MENU

 • PINOKIO

               10 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna, która wystawiła dla dzieci przedstawienie pt.” Pinokio” .Wszyscy uczniowie z radością przypomnieli sobie przygody drewnianego chłopca, a najmłodsi poznali kolejną bajkę.

 • NASZE SUKCESY W X GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM. "WIELCY POLACY- KS. JAN TWARDOWSKI"

             Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
             Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
             Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
            Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką p. Anny Niewęgłowskiej.
            Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.

 • BAL KARNAWAŁOWY

              16 lutego br. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, którą uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Luty. Przy dyskotekowych rytmach bawili się nie tylko uczniowie, z dumą prezentujący najbardziej wymyślne kostiumy ulubionych bohaterów literackich i filmowych, ale również nauczyciele i rodzice. Uczestnicy balu, tańczac i śpiewając, miło spędzali czas w pięknie udekorowanej sali, którą specjalnie na ten dzień przygotowali rodzice. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy za rok!

 • FERIE ZIMOWE W SZKOLE

               17 stycznia 2017 roku, w drugi dzień ferii, chętni uczniowie przystąpili do II Wewnątrzszkolnego Turnieju Szachowego, przygotowanego przez p.Annę Niewęgłowską. Po rozegraniu poszczególnych partii szachowych , wyłoniono następujące osoby:
  I miejsce Karolina Szelech
  II miejsce Martyna Belniak
  III miejsce Paulina Radomska
               Pozostali uczniowie, którzy tego dnia przyszli do szkoły, wzięli udział w przygotowanym przez p. Iwonę Koczkodaj  seansie filmowym, oglądając najnowszy film dla dzieci. Następnie starsze dzieci uczestniczyły w loterii fantowej, którą przygotowała p. Dorota Kowalska. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili.

 • WIGILIA 2016

              W czwartek 22 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. Było to wyjątkowe spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli.
              W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy III opowiadając historię narodzenia Pana Jezusa. Nie była to jednak tylko historia biblijna, lecz również przedstawienie polskiej tradycji: przygotowań do wieczerzy wigilijnej i nakrywania do stołu. Pojawiły się pierogi z kapustą, racuszki, pierniki i wiele innych potraw.
             Opowiadanie o Bożym Narodzeniu przeplatane było wspólnym śpiewem kolęd oraz piosenek o świętach, po polsku i po angielsku. Dzieci przygotowujące Wigilię odwiedził też Mikołaj z prezentami.
  Nad przebiegiem uroczystości czuwała pani Jolanta Oniszczuk, wychowawczyni klasy III.
  W przedstawieniu wzięły udział również uczennice klasy IV i V, które śpiewem kolęd i pastorałek uświetniły spotkanie.
              Na zakończenie pani dyrektor Ewa Luty złożyła wszystkim obecnym: uczniom, rodzicom, kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.
  Po części oficjalnej społeczność szkolna przystąpiła do degustacji potraw wigilijnych przygotowanych przez rodziców.
  Wspólnie spędzony czas wprowadził wszystkich w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
   

 • LEKCJA OTWARTA

  19 grudnia 2016 roku w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Po obejrzeniu zajęć dzieci zaprosiły swoich rodziców na warsztaty plastyczne, w trakcie których wspólnie  przygotowywali ozdoby choinkowe. Następnie rodzice przygotowali dla naszej klasy świąteczny poczęstunek. Przy pysznym cieście, herbacie i melodii kolęd miło spędziliśmy czas.

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU „W STRONĘ HENRYKA SIENKIEWICZA I JEGO TWÓRCZOŚCI”


                  15  grudnia br. uczniowie klasy czwartej zaprezentowali przed społecznością SP w Branicy Radz. apel poświęcony laureatowi literackiej Nagrody Nobla - Henrykowi Sienkiewiczowi. Apel był podsumowaniem projektu „W stronę Henryka Sienkiewicza i jego twórczości”, relizowanego w klasach IV – VI od września do grudnia br. przez nauczyciela języka polskiego, języka angielskiego i opiekuna biblioteki. Na część artystyczną złożyły się krótkie inscenizacje fragmentów wybranych utworów Sienkiewicza oraz życiorys noblisty w formie wywiadu z kustoszem Muzeum w Woli Okrzejskiej. Zwieńczeniem występu była „Dumka na dwa serca” w wykonaniu uczennic klasy czwartej. Apel przygotowała p.K. Zesiuk.

