30 listopada 2017 roku Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu był po raz siedemnasty gospodarzem Otwartych Spotkań z Piosenką Szkolną. Zgodnie z tematyką cyklu „Cztery Pory Roku” wykonywano utwory pod hasłem „Polska Piosenka Zimowa” .Na konkurs zgłosili się uczestnicy z Bork, Czemiernik, Komarówki Podlaskiej, Wisznic, Brzozowicy Dużej, Tchórzewa, Wohynia. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy piątej Martyna Belniak. Za solowe wykonanie piosenki pt. „Pada śnieg” z repertuaru Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka komisja konkursowa przyznała jej I miejsce w kategorii klas IV-VII. Opiekunem uczennicy była pani Iwona Koczkodaj.
Martynce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
WIADOMOŚCI
OTWARTE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ SZKOLNĄ
Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Boże Narodzenie w mojej rodzinie”
W grudniu 2017r. w naszej szkole został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pt.,, Boże Narodzenie w mojej rodzinie”. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas I – VII, technika prac była dowolna w formacie A3. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Najwięcej, bo aż 8 prac wykonali uczniowie klasy trzeciej. Prace uczestników konkursu były bardzo ciekawe i różnorodne, wykonane w różnej technice. Zostały ocenione w dwóch kategoriach:
1.klasy I-III
2.klasyIV-VII.
Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących uczniów:
Klasy I-III
I miejsce: Bartłomiej Szczygieł , Kacper Goral
II miejsce: Kuba Goral, Olga Szwed
III miejsce: Weronika Kozieł
Klasy I-VII
I miejsce: Kinga Rożen
II miejsce: Aleksandra Zwierzchowska
III miejsce: Weronika Jaroniec
Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody niespodzianki.
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Dorota Kowalska.
UCZNIOWIE DLA LENKI
Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy składamy sobie życzenia i mamy nadzieję, że wszystkie się one spełnią. Pragniemy, aby Duch Świąt Bożego Narodzenia zagościł w sercach naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Ale najbardziej Jego cudownej mocy potrzebują Ci, którzy na co dzień zmagają się z cierpieniem i toczą nierówną walkę o życie. Do takich osób należy nasza dobra znajoma – sześcioletnia Lenka Krakowczyk, z którą uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność zapoznać się we wrześniu br. za pośrednictwem Marzycielskiej Poczty.
Jak przystało na dobrych znajomych, nie zapomnieliśmy o Lence również przed świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy piątej własnoręcznie przygotowali kolorowe karty świąteczne z najlepszymi życzeniami białej i pachnącej choinką Gwiazdki oraz jak najszybszego powrotu do zdrowia. Niebawem zostaną one doręczone Lence.
Mamy nadzieję, że Duch Tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia spełni wszystkie marzenia Lenki i Jej Rodziców.
Akcję przygotowała K. Zesiuk.
„Alicja w zaczarowanej krainie”
4 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej pojechali do Radzynia na przedstawienie „Alicja w zaczarowanej krainie”. Dzieciom bardzo podobały się animacje komputerowe w trakcie przedstawienia, a także gra na gitarze elektrycznej. Duże wrażenie na dzieciach wywarła gra aktorów z Katolickiego Teatru w Krakowie. Piękne kolorowe stroje i bajeczna scenografia na długo pozostaną w naszej pamięci.
DZIEŃ MISIA
W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy pierwszej kolejny raz uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi misiami i rozpoczęły ten dzień od gimnastyki z Kubusiem Puchatkiem. Następnie wysłuchały historii pojawienia się misia wśród zabawek. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, mówiły wiersze o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Atrakcją był konkurs na odgadywanie imion misiów z fragmentów bajek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.
Podaruj prezent na święta...
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy szóstej SP w Branicy Radz. postanowili odpowiedzieć na apel Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i przyłączyli się do akcji charytatywnej „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”.
Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” współpracuje z Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, przy której z inicjatywy Fundacji wybudowano szpital dla dzieci chorych na raka, zwany Przylądkiem Nadziei. To właśnie dla pacjentów Przylądka Nadziei, którzy te najbardziej rodzinne święta nierzadko będą zmuszeni spędzić w szpitalu, Fundacja w tym roku zorganizowała zbiórkę świątecznych podarunków, a uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć w niej udział. Z własnych oszczędności zakupili grę planszową, a uczeń Adrian Jaroniec – dwa pudełka klocków LEGO.Upominek został pięknie zapakowany i z gorącymi bożonarodzeniowymi życzeniami wysłany na adres Fundacji, a stamtąd w Wigilię Bożego Narodzenia trafi do rąk małych pacjentów Przylądka Nadziei.Ufamy, że nasz skromny podarunek umili im świąteczny czas.
Zachęcamy Wszystkich Ludzi Wielkich Serc do udziału w akcji „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”i odsyłamy do strony internetowej Fundacji www.naratunek.org .Jednocześnie z dumą informujemy, że dołączyliśmy do grona przyjaciół Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
Akcję przeprowadziła K. Zesiuk, nauczyciel języka polskiego.
VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”
W dniu 10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się już VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski: Żabikowa, Zabiela, Paszk Dużych, Brzostówca, Branicy Radzyńskiej, Białki i Białej. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Andrzej Prokopiuk serdecznie witając przybyłych gości i uczestników wraz z opiekunami. W komisji konkursowej zasiedli: p. Ewa Łańcut – Nestoruk nauczyciel szkoły muzycznej – przewodnicząca, p. Anna Grochoła – przewodnicząca Rady Gminy oraz p. Ireneusz Bogusz – z-ca wójta. Jury uważnie przysłuchiwało się wszystkim wykonawcom. Wyłonienie najlepszych drużyn nie było łatwe, gdyż poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Repertuar był urozmaicony, utwory nawiązywały do różnych okresów naszej historii. I miejsce w kategorii klas IV- VII zajęli uczniowie naszej szkoły. Zespół wokalny „Branickie Słowiki” wystąpił w składzie: Martyna Belniak, Maciej Kolasa, Paulina Radomska i Julia Szymecka. Uczniowie wykonali dwa utwory: „Marsz Pierwszej Brygady” i „Piechota”. Opiekunem była pani Iwona Koczkodaj. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesława Mazurka. Wszystkie zespoły i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz okolicznościowe dietetyczne ciasteczka przygotowane przez organizatorów.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Tradycyjnie już w naszej szkole uczciliśmy w tym roku rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To już 99 lat minęło od wydarzeń, które doprowadziły do tego, że Polska po 123 latach niewoli znów stała się niepodległym państwem. Z tej okazji 15 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pana Andrzeja Dyczko przez uczniów klasy piątej. Zawsze przy okazji Święta Niepodległości czcimy pamięć bohaterów, którzy zginęli walcząc o niepodległą Polskę. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość upłynęła w podniosłej atmosferze.
Delegacja dzieci z naszej szkoły z pania dyrektor Violettą Pasztaleniec uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach z okazji Świeta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim. Dzieci złozyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.
„Śniadanie daje moc!”
Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.
W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, soki, przeróżne warzywa, owoce oraz wiele gatunków pieczywa. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Tę bardzo pożyteczną akcję edukacyjną koordynowały wychowawczynie klas: p. Iwona Koczkodaj, p. J. Oniszczuk i p. A. Oworuszko.
PARADA ŚWIĘTYCH
31 października 2017r. w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie ubrani w piękne stroje, przybliżyli nam postacie wybranych świętych i błogosławionych. Uczennica przebrana za Maryję Pannę wykonała pieśń ,,Jest na świecie miłość”. Potem zaprezentowali się kolejno: św. królowa Jadwiga, św. Albert Chmielowski, św. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Kolbe, św. Franciszek z Asyżu, bł. Kiara Luce Badano oraz św. Jan Paweł II. Następnie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę ,,Gdy Boży Duch wypełnia mnie, jak święty śpiewać chcę…”. Parada Świętych zakończyła się zapaleniem zniczy i wspólnym odmówieniem modlitwy za zmarłych.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem Pani Doroty Kowalskiej. Pani dyrektor Violetta Pasztaleniec podziękowała rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, a uczniom za piękny występ.
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych