NAWIGACJA

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

               23 czerwca 2017 roku zakończył się rok szkolny 2016/2017.  Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor  Ewę Luty uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Zesiuk przedstawili wakacyjny występ, a uroku dodały piosenki śpiewane przez dziewczynki z tej klasy. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała także uczennica Martyna Belniak, która pod czujnym okiem pani Doroty Kowalskiej i Agnieszki Domańskiej zaśpiewała piosenki z konkursów, w których uczestniczyła. Jedną z piosenek „Laleczka z saskiej porcelany” urozmaicił taniec dziewczynek z oddziału przedszkolnego przygotowany przez wychowawczynię Annę Niewęgłowską. Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnione świadectwa, dziękując wszystkim  za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Głos zabrał także Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pan Wiesław Mazurek, który życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

  Zobacz jak śpiewała Martyna "Laleczkę z porcelany" i tanczyły dziewczynki z klasy 0:

 • DZIEŃ RODZICA

                  13 czerwca 2017 roku uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską gościli rodziców na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Nasze przedszkolne święto „Dzień Rodzica” rozpoczęło się od prezentacji wierszyków i piosenek. Następnie każdy rodzic otrzymał drobiazg własnoręcznie zrobiony przez dzieci. Rodzice dla nas przygotowali  wspaniały poczęstunek, a największą niespodzianką okazały się lody.

 • FIKOLAND

                 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego spędzili czas w sali zabaw w Fikolandzie w Parczewie. Na trampolinie, w piłeczkach i na dużej zjeżdżalni wszyscy wspaniale się bawili. Dużą atrakcją okazał  się motocykl, na którym każdy miał możliwość pojeździć. Na koniec dzięki uprzejmości właścicieli pobawiliśmy się na wielkim, dmuchanym zamku.

 • ,,THE BEAUTIFUL READING IN ENGLISH''- PIĘKNE CZYTANIE PO ANGIELSKU

                  Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbył się konkurs ,,The beautiful reading in English''- piękne czytanie po angielsku. Konkurs miał na celu rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym.Chętni uczniowie z klas IV-VI odczytali wyznaczone wcześniej teksty w języku angielskim. Ocenie podlegały : poprawność fonetyczna, płynność czytania, dykcja, akcent zdaniowy. Komisja konkursowa w składzie : pani dyrektor Ewa Luty, pani Violetta Pasztaleniec i organizator konkursu pani Agnieszka Domańska, wyłoniła dwóch Mistrzów Pięknego Czytania po Angielsku: Martyna Belniak- uczennica kl.IV i Maciej Michalak- uczeń kl.V. I miejsce zajęła Aleksandra Zwierzchowska, uczennica kl.IV.
                Pozostali uczestnicy konkursu: Patryk Jaroniec, Karolina Szelech i Krzysztof Wawryszczuk (uczniowie kl.VI)  otrzymali upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

 • GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ W BIAŁEJ

                9 maja odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej w Białej. Stawiło się 7 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt. W kategorii chłopców rozegranych zostało 21 meczów. Branica Radzyńska ze swojej grupy wyszła zajmując pierwsze miejsce, a po rozegraniu finału z Białką ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Skład naszej drużyny to: Jakub Banach, Patryk Jaroniec, Krzysztof Wawryszczuk, Adrian Jaroniec, Maciej Michalak oraz Karol Szwed, a przygotowanie zawdzięczamy p. Violetcie Pasztaleniec.
  Gratulujemy!!!

 • TURNIEJ SZACHOWY KLAS I-III

              6 czerwca 2017 roku w Zabielu odbył się TURNIEJ SZACHOWY KLAS I-III o puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Wśród uczestników znalazła się uczennica naszej szkoły- Julia Michalak z klasy II. Uczennica pod kierunkiem pani Anny Nniewęgłowskiej realizowała program projektu „ Edukacja przez szachy w szkole”, a swoją wiedzę wykorzystała w turnieju zajmując 15 miejsce.

 • DZIEŃ MLEKA

                 Uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską brali udział w projekcie „ Dzieciaki mleczaki”. W związku z realizacją programu 25 maja przystąpili do obchodów Dnia Mleka. Tego Dnia próbowaliśmy różnych mlecznych smakołyków, a także uczyliśmy się o potrzebie picia mleka, które ma wpływ na stan naszego uzębienia. Po smacznym, mlecznym śniadaniu odpoczywaliśmy przy kolorowaniu obrazków w książeczce „Dzieciaki mleczaki".

