NAWIGACJA

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

               16 października br. uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką podziękowali swoim pedagogom i wychowawcom za codzienny trud, poświęcenie i serce. Część artystyczną przygotowały klasy IV – VI pod kierunkiem Pani Agnieszki Domańskiej i Pani Iwony Koczkodaj. Występ wzbudził wiele emocji zarówno wśród publiczności dziecięcej, jaki i wśród pedagogów i pracowników szkoły.  Śmiechy i brawa świadczyły o radosnej atmosferze święta, a inscenizacja zaprezentowana przez klasę szóstą rozbawiła wszystkich uczestników szkolnej uroczystości.
              Obecnych na uroczystości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec, a szczególnie Panią Elżbietę Warsz, emerytowaną nauczycielkę SP W Branicy Radzyńskiej. Miło nam było Panią gościć. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta i podzieliła się kilkoma refleksjami na temat roli współczesnego nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród  nauczycielom za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2016/2017.
   

 • WARSZTATY GARNCARSKIE

                 W środę 4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty garncarskie. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie od oddziału przedszkolnego do klasy siódmej. Spotkanie pan prowadzący rozpoczął od przedstawienia informacji o garncarstwie i zaprezentowaniu swoich narzędzi pracy. Warsztaty okazały się ciężką pracą dla uczniów klas starszych, którzy mieli przygotować glinę . Tego dnia każdy uczeń otrzymał dwie kule gliny. Jedna z nich została zamieniona w anioła lub w miseczkę. Druga kula na kole garncarskim przeobrażona została w dzbanuszek. Każdy uczeń  z brudnym rękami stwierdził, że garncarstwo to nie jest łatwe zajęcie.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

                  Dnia 25 września  uczniowie klasy VI  pod opieką pani Agnieszki Domańskiej przystąpili do akcji „Sprzątania świata” i porządkowali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Uczniowie z chęcią podeszli do idei sprzątania i z radością wrzucali śmieci do worków. Celem akcji było  rozbudzenie i wzmocnienie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna, a nawet konieczna. Sprzątając śmieci, przyczyniamy się do tego , aby nasza miejscowość była czysta i zadbana.
   

 • 100 ROCZNICA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BRANICY RADZYŃSKIEJ

                17 września br. na uroczystościach z okazji obchodów 100 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Branicy Radzyńskiej uczniowie klasy piątej zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Nasza straż jest zawsze pierwsza...”, na którą złożyły się wiersze i piosenki tematycznie nawiązujące do pracy strażaka. Oprawę muzyczną widowiska przygotował p. A. Belniak, a część literacką – p.K. Zesiuk. Niezwykle miłym akcentem naszego występu były upominki dla młodych artystów przygotowane przez OSP w Branicy Radzyńskiej. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za zaproszenie na uroczystość. 

 • MARZYCIELSKA POCZTA

   

                Uczniowie klasy piątej i szóstej SP w Branicy Radzyńskiej zainspirowani tematem lekcji z języka polskiego, poświęconym różnym formom niesienia pomocy chorym dzieciom, postanowili przyłączyć się do akcji Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka https://marzycielskapoczta.pl/ . Marzycielska Poczta to akcja dobroczynna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek pocztowych do ciężko chorych dzieci z całej Polski.

  Jako adresata swoich kartek pocztowych uczniowie zgodnie wybrali Lenkę Krakowczyk,

  6-letnią dziewczynkę, u której w styczniu tego roku wykryto guza pnia mózgu. Po dokładnym zapoznaniu się z profilem sympatycznej Lenki, która właśnie we wrześniu obchodzi urodziny, piątoklasiści i szóstoklasiści postanowili wysłać dziewczynce najpiękniejsze wierszyki urodzinowe z gorącymi życzeniami jak najszybszego powrotu do zdrowia. Uczniowie klasy piątej i szóstej mają nadzieję, że ta korespondencja sprawi Lence mnóstwo radości, a oni sami dołączą do grona najbliższych przyjaciół Lenki.

