NAWIGACJA

 • „Alicja w zaczarowanej krainie”

                4 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej pojechali do Radzynia na przedstawienie „Alicja w zaczarowanej krainie”. Dzieciom bardzo podobały się animacje komputerowe w trakcie przedstawienia, a także gra na gitarze elektrycznej.  Duże wrażenie na dzieciach wywarła gra aktorów z Katolickiego Teatru w Krakowie.  Piękne kolorowe stroje i bajeczna scenografia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 • DZIEŃ MISIA

                W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z  uczniami klasy pierwszej kolejny raz uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. 
                Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  misiami i rozpoczęły ten dzień od gimnastyki z Kubusiem Puchatkiem. Następnie wysłuchały historii pojawienia się misia wśród zabawek. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, mówiły  wiersze o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Atrakcją był konkurs na odgadywanie imion misiów z fragmentów bajek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

 • Podaruj prezent na święta...

            W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy szóstej SP w Branicy Radz. postanowili odpowiedzieć na apel Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i przyłączyli się do akcji charytatywnej „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

            Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” współpracuje z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, przy której z inicjatywy Fundacji wybudowano szpital dla dzieci chorych na raka, zwany Przylądkiem Nadziei. To właśnie dla pacjentów Przylądka Nadziei, którzy te najbardziej rodzinne święta nierzadko będą zmuszeni spędzić w szpitalu, Fundacja w tym roku zorganizowała zbiórkę świątecznych podarunków, a uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć w niej udział. Z własnych oszczędności zakupili grę planszową, a uczeń Adrian Jaroniec – dwa pudełka klocków LEGO.Upominek został pięknie zapakowany i z gorącymi bożonarodzeniowymi życzeniami wysłany na adres Fundacji, a stamtąd w Wigilię Bożego Narodzenia trafi do rąk małych pacjentów Przylądka Nadziei.Ufamy, że nasz skromny podarunek umili im świąteczny czas.

           Zachęcamy Wszystkich Ludzi Wielkich Serc do udziału w akcji „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”i odsyłamy do strony internetowej Fundacji www.naratunek.org .Jednocześnie z dumą informujemy, że dołączyliśmy do grona przyjaciół Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

  Akcję przeprowadziła K. Zesiuk, nauczyciel języka polskiego.

 • VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”

                W dniu 10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się już VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski: Żabikowa, Zabiela, Paszk Dużych, Brzostówca, Branicy Radzyńskiej, Białki i Białej.  Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Andrzej Prokopiuk serdecznie witając przybyłych gości i uczestników wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiedli: p. Ewa Łańcut – Nestoruk nauczyciel szkoły muzycznej – przewodnicząca,  p. Anna Grochoła – przewodnicząca Rady Gminy oraz p. Ireneusz Bogusz – z-ca wójta. Jury uważnie przysłuchiwało się wszystkim wykonawcom. Wyłonienie najlepszych drużyn nie było łatwe, gdyż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Repertuar był urozmaicony, utwory nawiązywały do różnych okresów naszej historii. I miejsce w kategorii klas IV- VII zajęli uczniowie naszej szkoły. Zespół wokalny „Branickie Słowiki” wystąpił w składzie: Martyna Belniak, Maciej Kolasa, Paulina Radomska i Julia Szymecka. Uczniowie wykonali dwa utwory: „Marsz Pierwszej Brygady” i „Piechota”. Opiekunem była pani Iwona Koczkodaj. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesława Mazurka. Wszystkie zespoły i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe dietetyczne ciasteczka przygotowane przez organizatorów.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

              Tradycyjnie już w naszej szkole uczciliśmy w tym roku rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To już 99 lat minęło od wydarzeń, które doprowadziły do tego, że Polska po 123 latach niewoli znów stała się niepodległym państwem. Z tej okazji 15 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pana Andrzeja Dyczko przez uczniów klasy piątej. Zawsze przy okazji Święta Niepodległości czcimy pamięć bohaterów, którzy zginęli walcząc o niepodległą Polskę. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość upłynęła w podniosłej atmosferze.