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA

                W ostatnich dniach przed okresem oczekiwania przyjścia na świat Syna Bożego w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów i oddziału przedszkolnego. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Violettą Piotrowską zorganizował odpowiedni nastój do zabawy przy muzyce,  nagłośnieniu i oświetleniu. W międzyczasie wszyscy posilili się pizzą zamówioną według własnych upodobań.

   

 • KONKURS PLASTYCZNY - PRACA INSPIROWANA TWÓRCZOŚCIĄ HENRYKA SIENKIEWICZA

                Dwie uczennice z klasy czwartej naszej szkoły brały udział w Konkursie Plastycznym „Praca w dowolnej technice inspirowana twórczością Henryka Sienkiewicza”, zorganizowanym przez Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczennice były przygotowywane do konkursu pod kierunkiem p. B. Tarłowskiej i p.K. Zesiuk. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 23 listopada br. Martyna Belniak zajęła III miejsce za pracę „Neron obserwujący pożar Rzymu”, wykonaną pastelami na podstawie powieści „Quo vadis”, natomiast Aleksandra Zwierzchowska otrzymała wyróżnienie za pracę „Staś i Nel wśród egzotycznej przyrody kontynentu afrykańskiego”, wykonaną plasteliną na podstawie powieści „W pustyni i w puszczy”. Obie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

 • WYCIECZKA DO LUBLINA

                24 listopada 2016 r. odbyła się, zorganizowana przez p. Jolantę Oniszczuk, wycieczka do Lublina. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III  oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z  wychowawczyniami- p. B. Tarłowską, p. I. Koczkodaj i p. A. Niewęgłowską. Głównym punktem programu była wizyta w Pracowni Świętego Mikołaja, gdzie w towarzystwie uroczych elfów uczniowie wzięli udział  w czterech zajęciach warsztatowych. W  stolarni tworzyli drewniane klocki, w dekoratorni zdobili je świątecznymi motywami, w studiu grali w orkiestrze reniferów, a w kuchni piekli i degustowali  słodkie pierniczki. Dużym przeżyciem dla najmłodszych  było spotkanie ze Świętym Mikołajem- dzieci chętnie rozmawiały i pozowały do wspólnych zdjęć. Naszą wycieczkę zakończył spacer po nowoczesnej galerii handlowej, przejażdżka szklaną windą i schodami ruchomymi. W sklepie zoologicznym dzieci   z dużym  zaciekawieniem obejrzały  gadającą  papugę żako. Po posiłku w Mc Donaldzie, zadowoleni i pełni wrażeń, wróciliśmy do Branicy.
   

 • MISIE UKOCHANE, MISIE DZIECIOM ZNANE

                25 listopada 2016 r. podsumowany został konkurs plastyczny zaproponowany uczniom klas 0-III pt. „ Misie ukochane, misie dzieciom znane”. Konkurs zorganizowała wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani  Anna Niewęgłowska. Zainteresowanie konkursem było duże, a prace bardzo ciekawe. Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczniów:
  I miejsce Julia Gogół i Olga Szwed
  II miejsce Gabriela Tchórz
  III miejsce Łukasz Fijałek
  Wyróżnienia otrzymali: Patryk Koza, Bartłomiej Szczygieł, Weronika Jaroniec, Jakubowska Marlena , Kamila Koza oraz wszyscy uczniowie oddziału przedszkolnego.
  Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

                25 listopada 2016 uczniowie oddziału przedszkolnego pod  kierunkiem wychowawczyni Anny Niewęgłowskiej przygotowali apel z okazji Dnia  Pluszowego Misia. Wychowawczyni na początku spotkania  przypomniała historię powstania pluszowego misia.  Uczniowie  zaprezentowali wierszyki i piosenki o misiach a także wspomnieli o szanowaniu zabawek i książek. Na apel zaproszeni zostali rodzice uczniów oddziału przedszkolnego,którzy z zachwytem oglądali swoje pociechy.

 • KONKURS PLASTYCZNY "UCZYNKI MIŁOSIERDZIA WZGLĘDEM CIAŁA"

             W listopadzie 2016r. w naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny dla klas I- VI pt. "Uczynki miłosierdzia względem ciała". Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie wybranego uczynku miłosierdzia względem ciała. Technika prac była dowolna, format A4. Konkurs został przeprowadzony z okazji Roku Miłosierdzia.
             Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:
  Klasy I-III:
  I miejsce Kuba Goral
  II miejsce Olga Szwed, Kacper Goral
  III miejsce Weronika Jaroniec
  Wyróżnienia: Julia Michalak, Marlena Jakubowska, Jakub Deputat.
  Klasy IV- VI:
  I miejsce Ola Zwierzchowska
  II miejsce Martyna Belniak
  III miejsce Paulina Radomska
              Konkurs przygotowała i przeprowadziła wraz z pozyskaniem sponsorów
                                                                                         Dorota Kowalska
 • DZIEŃ Z OJCEM ŚWIĘTYM

            Dzień z Ojcem Świętym to już tradycja w naszej szkole. To ważne święto, które przypomina nam Wielkiego Polaka- świętego papieża Jana Pawła II.
           Z tej okazji na zakończenie Roku Miłosierdzia dnia 17 listopada 2016r. uczniowie klasy czwartej i piątej naszej szkoły pod kierunkiem pani Doroty Kowalskiej przedstawili uroczystą część artystyczną poświęconą Ojcu Świętemu.
           Podczas uroczystości uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i przytoczyli nauczanie naszego papieża, który był Świadkiem Miłosierdzia.
           Akademia zakończyła się odśpiewaniem hymnu Światowych Dni Młodzieży- Błogosławieni Miłosierni!

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

                Święto Niepodległości  zostało uczczone także w oddziale przedszkolnym. Najmłodsi uczniowie zostali zapoznani z historią odzyskania niepodległości. Następnie  obejrzeli film  o symbolach narodowych i z niewielką pomocą wychowawczyni - Anny Niewęgłowskiej ułożyli mapę Polski i flagę z zakrętek.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

                11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w dniu 10 listopada przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem p. Barbary Tarłowskiej i p. Andrzeja Dyczko.
                Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych przez uczniów z klas IV, V i VI. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania niepodległości.
                Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
                Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Ewa Luty podziękowała wykonawcom akademii nie szczędząc słów uznania dla nich. Jak podkreśliła, to poprzez organizację takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć te zagadnienia oraz uczyć patriotyzmu i szacunku dla ojczyzny.
                Delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła również w oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim. Wraz z opiekunem p. Violettą Piotrowską uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

               ,,Śniadanie Daje Moc’’ to ogólnopolski program edukacyjny promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość na temat  roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła bierze udział w realizacji tego projektu po raz drugi. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.
                Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy  drugiej z wychowawczyniami p. Anną Niewęgłowską i p. Iwoną Koczkodaj najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach podobnie jak w roku ubiegłym, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się pyszne, bajecznie  kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, orkiszowe muffinki. Nie zabrakło również nabiału, wody i  soków owocowych.
                Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę czy soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

                     Dnia 03 listopada w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość zostali zaproszeni wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, wicewójt Ireneusz Bogusz, pani dyrektor, grono pedagogiczne, społeczność uczniowska i rodzice. Uczniowie zaprezentowali zebranym część artystyczną pod tytułem: "Idę do szkoły", po której dyrektor Ewa Luty pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły. Następnie uczniowie otrzymali prezenty od wójta oraz od uczniów starszych klas, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

 • DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

                Dzień Komisji Edukacji Narodowej przebiegał w naszej szkole bardzo uroczyście. Na wstępie Pani Dyrektor Ewa Luty powitała wszystkich zebranych i złożyła całemu Gronu Pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia, dziękując za trud włożony w pracę. Pan Wójt Wiesław Mazurek, składając życzenia w tym szczególnym dniu, wyraził podziękowanie Pani Dyrektor za wspaniałą pracę dydaktyczną i kierowniczą, wręczając nagrodę pieniężną oraz piękny bukiet kwiatów. Powitano również emerytowane panie nauczycielki: Henrykę Ozimkiewicz, Józefę Totę oraz Elżbietę Warsz, zaproszone przez Samorząd Uczniowski i Grono Pedagogiczne. Uczniowie klasy czwartej i szóstej pod kierunkiem pani Violetty Piotrowskiej przygotowali część artystyczną dla wszystkich pracowników naszej szkoły, jak i dla zaproszonych gości. Zwieńczeniem aktorskich popisów było wystąpienie solistki – Martytny Belniak, która oczarowała wszystkich zebranych melodiami "Fielicita" i "Italiano vero". Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi; otrzymali je:Anna Niewęgłowska, Violetta Piotrowska, Agnieszka Domańska, Andrzej Dyczko, Jolanta Ferenc-Cisar, Jolanta Oniszczuk, Iwona Koczkodaj, Dorota Kowalska, Urszula Jastrzębska, Barbara Tarłowska, Katarzyna Zesiuk oraz Renata Jędruszczak, Renata Kościańczuk i Konstanty Sałaj. Nie obyło się bez wręczania nauczycielom pięknych i kolorowych laurek oraz kwiatów, a na zakończenie rodzice przygotowali pyszny, słodki poczęstunek, przy którym słuchaliśmy opowieści z dawnych lat szkoły od pań emerytek.

 • WYCIECZKA DO LUBLINA

                     21  września br. nasza szkoła  brała udział w wycieczce do Lublina, zorganizowanej przez Panią Jolantę Oniszczuk dla klas II - VI. Zwiedzanie tego pięknego wojewódzkiego miasta rozpoczęliśmy od Teatru Muzycznego, gdzie obejrzeliśmy spektakl zatytułowany „Kot w butach” w reżyserii Jerzego Turowicza. Zachwycająca scenografia, kostiumy aktorów, gra świateł wraz z pierwszymi taktami muzyki przeniosły nas w baśniowy świat dziwów i czarów i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Z bliska mogliśmy doświadczyć prawdziwej magii teatru. Pracę zespołu przygotowującego spektakl nagrodziliśmy gromkimi brawami. Nie mniej emocjonująca była wizyta za kulisami, gdzie z ust  Pana Tomasza Głębockiego, wieloletniego aktora lubelskich scen, wysłuchaliśmy niezwykle pasjonującej opowieści o życiu i tajemnicach teatru i  zrobiliśmy mnóstwo zdjęć z samym Kotem w butach i nie tylko. A co się działo w garderobach?... Przymierzaniu kostiumów i peruk nie było końca. Bardzo podobały nam się Tarasy Zamkowe, a szczególnie dach galerii, gdzie urządzono ogrody z prawdziwego zdarzenia i skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy spacerem niezwykle urokliwymi uliczkami Starego Miasta i pysznym obiadem w McDonaldzie. W drodze powrotnej mieliśmy przyjemność oglądać piękną tęczę nad jeziorem w Firleju i choć na chwilę przypomnieć sobie tegoroczne wakacje. Uważamy, że wycieczka się udała. Spędziliśmy czas miło, wesoło i pożytecznie. Liczymy, że niebawem któraś z pań znowu zorganizuje wycieczkę do jakiegoś ciekawego miejsca.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