  Akcja pisania kartek pocztowych została przeprowadzona 27 września br. pod kierunkiem p.K. Zesiuk.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   

               4 września 2017 roku społeczność naszej szkoły z radością przywitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym i minutą ciszy, którą uczczono pamięć bohaterów poległych w czasie II wojny światowej. Gościem honorowym uroczystości był Pan Ireneusz Bogusz, Zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski, a nad całością uroczystości czuwała Pani Dyrektor Violetta Paszteleniec, która na wstępie wszystkich powitała, a szczególnie najmłodszych członków naszej społeczności – zerówkę, nieco onieśmieloną tak licznym gronem gości. Zarówno Pani Dyrektor, jak i Pan Wójt wszystkim obecnym, czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzyli owocnej pracy i jak największych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

               23 czerwca 2017 roku zakończył się rok szkolny 2016/2017.  Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor  Ewę Luty uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Zesiuk przedstawili wakacyjny występ, a uroku dodały piosenki śpiewane przez dziewczynki z tej klasy. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała także uczennica Martyna Belniak, która pod czujnym okiem pani Doroty Kowalskiej i Agnieszki Domańskiej zaśpiewała piosenki z konkursów, w których uczestniczyła. Jedną z piosenek „Laleczka z saskiej porcelany” urozmaicił taniec dziewczynek z oddziału przedszkolnego przygotowany przez wychowawczynię Annę Niewęgłowską. Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnione świadectwa, dziękując wszystkim  za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Głos zabrał także Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pan Wiesław Mazurek, który życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

  Zobacz jak śpiewała Martyna "Laleczkę z porcelany" i tanczyły dziewczynki z klasy 0:

 • DZIEŃ RODZICA

                  13 czerwca 2017 roku uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską gościli rodziców na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Nasze przedszkolne święto „Dzień Rodzica” rozpoczęło się od prezentacji wierszyków i piosenek. Następnie każdy rodzic otrzymał drobiazg własnoręcznie zrobiony przez dzieci. Rodzice dla nas przygotowali  wspaniały poczęstunek, a największą niespodzianką okazały się lody.

 • FIKOLAND

                 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego spędzili czas w sali zabaw w Fikolandzie w Parczewie. Na trampolinie, w piłeczkach i na dużej zjeżdżalni wszyscy wspaniale się bawili. Dużą atrakcją okazał  się motocykl, na którym każdy miał możliwość pojeździć. Na koniec dzięki uprzejmości właścicieli pobawiliśmy się na wielkim, dmuchanym zamku.

 • ,,THE BEAUTIFUL READING IN ENGLISH''- PIĘKNE CZYTANIE PO ANGIELSKU

                  Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbył się konkurs ,,The beautiful reading in English''- piękne czytanie po angielsku. Konkurs miał na celu rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym.Chętni uczniowie z klas IV-VI odczytali wyznaczone wcześniej teksty w języku angielskim. Ocenie podlegały : poprawność fonetyczna, płynność czytania, dykcja, akcent zdaniowy. Komisja konkursowa w składzie : pani dyrektor Ewa Luty, pani Violetta Pasztaleniec i organizator konkursu pani Agnieszka Domańska, wyłoniła dwóch Mistrzów Pięknego Czytania po Angielsku: Martyna Belniak- uczennica kl.IV i Maciej Michalak- uczeń kl.V. I miejsce zajęła Aleksandra Zwierzchowska, uczennica kl.IV.
                Pozostali uczestnicy konkursu: Patryk Jaroniec, Karolina Szelech i Krzysztof Wawryszczuk (uczniowie kl.VI)  otrzymali upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

 • GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ W BIAŁEJ

                9 maja odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej w Białej. Stawiło się 7 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt. W kategorii chłopców rozegranych zostało 21 meczów. Branica Radzyńska ze swojej grupy wyszła zajmując pierwsze miejsce, a po rozegraniu finału z Białką ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Skład naszej drużyny to: Jakub Banach, Patryk Jaroniec, Krzysztof Wawryszczuk, Adrian Jaroniec, Maciej Michalak oraz Karol Szwed, a przygotowanie zawdzięczamy p. Violetcie Pasztaleniec.
  Gratulujemy!!!

 • TURNIEJ SZACHOWY KLAS I-III

              6 czerwca 2017 roku w Zabielu odbył się TURNIEJ SZACHOWY KLAS I-III o puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Wśród uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły- Julia Michalak z klasy II. Uczennica pod kierunkiem pani Anny Nniewęgłowskiej realizowała program projektu „ Edukacja przez szachy w szkole”, a swoją wiedzę wykorzystała w turnieju zajmując 15 miejsce.

