• OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"

• W tym roku nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Tym razem objęliśmy pomocą rodzinę pana Łukasza: jego synów Daniela i Piotra oraz córkę Julię. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. To co Rodzina otrzymała przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Rodzina pana Łukasza otrzymała wszystko, czego potrzebowała: żywność, środki czystości, odzież, obuwie, materiały szkolne, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki, koce. Każdy członek Rodziny otrzymał też upominek szczególny- prezent niespodziankę!!!  Wszystkich paczek było 18. Paczkę tworzyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, a nawet kierowca autobusu! W Weekend Cudów - 17 grudnia paczki dostarczył pan Jarosław Kozieł wraz z córkami, Weroniką i Dianą, do Świetlicy Wiejskiej w Białej k. Radzynia.  Dziękujemy wszystkim za okazane serce, wsparcie, szlachetność, zaangażowanie. Bez WAS to by się nie udało! DZIĘKUJEMY!!!
            Koordynatorzy:
            Aleksandra Kordula
            Dorota Kowalska
            Agnieszka Domańska

• XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Boże Narodzenie to szczególny czas - czas kolędowania. Z tej okazji 7 grudnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Białce odbył się XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastoralek,, Wesoła Nowina”. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa uczniów.    Zespół,,Branickie Przedszkolaki” w składzie: Maja Kowalska, Natalia Rożen, Amelia Gil, Kornelia Świć, Michał Radomski i Mikołaj Sobijanek wykonał kolędę ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” i wywalczył 3 miejsce. Solistka w kategorii Przedszkolaki Maja Kowalska zajęła 2 miejsce, wykonując utwór,, Dziś w stajence”.   W kategorii klas I-III solistka Amelia Gogół - Kucharska zaśpiewała kolędę ,,Nie miały aniołki choinki na święta” i zajęła 1 miejsce. Zespół,, Branickie Nutki” w składzie: Amelia Gogół - Kucharska, Ola Rożen, Natalia Kędzierska, Michał Rybicki, Karol Tchórz i Kacper Gogół - Kucharski wykonali ,, Pastorałkę od serca do ucha” i również zajęli 1 miejsce. W kategorii klas IV-VI uczennica klasy IV Amelia Rybicka zaśpiewała kolędę, ,,Anioł pasterzom mówił „ i zajęła 2 miejsce. Solistka Kinga Szwed wykonała ,,Kolędę dla nieobecnych” i otrzymała 3 miejsce. Zespół ,,Gwiazdki” w składzie: Diana Kozieł, Amelia Rybicka, Oliwia Bajda, Lena Telej i Karolina Rożen wyśpiewał sobie 2 miejsce, pięknie wykonując pastorałkę ,, Tylko jedna jest taka noc ". W kategorii klas VII - VIII, solistka z klasy VIII Gabriela Tchórz zaśpiewała pastorałkę ,,Mario, czy ty wiesz?”, zajmując 1 miejsce. Duet: Gabriela Tchórz i Oliwia Olszewska otrzymał 1 miejsce, wykonując kolędę ,,Mizerna cicha”. Artystom gratulujemy wspaniałych występów. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Aneta Oworuszko, Iwona Martyniuk i Dorota Kowalska.