            Delegacja dzieci z naszej szkoły z pania dyrektor Violettą Pasztaleniec uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach z okazji Świeta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim. Dzieci złozyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.  

            

 • „Śniadanie daje moc!”

                Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
  W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, soki,  przeróżne warzywa, owoce oraz wiele gatunków pieczywa. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Tę bardzo pożyteczną akcję edukacyjną koordynowały wychowawczynie klas: p. Iwona Koczkodaj, p. J. Oniszczuk i p. A. Oworuszko.

 • PARADA ŚWIĘTYCH

              31 października 2017r. w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.  Uczniowie  ubrani w piękne stroje,  przybliżyli nam postacie wybranych świętych i błogosławionych. Uczennica przebrana za Maryję Pannę wykonała pieśń ,,Jest na świecie miłość”. Potem zaprezentowali się kolejno: św. królowa Jadwiga, św. Albert Chmielowski, św. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Kolbe, św. Franciszek z Asyżu, bł. Kiara Luce Badano oraz św. Jan Paweł II. Następnie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę ,,Gdy Boży Duch wypełnia mnie, jak święty śpiewać chcę…”. Parada Świętych zakończyła się zapaleniem zniczy i wspólnym odmówieniem modlitwy za zmarłych.
             Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem Pani Doroty Kowalskiej. Pani dyrektor Violetta Pasztaleniec podziękowała rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, a uczniom za piękny występ.

 • WIZYTA GOŚCIA Z WIELKIEJ BRYTANII

                 Dnia 30 pażdziernika 2017r. zawitał do naszej szkoły p.Robert Smithson, rodowity Anglik z Wielkiej Brytanii. Uczniowie klas III-VII zadali mu szereg pytań, na które gość cierpliwie i chętnie odpowiadał. Niektóre pytania rozbawiły go do łez. Robert próbował nauczyć dzieci angielskich łamańców językowych, natomiast uczniowie próbowali go nauczyć naszych polskich. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o Wielkiej Brytanii, mogli usłyszeć język angielski w jego czystej postaci. Pan Smithson poczęstował uczniów słodkościami przywiezionymi z Wielkiej Brytanii.
  Spotkanie zorganizowała p.Agnieszka Domańska, nauczycielka j. angielskiego.
  Pani dyr. Violetta Pasztaleniec serdecznie podziękowała p. Smithsonowi za przyjazd do naszej szkoły.
   

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

                26 października 2017 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Na naszą uroczystość przybyli wspaniali goście Pan Wójt Wiesław Mazurek i Zastępca Wójta pan Ireneusz Bogusz. Naszą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec witając wszystkich przybyłych gości. Następnie dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały wierszyki i piosenki przygotowane na ten dzień. Po gromkich brawach poprosiły Panią Dyrektor o pasowanie . Każdy z nas poczuł na ramieniu wielki ołówek , którym został pasowany na ucznia naszej szkoły. Póżniej były same przyjemnośći. Otrzymaliśmy moc gratulacji i prezentów od Pana Wójta , mnóstwo balonów od Pani Dyrektor i prezenty od kolegów i koleżanek z klas młodszych.

 • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

               16 października br. uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką podziękowali swoim pedagogom i wychowawcom za codzienny trud, poświęcenie i serce. Część artystyczną przygotowały klasy IV – VI pod kierunkiem Pani Agnieszki Domańskiej i Pani Iwony Koczkodaj. Występ wzbudził wiele emocji zarówno wśród publiczności dziecięcej, jaki i wśród pedagogów i pracowników szkoły.  Śmiechy i brawa świadczyły o radosnej atmosferze święta, a inscenizacja zaprezentowana przez klasę szóstą rozbawiła wszystkich uczestników szkolnej uroczystości.
              Obecnych na uroczystości serdecznie przywitała Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec, a szczególnie Panią Elżbietę Warsz, emerytowaną nauczycielkę SP W Branicy Radzyńskiej. Miło nam było Panią gościć. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta i podzieliła się kilkoma refleksjami na temat roli współczesnego nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród  nauczycielom za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej w roku szkolnym 2016/2017.
   

 • WARSZTATY GARNCARSKIE

                 W środę 4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty garncarskie. W zajęciach wzięli udział wszyscy uczniowie od oddziału przedszkolnego do klasy siódmej. Spotkanie pan prowadzący rozpoczął od przedstawienia informacji o garncarstwie i zaprezentowaniu swoich narzędzi pracy. Warsztaty okazały się ciężką pracą dla uczniów klas starszych, którzy mieli przygotować glinę . Tego dnia każdy uczeń otrzymał dwie kule gliny. Jedna z nich została zamieniona w anioła lub w miseczkę. Druga kula na kole garncarskim przeobrażona została w dzbanuszek. Każdy uczeń  z brudnym rękami stwierdził, że garncarstwo to nie jest łatwe zajęcie.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

                  Dnia 25 września  uczniowie klasy VI  pod opieką pani Agnieszki Domańskiej przystąpili do akcji „Sprzątania świata” i porządkowali teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Uczniowie z chęcią podeszli do idei sprzątania i z radością wrzucali śmieci do worków. Celem akcji było  rozbudzenie i wzmocnienie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna, a nawet konieczna. Sprzątając śmieci, przyczyniamy się do tego , aby nasza miejscowość była czysta i zadbana.
   

 • 100 ROCZNICA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W BRANICY RADZYŃSKIEJ

                17 września br. na uroczystościach z okazji obchodów 100 rocznicy istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Branicy Radzyńskiej uczniowie klasy piątej zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Nasza straż jest zawsze pierwsza...”, na którą złożyły się wiersze i piosenki tematycznie nawiązujące do pracy strażaka. Oprawę muzyczną widowiska przygotował p. A. Belniak, a część literacką – p.K. Zesiuk. Niezwykle miłym akcentem naszego występu były upominki dla młodych artystów przygotowane przez OSP w Branicy Radzyńskiej. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za zaproszenie na uroczystość. 

 • MARZYCIELSKA POCZTA

   

                Uczniowie klasy piątej i szóstej SP w Branicy Radzyńskiej zainspirowani tematem lekcji z języka polskiego, poświęconym różnym formom niesienia pomocy chorym dzieciom, postanowili przyłączyć się do akcji Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka https://marzycielskapoczta.pl/ . Marzycielska Poczta to akcja dobroczynna, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek pocztowych do ciężko chorych dzieci z całej Polski.

  Jako adresata swoich kartek pocztowych uczniowie zgodnie wybrali Lenkę Krakowczyk,

  6-letnią dziewczynkę, u której w styczniu tego roku wykryto guza pnia mózgu. Po dokładnym zapoznaniu się z profilem sympatycznej Lenki, która właśnie we wrześniu obchodzi urodziny, piątoklasiści i szóstoklasiści postanowili wysłać dziewczynce najpiękniejsze wierszyki urodzinowe z gorącymi życzeniami jak najszybszego powrotu do zdrowia. Uczniowie klasy piątej i szóstej mają nadzieję, że ta korespondencja sprawi Lence mnóstwo radości, a oni sami dołączą do grona najbliższych przyjaciół Lenki.