 • DZIEŃ MLEKA

                 Uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską brali udział w projekcie „ Dzieciaki mleczaki”. W związku z realizacją programu 25 maja przystąpili do obchodów Dnia Mleka. Tego Dnia próbowaliśmy różnych mlecznych smakołyków, a także uczyliśmy się o potrzebie picia mleka, które ma wpływ na stan naszego uzębienia. Po smacznym, mlecznym śniadaniu odpoczywaliśmy przy kolorowaniu obrazków w książeczce „Dzieciaki mleczaki".

  Zobacz nas na oficjalnej stronie projektu "Dzieciaki Mleczaki".

  Link http://dzieciakimleczaki.pl/aktualnosci/dzien-mleka-branicy-radzynskiej/

 • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

                Uczniowie oddziału przedszkolnego w mijającym roku szkolnym realizowali program własny profilaktyki jamy ustnej „ Czyste ząbki mam, bo chętnie o nie dbam”. Na zajęciach przyswajali wiedzę oglądając bajki, ucząc się piosenek, kolorując obrazki, a także przygotowując zdrowe dla zębów posiłki. Jednak, żeby  zrozumieć zasady pielęgnacji jamy ustnej i zachęcić dzieci do wizyty u stomatologa, wychowawczyni oddziału przedszkolnego- Anna Niewęgłowska zaprosiła na spotkanie lekarza stomatologa panią Barbarę Mańko. Po wysłuchaniu pogadanki każdy z uczniów miał możliwość pod czujnym okiem pani stomatolog poćwiczyć prawidłowe szczotkowanie zębów.

 • FESTIWAL PIEŚNI MARYJNEJ

         22 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej "Chwalcie łąki umajone...". Organizatorem festiwalu była Parafia M.B.N. Pomocy w Radzyniu Podlaskim oraz Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Celem festiwalu było upamiętnienie 100- rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I-III oraz IV-VI Gminy Radzyń Podlaski i Parafii M.B.N. Pomocy.
         Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny w składzie: Paulina Radomska, Aleksandra Zwierzchowska, Martyna Belniak oraz solistka Martyna Belniak. Dziewczynki pięknie zaśpiewały swoje pieśni o tematyce maryjnej. Martyna Belniak zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Uczennica wykonała pieśni: "Jest na świecie miłość" oraz "Gdy klęczę przed Tobą". Opiekunem uczennic była pani Dorota Kowalska.

 • KONKURS PLASTYCZNY ,,100 LAT TEMU W FATIMIE"

                Z okazji 100- rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim zorganizowała konkurs plastyczny związany z objawieniami Maryi pastuszkom: Franciszkowi, Łucji i Hiacyncie. Na konkurs wpłynęło ponad 260 prac wykonanych przez dzieci ze wszystkich szkół w parafii, w tym 15 prac z naszej szkoły. Nasi ,,mali artyści" mogą pochwalić się sukcesami w tym konkursie. Uczennica klasy V Magda Szelech zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI. zaś uczeń klasy I Bartłomiej Szczygieł zajął I miejsce w kategorii klas I- III. Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska otrzymała wyróżnienie za swoją pracę plastyczną. Uczniowie ci otrzymali cenne nagrody, zaś wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały obdarowane słodyczami i drobnymi upominkami, ufundowanymi przez proboszcza parafii. Opiekunem uczniów była pani Dorota Kowalska.

 • "Śpiewający Słowik"

         Dnia 10 maja 2017r. w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". W eliminacjach wzięła udział uczennica naszej szkoły Martyna Belniak. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych i artystycznych dzieci i młodzieży powiatu radzyńskiego. Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe, a ich łączna liczba wyniosła 43 osoby. Uczestnicy śpiewali na bardzo wysokim poziomie i jury miało trudny wybór, jak stwierdził prowadzący imprezę Wojciech "Molas" Gil.
         Nominację do etapu wojewódzkiego w Rykach otrzymało 5 uczestników, w tym Martyna Belniak, która brawurowo wykonała piosenkę Ewy Farny pt. "Modelka".  Martynie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
  Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

   

