyste wręczenie medali i dyplomów przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka, Dyrektor ZS w Zabielu Panią Wiolettę Chmielarz oraz Dyrektor SP w Żabikowie Panią Annę Koczkodaj.

  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • KOLĘDOBRANIE 2018

           Jak co roku w styczniu sala kinowa radzyńskiej Oranżerii rozbrzmiewa za sprawą kolęd i pastorałek. W niedzielę 7 stycznia rozpoczęło się tegoroczne Kolędobranie. Organizatorzy podkreślali, że nie jest to konkurs śpiewaczy, a przegląd, w którym może uczestniczyć każdy.  W przeglądzie występowały zespoły, duety oraz soliści. Przedział wiekowy występujących od przedszkolaka do seniora.
        W Kolędobraniu wzięła udział uczennica naszej szkoły Martyna Belniak, która przepięknie wykonała dwa utwory ,,Całą noc padał śnieg” oraz ,,Tylko jedna jest taka noc”. Występ Martyny został nagrodzony gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

 • JASEŁKA 2017

          Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II i III pod kierunkiem pani Anety Oworuszko zaprezentowali tradycyjne jasełkowe przedstawienie. W dniu 21 grudnia 2017 roku na pięknie udekorowanej sali zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz lokalna społeczność.  Po raz kolejny mieliśmy okazję wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence.
            Zobaczyliśmy sceny z życia świętej rodziny, pasterzy i trzech króli. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu uczniów klasy IV- VI pod kierunkiem pani Doroty Kowalskiej oraz pani Agnieszki Domańskiej, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Wspaniała gra aktorska uczniów, piękne stroje, oprawa muzyczno-plastyczna sprawiły, że świąteczny nastrój udzielił się każdemu.
  Radość była ogromna!
             Zaraz po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Violetta Pasztaleniec, która serdecznie podziękowała za cudowne przedstawienie, a wszystkim pozostałym za spotkanie. Pani Dyrektor życzyła także wyjątkowych, przepełnionych miłością i bliskością świąt.
  Zgodnie z tradycją, tuż po jasełkach, odbyły się wigilie klasowe.

 • OTWARTE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ SZKOLNĄ

               30 listopada 2017 roku Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu był po raz  siedemnasty gospodarzem Otwartych Spotkań z Piosenką Szkolną. Zgodnie z tematyką cyklu „Cztery Pory Roku” wykonywano utwory pod hasłem „Polska Piosenka Zimowa” .Na konkurs zgłosili się uczestnicy z Bork, Czemiernik, Komarówki Podlaskiej, Wisznic, Brzozowicy Dużej, Tchórzewa, Wohynia. Naszą szkołę reprezentowała  uczennica klasy piątej  Martyna Belniak. Za solowe wykonanie piosenki  pt. „Pada śnieg” z repertuaru Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka komisja konkursowa  przyznała jej I miejsce w kategorii klas IV-VII. Opiekunem uczennicy była pani Iwona Koczkodaj.
                Martynce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   

 • Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Boże Narodzenie w mojej rodzinie”

             W grudniu 2017r. w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pt.,, Boże Narodzenie w mojej rodzinie”. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas I – VII, technika prac była dowolna w formacie A3. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Najwięcej, bo aż 8 prac wykonali uczniowie klasy trzeciej. Prace uczestników konkursu były bardzo ciekawe i różnorodne, wykonane w różnej technice. Zostały ocenione w dwóch kategoriach:
  1.klasy I-III
  2.klasyIV-VII.
            Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczniów:
  Klasy I-III
  I miejsce: Bartłomiej Szczygieł , Kacper Goral
  II miejsce: Kuba Goral, Olga Szwed
  III miejsce: Weronika Kozieł
  Klasy I-VII
  I miejsce: Kinga Rożen
  II miejsce: Aleksandra Zwierzchowska
  III miejsce: Weronika Jaroniec
  Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody niespodzianki.
             Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Dorota Kowalska.                                         

 • UCZNIOWIE DLA LENKI

           Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy składamy sobie życzenia i mamy nadzieję, że wszystkie się one spełnią. Pragniemy, aby Duch Świąt Bożego Narodzenia zagościł w sercach naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Ale najbardziej Jego cudownej mocy potrzebują Ci, którzy na co dzień zmagają się z cierpieniem i toczą nierówną walkę o życie. Do takich osób należy nasza dobra znajoma – sześcioletnia Lenka Krakowczyk, z którą uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zapoznać się we wrześniu br. za pośrednictwem Marzycielskiej Poczty.

       Jak przystało na dobrych znajomych, nie zapomnieliśmy o Lence również przed świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy piątej własnoręcznie przygotowali kolorowe karty świąteczne z najlepszymi życzeniami białej i pachnącej choinką Gwiazdki oraz jak najszybszego powrotu do zdrowia. Niebawem zostaną one doręczone Lence.

        Mamy nadzieję, że Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia spełni wszystkie marzenia Lenki i Jej Rodziców.

        Akcję przygotowała K. Zesiuk.

 • „Alicja w zaczarowanej krainie”

                4 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej pojechali do Radzynia na przedstawienie „Alicja w zaczarowanej krainie”. Dzieciom bardzo podobały się animacje komputerowe w trakcie przedstawienia, a także gra na gitarze elektrycznej.  Duże wrażenie na dzieciach wywarła gra aktorów z Katolickiego Teatru w Krakowie.  Piękne kolorowe stroje i bajeczna scenografia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 • DZIEŃ MISIA

                W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z  uczniami klasy pierwszej kolejny raz uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. 
                Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami i rozpoczęły ten dzień od gimnastyki z Kubusiem Puchatkiem. Następnie wysłuchały historii pojawienia się misia wśród zabawek. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, mówiły  wiersze o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Atrakcją był konkurs na odgadywanie imion misiów z fragmentów bajek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

 • Podaruj prezent na święta...

            W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy szóstej SP w Branicy Radz. postanowili odpowiedzieć na apel Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i przyłączyli się do akcji charytatywnej „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

            Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” współpracuje z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, przy której z inicjatywy Fundacji wybudowano szpital dla dzieci chorych na raka, zwany Przylądkiem Nadziei. To właśnie dla pacjentów Przylądka Nadziei, którzy te najbardziej rodzinne święta nierzadko będą zmuszeni spędzić w szpitalu, Fundacja w tym roku zorganizowała zbiórkę świątecznych podarunków, a uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć w niej udział. Z własnych oszczędności zakupili grę planszową, a uczeń Adrian Jaroniec – dwa pudełka klocków LEGO.Upominek został pięknie zapakowany i z gorącymi bożonarodzeniowymi życzeniami wysłany na adres Fundacji, a stamtąd w Wigilię Bożego Narodzenia trafi do rąk małych pacjentów Przylądka Nadziei.Ufamy, że nasz skromny podarunek umili im świąteczny czas.

           Zachęcamy Wszystkich Ludzi Wielkich Serc do udziału w akcji „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”i odsyłamy do strony internetowej Fundacji www.naratunek.org .Jednocześnie z dumą informujemy, że dołączyliśmy do grona przyjaciół Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

  Akcję przeprowadziła K. Zesiuk, nauczyciel języka polskiego.

 • VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”

                W dniu 10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się już VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski: Żabikowa, Zabiela, Paszk Dużych, Brzostówca, Branicy Radzyńskiej, Białki i Białej.  Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Andrzej Prokopiuk serdecznie witając przybyłych gości i uczestników wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiedli: p. Ewa Łańcut – Nestoruk nauczyciel szkoły muzycznej – przewodnicząca,  p. Anna Grochoła – przewodnicząca Rady Gminy oraz p. Ireneusz Bogusz – z-ca wójta. Jury uważnie przysłuchiwało się wszystkim wykonawcom. Wyłonienie najlepszych drużyn nie było łatwe, gdyż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Repertuar był urozmaicony, utwory nawiązywały do różnych okresów naszej historii. I miejsce w kategorii klas IV- VII zajęli uczniowie naszej szkoły. Zespół wokalny „Branickie Słowiki” wystąpił w składzie: Martyna Belniak, Maciej Kolasa, Paulina Radomska i Julia Szymecka. Uczniowie wykonali dwa utwory: „Marsz Pierwszej Brygady” i „Piechota”. Opiekunem była pani Iwona Koczkodaj. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesława Mazurka. Wszystkie zespoły i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe dietetyczne ciasteczka przygotowane przez organizatorów.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

              Tradycyjnie już w naszej szkole uczciliśmy w tym roku rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To już 99 lat minęło od wydarzeń, które doprowadziły do tego, że Polska po 123 latach niewoli znów stała się niepodległym państwem. Z tej okazji 15 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pana Andrzeja Dyczko przez uczniów klasy piątej. Zawsze przy okazji Święta Niepodległości czcimy pamięć bohaterów, którzy zginęli walcząc o niepodległą Polskę. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość upłynęła w podniosłej atmosferze.

            Delegacja dzieci z naszej szkoły z pania dyrektor Violettą Pasztaleniec uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach z okazji Świeta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim. Dzieci złozyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.  

            

 • „Śniadanie daje moc!”

                Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
  W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, soki,  przeróżne warzywa, owoce oraz wiele gatunków pieczywa. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Tę bardzo pożyteczną akcję edukacyjną koordynowały wychowawczynie klas: p. Iwona Koczkodaj, p. J. Oniszczuk i p. A. Oworuszko.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