  Akcja pisania kartek pocztowych została przeprowadzona 27 września br. pod kierunkiem p.K. Zesiuk.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   

               4 września 2017 roku społeczność naszej szkoły z radością przywitała nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym i minutą ciszy, którą uczczono pamięć bohaterów poległych w czasie II wojny światowej. Gościem honorowym uroczystości był Pan Ireneusz Bogusz, Zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski, a nad całością uroczystości czuwała Pani Dyrektor Violetta Pasztaleniec, która na wstępie wszystkich powitała, a szczególnie najmłodszych członków naszej społeczności – zerówkę, nieco onieśmieloną tak licznym gronem gości. Zarówno Pani Dyrektor, jak i Pan Wójt wszystkim obecnym, czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzyli owocnej pracy i jak największych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

               23 czerwca 2017 roku zakończył się rok szkolny 2016/2017.  Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor  Ewę Luty uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Zesiuk przedstawili wakacyjny występ, a uroku dodały piosenki śpiewane przez dziewczynki z tej klasy. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała także uczennica Martyna Belniak, która pod czujnym okiem pani Doroty Kowalskiej i Agnieszki Domańskiej zaśpiewała piosenki z konkursów, w których uczestniczyła. Jedną z piosenek „Laleczka z saskiej porcelany” urozmaicił taniec dziewczynek z oddziału przedszkolnego przygotowany przez wychowawczynię Annę Niewęgłowską. Następnie pani dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnione świadectwa, dziękując wszystkim  za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Głos zabrał także Wójt Gminy Radzyń Podlaski, pan Wiesław Mazurek, który życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

  Zobacz jak śpiewała Martyna "Laleczkę z porcelany" i tanczyły dziewczynki z klasy 0:

 • DZIEŃ RODZICA

                  13 czerwca 2017 roku uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią Anną Niewęgłowską gościli rodziców na uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Nasze przedszkolne święto „Dzień Rodzica” rozpoczęło się od prezentacji wierszyków i piosenek. Następnie każdy rodzic otrzymał drobiazg własnoręcznie zrobiony przez dzieci. Rodzice dla nas przygotowali  wspaniały poczęstunek, a największą niespodzianką okazały się lody.

 • FIKOLAND

                 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego spędzili czas w sali zabaw w Fikolandzie w Parczewie. Na trampolinie, w piłeczkach i na dużej zjeżdżalni wszyscy wspaniale się bawili. Dużą atrakcją okazał  się motocykl, na którym każdy miał możliwość pojeździć. Na koniec dzięki uprzejmości właścicieli pobawiliśmy się na wielkim, dmuchanym zamku.

 • ,,THE BEAUTIFUL READING IN ENGLISH''- PIĘKNE CZYTANIE PO ANGIELSKU

                  Na przełomie maja i czerwca 2017 roku odbył się konkurs ,,The beautiful reading in English''- piękne czytanie po angielsku. Konkurs miał na celu rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym.Chętni uczniowie z klas IV-VI odczytali wyznaczone wcześniej teksty w języku angielskim. Ocenie podlegały : poprawność fonetyczna, płynność czytania, dykcja, akcent zdaniowy. Komisja konkursowa w składzie : pani dyrektor Ewa Luty, pani Violetta Pasztaleniec i organizator konkursu pani Agnieszka Domańska, wyłoniła dwóch Mistrzów Pięknego Czytania po Angielsku: Martyna Belniak- uczennica kl.IV i Maciej Michalak- uczeń kl.V. I miejsce zajęła Aleksandra Zwierzchowska, uczennica kl.IV.
                Pozostali uczestnicy konkursu: Patryk Jaroniec, Karolina Szelech i Krzysztof Wawryszczuk (uczniowie kl.VI)  otrzymali upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

 • GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ W BIAŁEJ

                9 maja odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej w Białej. Stawiło się 7 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt. W kategorii chłopców rozegranych zostało 21 meczów. Branica Radzyńska ze swojej grupy wyszła zajmując pierwsze miejsce, a po rozegraniu finału z Białką ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Skład naszej drużyny to: Jakub Banach, Patryk Jaroniec, Krzysztof Wawryszczuk, Adrian Jaroniec, Maciej Michalak oraz Karol Szwed, a przygotowanie zawdzięczamy p. Violetcie Pasztaleniec.
  Gratulujemy!!!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  Branica Radzyńska 36A
  21-300 Radzyń Podlaski
 • 83 352 83 56

GALERIA ZDJĘĆ