 • XII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  25 kwietnia 2017 roku Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej dwunasty  raz była gospodarzem  turnieju BRD, który jest jednym z kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju z BRD.
  Organizatorem turnieju była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Ewa Luty.
   Funkcję koordynatora turnieju pełnił nauczyciel wychowania fizycznego Violetta Pasztaleniec we współpracy z panią Iwoną Koczkodaj.
   Szkoła nawiązała współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Branicy Radzyńskiej, a honorowy patronat nad  turniejem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski  Wiesław Mazurek.
   Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Ewa Luty, która przywitała bardzo serdecznie przybyłych uczniów wraz z opiekunami i drużynę strażaków z OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii z  komendantem Jerzym Jakubowskim.
   W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu  szkół: ZS w Białej, SP w Brzostówcu, ZS w Zabielu, SP w Paszkach i SP w Branicy Radzyńskiej.
   Turniej składał się z czterech konkurencji: testów  jednokrotnego wyboru, toru przeszkód składającego się z dziewięciu elementów, jazdy rowerem po wyznaczonym torze z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad ostatnią konkurencją czuwali strażacy z OSP w Branicy Radzyńskiej. Oni również zaprezentowali  wyposażenie samochodu strażackiego jednostki OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii.
  Pierwsze miejsce zajęła  drużyna Zespołu Szkół w Białej w składzie:
  Aleksandra Kłos,
  Dawid Kłos,
  Piotr Kaczka,
  Martyna Ochnio.
  Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie:
  Aleksandra Zwierzchowska,
  Karol Szwed,
  Julia Szymecka,
  Krzysztof Wawryszczuk.
  Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Paszkach w składzie:
  Kornelia Morawik,
  Julita Pasik,
  Maciej Sekut,
  Filip Mironiuk.
  Czwarte miejsce - Zespół Szkół w Zabielu.
  Piąte miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówcu.
   Najlepszym  zawodnikiem Turnieju została Aleksandra Kłos z Zespołu Szkół w Białej.
   Po zakończonych konkurencjach, słodkim poczęstunku z ciepłą herbatą na rozgrzanie z rąk zastępcy wójta pana Ireneusza Bogusza i pani Dyrektor Ewy Luty zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale.
   Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
  Violetta Pasztaleniec
   

 • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                Dnia 28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie z klas IV - VI przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Dzięki temu montażowi słowno - muzycznemu widzowie mogli przypomnieć sobie całą historię dotyczącą tego wydarzenia.
                     Uczniowie przybliżyli nam następujące fakty:
  Gdy wiosną 1791 roku w kraju przeciwnicy reform podburzali zacofaną szlachtę, szukali poparcia u obcych dworów musieliśmy działać szybko i zdecydowanie. 3 maja 1791 roku król Stanisław August i przywódcy stronnictwa patriotycznego zgłosili Konstytucję, która została przyjęta jednogłośnie.  Konstytucja 3 Maja, miała na celu zachowanie całości i suwerenności państwa, zagwarantowanie przywilejów szlachty, duchowieństwa i mieszczan, wprowadzenie nowej formy ustroju państwa. Po uchwaleniu przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 nowej konstytucji ustrojowej, część wpływowej magnaterii nie zamierzała poddać się prawom ustanowionym przez tę konstytucję i 14 maja 1792 zawiązała w niewielkim miasteczku Targowicy na kresach konfederację w celu jej obalenia. Jej zawiązanie posłużyło Rosji jako pretekst do interwencji zbrojnej w Rzeczypospolitej. Król Stanisław August 24 lipca przystąpił do konfederacji targowickiej, oraz polecił zaprzestać działań wojennych.
                Rocznica ta, obchodzona jest przez ponad 200 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata  Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego. Świetna inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem. Na zakończenie odśpiewany został hymn państwowy Uczniowie przygotowali apel pod kierunkiem nauczycieli Barbary Tarłowskiej i Andrzeja Dyczko.
   
 • I CAN BE A STAR 2017

                W dniu 24 kwietnia 2017r uczennica klasy IV Martyna Belniak wzięła udział w konkursie piosenki angielskiej I CAN BE A STAR 2017. Konkurs, którego głównym celem  było promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci i młodzieży został zorganizowany  przez Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Martyna  w kategorii : soliści zaśpiewała ‘’Color of your life’’ Michała Szpaka. W tym roku zaprezentowało się 51 solistów i 12 zespołów muzycznych z różnych powiatów: siedleckiego, włodawskiego, bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Pod fachowym okiem komisji artystycznej:  przewodniczącej komisji  pani Julii Chmielnik- dyrygentki, kierownika muzycznego, aktorki, instruktora,, Twoja twarz brzmi znajomo’’, jurora w precastingu ,,Must be the music’’,  pani Małgorzaty Stepuch - nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz dr Artura Sepocha -  dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie uczestnicy na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Martyna  za uczestnictwo w konkursie dostała pamiątkowy dyplom, a nauczyciel j. angielskiego p. Agnieszka Domańska podziękowanie za przygotowanie uczennicy do konkursu.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