  Zobacz nas na oficjalnej stronie projektu "Dzieciaki Mleczaki".

  Link http://dzieciakimleczaki.pl/aktualnosci/dzien-mleka-branicy-radzynskiej/

 • SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

                Uczniowie oddziału przedszkolnego w mijającym roku szkolnym realizowali program własny profilaktyki jamy ustnej „ Czyste ząbki mam, bo chętnie o nie dbam”. Na zajęciach przyswajali wiedzę oglądając bajki, ucząc się piosenek, kolorując obrazki, a także przygotowując zdrowe dla zębów posiłki. Jednak, żeby  zrozumieć zasady pielęgnacji jamy ustnej i zachęcić dzieci do wizyty u stomatologa, wychowawczyni oddziału przedszkolnego- Anna Niewęgłowska zaprosiła na spotkanie lekarza stomatologa panią Barbarę Mańko. Po wysłuchaniu pogadanki każdy z uczniów miał możliwość pod czujnym okiem pani stomatolog poćwiczyć prawidłowe szczotkowanie zębów.

 • FESTIWAL PIEŚNI MARYJNEJ

         22 maja w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej "Chwalcie łąki umajone...". Organizatorem festiwalu była Parafia M.B.N. Pomocy w Radzyniu Podlaskim oraz Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Celem festiwalu było upamiętnienie 100- rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I-III oraz IV-VI Gminy Radzyń Podlaski i Parafii M.B.N. Pomocy.
         Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny w składzie: Paulina Radomska, Aleksandra Zwierzchowska, Martyna Belniak oraz solistka Martyna Belniak. Dziewczynki pięknie zaśpiewały swoje pieśni o tematyce maryjnej. Martyna Belniak zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VI. Uczennica wykonała pieśni: "Jest na świecie miłość" oraz "Gdy klęczę przed Tobą". Opiekunem uczennic była pani Dorota Kowalska.

 • KONKURS PLASTYCZNY ,,100 LAT TEMU W FATIMIE"

                Z okazji 100- rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim zorganizowała konkurs plastyczny związany z objawieniami Maryi pastuszkom: Franciszkowi, Łucji i Hiacyncie. Na konkurs wpłynęło ponad 260 prac wykonanych przez dzieci ze wszystkich szkół w parafii, w tym 15 prac z naszej szkoły. Nasi ,,mali artyści" mogą pochwalić się sukcesami w tym konkursie. Uczennica klasy V Magda Szelech zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI. zaś uczeń klasy I Bartłomiej Szczygieł zajął I miejsce w kategorii klas I- III. Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska otrzymała wyróżnienie za swoją pracę plastyczną. Uczniowie ci otrzymali cenne nagrody, zaś wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały obdarowane słodyczami i drobnymi upominkami, ufundowanymi przez proboszcza parafii. Opiekunem uczniów była pani Dorota Kowalska.

 • "Śpiewający Słowik"

         Dnia 10 maja 2017r. w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". W eliminacjach wzięła udział uczennica naszej szkoły Martyna Belniak. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych i artystycznych dzieci i młodzieży powiatu radzyńskiego. Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy wiekowe, a ich łączna liczba wyniosła 43 osoby. Uczestnicy śpiewali na bardzo wysokim poziomie i jury miało trudny wybór, jak stwierdził prowadzący imprezę Wojciech "Molas" Gil.
         Nominację do etapu wojewódzkiego w Rykach otrzymało 5 uczestników, w tym Martyna Belniak, która brawurowo wykonała piosenkę Ewy Farny pt. "Modelka".  Martynie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
  Opiekunem uczennicy była pani Dorota Kowalska.

