• NARODOWE CZYTANIE 2023 "NAD NIEMNEM"  ELIZY ORZESZKOWEJ
          • NARODOWE CZYTANIE 2023 "NAD NIEMNEM" ELIZY ORZESZKOWEJ

• Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Nasza szkoła też wzięła w niej udział. Lekturą tegorocznej 12. odsłony Narodowego Czytania ogłoszono powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. We wtorek 19 września uczniowie z klas szóstej oraz czwartej wzięli udział w tej akcji wspólnego czytania. "Nad Niemnem" to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku. Podczas wspólnego czytania fragmentów najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej słuchający mieli okazję poznać historię rodziny Bohatyrowiczów oraz Korczyńskich, nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Zachęcamy do przeczytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej - powieści, która cieszy się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 4 września społeczność naszej szkoły z radością powitała nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Iwona Koczkodaj na wstępie wszystkich powitała, a szczególnie najmłodszych członków naszej społeczności – zerówkę. Gościem honorowym uroczystości była pani Anna Grochoła - zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski.  Zarówno pani dyrektor, jak i pani wójt wszystkim obecnym, czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzyły owocnej pracy i jak największych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.
            Pani dyrektor przypomniała też ważne wydarzenia jakie miały miejsce 1 września 1939 roku, kiedy to dzieci nie poszły do szkół, gdyż niemieckie wojska zaatakowały Polskę i w ten sposób rozpoczęła się II Wojna Światowa - jak dotąd najtragiczniejsza z wojen. Pamięć ofiar II Wojny Światowej została uczczona przez zebranych minutą ciszy. Po uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach.

• LEKCJA PLASTYKI POD CHMURKĄ

• W klasie I, II, III pod kierunkiem pani Anety Oworuszko i pani Iwony Martyniuk zostały przeprowadzone zajęcia plastyczne na świeżym powietrzy. Malowanie na folii to zupełnie inna forma działań plastycznych oraz sensorycznych. Malując na folii dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Zabawa pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy artysty.

• DZIEŃ RODZINY

• Dzień Rodziny rozpoczęty częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas 1-3 pod kierunkiem pani Anety Oworuszko, pani Iwony Martyniuk oraz pani Iwony Koczkodaj. Dzień z godziny na godzinę przynosił kolejne atrakcje. Efekt? Świetna i niechętnie kończona zabawa. Zaproszeni na uroczystość rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem zaprezentowały bliskim montaż słowno-muzyczny. Na scenie wystąpili uczniowie klasy 1, 2 i 3, którzy dali prawdziwy aktorsko-taneczny popis. Występ wywołał gromkie brawa publiczności. Po części artystyczne był konkurs polegający na odnalezieniu przez rodziców swoich portretów, namalowanych przez ich pociechy. Były kwiaty, życzenia i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń. Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Nic dziwnego, że przy tylu atrakcjach, rodzice i uczniowie opuszczali szkołę z uśmiechem na ustach.

• WIOSENNA LEKCJA PLASTYKI

• Korzystając z pięknej wiosennej pogody uczniowie klasy 6 i 7 oraz klasy 2 wraz z p. Iwoną Martyniuk i p. Anetą Oworuszko w ramach lekcji plastyki wybrali się na spacer zbierając materiałY przyrody ożywionej i nieożywionej, z których tworzyli obrazy. Kompozycje były różne, doświadczenie to sprawiło wszystkim uczniom ogromną radość i nowe doświadczenie, a kreatywność ich możemy podziwiać na dołączonych zdjęciach.