   

 • XII Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  25 kwietnia 2017 roku Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej dwunasty  raz była gospodarzem  turnieju BRD, który jest jednym z kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju z BRD.
  Organizatorem turnieju była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej Ewa Luty.
   Funkcję koordynatora turnieju pełnił nauczyciel wychowania fizycznego Violetta Pasztaleniec we współpracy z panią Iwoną Koczkodaj.
   Szkoła nawiązała współpracę z Ochotniczą Strażą Pożarną w Branicy Radzyńskiej, a honorowy patronat nad  turniejem objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski  Wiesław Mazurek.
   Turniej otworzyła Dyrektor Szkoły Ewa Luty, która przywitała bardzo serdecznie przybyłych uczniów wraz z opiekunami i drużynę strażaków z OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii z  komendantem Jerzym Jakubowskim.
   W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu  szkół: ZS w Białej, SP w Brzostówcu, ZS w Zabielu, SP w Paszkach i SP w Branicy Radzyńskiej.
   Turniej składał się z czterech konkurencji: testów  jednokrotnego wyboru, toru przeszkód składającego się z dziewięciu elementów, jazdy rowerem po wyznaczonym torze z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad ostatnią konkurencją czuwali strażacy z OSP w Branicy Radzyńskiej. Oni również zaprezentowali  wyposażenie samochodu strażackiego jednostki OSP w Branicy Radzyńskiej Kolonii.
  Pierwsze miejsce zajęła  drużyna Zespołu Szkół w Białej w składzie:
  Aleksandra Kłos,
  Dawid Kłos,
  Piotr Kaczka,
  Martyna Ochnio.
  Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej w składzie:
  Aleksandra Zwierzchowska,
  Karol Szwed,
  Julia Szymecka,
  Krzysztof Wawryszczuk.
  Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Paszkach w składzie:
  Kornelia Morawik,
  Julita Pasik,
  Maciej Sekut,
  Filip Mironiuk.
  Czwarte miejsce - Zespół Szkół w Zabielu.
  Piąte miejsce - Szkoła Podstawowa w Brzostówcu.
   Najlepszym  zawodnikiem Turnieju została Aleksandra Kłos z Zespołu Szkół w Białej.
   Po zakończonych konkurencjach, słodkim poczęstunku z ciepłą herbatą na rozgrzanie z rąk zastępcy wójta pana Ireneusza Bogusza i pani Dyrektor Ewy Luty zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i medale.
   Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
  Violetta Pasztaleniec
   

 • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                Dnia 28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie z klas IV - VI przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Dzięki temu montażowi słowno - muzycznemu widzowie mogli przypomnieć sobie całą historię dotyczącą tego wydarzenia.
                     Uczniowie przybliżyli nam następujące fakty:
  Gdy wiosną 1791 roku w kraju przeciwnicy reform podburzali zacofaną szlachtę, szukali poparcia u obcych dworów musieliśmy działać szybko i zdecydowanie. 3 maja 1791 roku król Stanisław August i przywódcy stronnictwa patriotycznego zgłosili Konstytucję, która została przyjęta jednogłośnie.  Konstytucja 3 Maja, miała na celu zachowanie całości i suwerenności państwa, zagwarantowanie przywilejów szlachty, duchowieństwa i mieszczan, wprowadzenie nowej formy ustroju państwa. Po uchwaleniu przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 nowej konstytucji ustrojowej, część wpływowej magnaterii nie zamierzała poddać się prawom ustanowionym przez tę konstytucję i 14 maja 1792 zawiązała w niewielkim miasteczku Targowicy na kresach konfederację w celu jej obalenia. Jej zawiązanie posłużyło Rosji jako pretekst do interwencji zbrojnej w Rzeczypospolitej. Król Stanisław August 24 lipca przystąpił do konfederacji targowickiej, oraz polecił zaprzestać działań wojennych.
                Rocznica ta, obchodzona jest przez ponad 200 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata  Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego. Świetna inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem. Na zakończenie odśpiewany został hymn państwowy Uczniowie przygotowali apel pod kierunkiem nauczycieli Barbary Tarłowskiej i Andrzeja Dyczko.
   
 • I CAN BE A STAR 2017

                W dniu 24 kwietnia 2017r uczennica klasy IV Martyna Belniak wzięła udział w konkursie piosenki angielskiej I CAN BE A STAR 2017. Konkurs, którego głównym celem  było promowanie nauki języków obcych oraz prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych dzieci i młodzieży został zorganizowany  przez Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Martyna  w kategorii : soliści zaśpiewała ‘’Color of your life’’ Michała Szpaka. W tym roku zaprezentowało się 51 solistów i 12 zespołów muzycznych z różnych powiatów: siedleckiego, włodawskiego, bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, łukowskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Pod fachowym okiem komisji artystycznej:  przewodniczącej komisji  pani Julii Chmielnik- dyrygentki, kierownika muzycznego, aktorki, instruktora,, Twoja twarz brzmi znajomo’’, jurora w precastingu ,,Must be the music’’,  pani Małgorzaty Stepuch - nauczyciela języka angielskiego w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach oraz dr Artura Sepocha -  dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie uczestnicy na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Martyna  za uczestnictwo w konkursie dostała pamiątkowy dyplom, a nauczyciel j. angielskiego p. Agnieszka Domańska podziękowanie za przygotowanie uczennicy do konkursu.

 • Przedstawienie wielkanocne- "Poranek wielkanocny"

              Wielkanoc to największe święto wszystkich chrześcijan. Przypomina nam prawdę o tym, że Chrystus zmartwychwstał.
              Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dnia 11 kwietnia 2017r. uczniowie klasy V i VI przedstawili inscenizację, w której przybliżyli nam wydarzenia, jakie miały miejsce w wielkanocny poranek. Pokazali, jak dwaj apostołowie: Piotr i Jan, pobiegli do grobu Jezusa aby sprawdzić czy jest pusty. Potem zaś sam zmartwychwstały Chrystus objawił się im w Wieczerniku. Prosił, aby tę radosną nowinę zanieśli do wszystkich ludzi na całej ziemi.
            Przedstawienie uświetnił występ uczennic klasy IV, które zaśpiewały pieśni o krzyżu i o zmartwychwstaniu.
  Apel przygotowała pani Dorota Kowalska.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLSIĄŻEK DLA DZIECI

                3 kwietnia br. uczniowie klasy czwartej mieli przyjemność zaprezentować przed społecznością szkoły apel z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Na część artystyczną złożyła się krótka historia książki od starożytności do czasów współczesnych, scenka „W bibliotece” oraz inscenizacja „Czerwony Kapturek” wg baśni Braci Grimm. Mali aktorzy pięknie zaprezentowali się w kostiumach przygotowanych przez rodziców, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. 
                 Za całość odpowiedzialna była p. K. Zesiuk.
   

 • II GMINNY KONKURS PIEŚNI WIELKOPOSTNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W ZABIELU

            Zespół wokalny dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Martyna Belniak, Paulina Radomska, Aleksandra Zwierzchowska wziął udział w II Gminnym Konkursie Pieśni Wielkopostnej w Zespole Szkół w Zabielu, który odbył się dnia 30 marca 2017r.
            Uczennice zajęły I miejsce w kategorii klas IV- VI. Wykonały dwa utwory: "Prawda jedyna" i "Hymn o krzyżu". Dziewczęta zostały przygotowane przez panią Dorotę Kowalską.
            Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

 • PINOKIO

               10 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna, która wystawiła dla dzieci przedstawienie pt.” Pinokio” .Wszyscy uczniowie z radością przypomnieli sobie przygody drewnianego chłopca, a najmłodsi poznali kolejną bajkę.

 • NASZE SUKCESY W X GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM. "WIELCY POLACY- KS. JAN TWARDOWSKI"

             Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Plastycznym pt. "Wielcy Polacy- ks. Jan Twardowski", zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zabielu pod patronatem Wójta gminy Radzyń Podlaski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 lutego br.
             Uczennica klasy IV Aleksandra Zwierzchowska zajęła I miejsce (w kategorii klas IV-VI) za pracę plastyczną do wiersza "Róża". Dziewczynka wykonała pracę pod kierunkiem p. Doroty Kowalskiej.
             Kacper Goral zajął II miejsce (w kategorii klas I-III) za pracę "O kościołach". Natomiast wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Olga Szwed. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Iwony Koczkodaj.
            Wyróżnienie otrzymał również Sebastian Koza z oddziału przedszkolnego, który pracę plastyczną "O kościołach" wykonał pod opieką p. Anny Niewęgłowskiej.
            Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów.

 • BAL KARNAWAŁOWY

              16 lutego br. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, którą uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Luty. Przy dyskotekowych rytmach bawili się nie tylko uczniowie, z dumą prezentujący najbardziej wymyślne kostiumy ulubionych bohaterów literackich i filmowych, ale również nauczyciele i rodzice. Uczestnicy balu, tańczac i śpiewając, miło spędzali czas w pięknie udekorowanej sali, którą specjalnie na ten dzień przygotowali rodzice. Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i zapraszamy za rok!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