• RAJD ROWEROWY DO RADZYNIA PODLASKIEGO

• Dnia 14 czerwca 2023r odbył  się w naszej szkole rajd rowerowy. W rajdzie wzięli udział uczniowie klasy 7 i 8 pod opieką wychowawców. Trasa wycieczki rowerowej prowadziła z Branicy Radzyńskiej przez Zbulitów do Radzynia Podlaskiego.    Po drodze zajechaliśmy nad Zalew w Radzyniu Podlaskim, zwiedzaliśmy miasto jadąc ścieżka rowerową. Nie zapomnieliśmy o posiłku.    Na obiad zjedliśmy kebab, a na deser znakomite lody, przy fontannie na radzyńskim deptaku.  Droga powrotna wiodła nas przez Ustrzesz, Zbulitów aż do Branicy Radzyńskiej. Zmęczeni, ale zadowoleni zakończyliśmy 33 km trasę naszego rajdu, przy szkole w Branicy.
            V. Pasztaleniec  D. Kowalska

• NOC BIBLIOTEK

• Od godziny 18.00 21 czerwca do godziny 11.30 22 czerwca 2023r.w naszej szkole nauczyciel-bibliotekarz Violetta Pasztaleniec wraz z wychowawcami: Dorotą Kowalską i Agnieszką Domańską, zorganizowały Noc Bibliotek. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas IV-VIII, ale tylko zasłużeni t.j. z zachowaniem dobrym, bardzo dobrym i wzorowym. Spotkanie rozpoczęło się meczem piłki siatkowej i organizacją miejsc noclegowych. Uczniowie zjedli pyszne pizze, następnie bawili się wyśmienicie w rytm muzyki dyskotekowej. Była to noc porządkowania zbiorów bibliotecznych, czytania ciekawych fragmentów książek oraz oglądania ekranizacji literackich. Czas, na wyszukane zabawy i radość ze wspólnego towarzystwa. Starsi uczniowie nawet próbowali straszyć ,,duchami’’ młodsze klasy. Zabawom i gonitwom nie było końca. Co niektórzy nawet nie zmrużyli oka do rana!

• Akcja charytatywna ,,Nakręcamy Igusię na samodzielność’’

• 15 czerwca 2023r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji zbiórki plastikowych nakrętek pod hasłem ,,Nakręcamy Igusię na samodzielność’’. Pani Monice, mamie Igi, przekazaliśmy ponad 212kg plastikowych nakrętek. Rekord przyniesionych korków znowu pobiły Kinga i Olga Szwed, które dostarczyły 109 kg korków! Udział w akcji wzięło wielu uczniów i pracowników naszej szkoły. Uczniowie dostali dyplomy. Wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszego udziału w akcji charytatywnej!
             Agnieszka Domańska
             Aneta Oworuszko

• WYCIECZKA DO POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO

• W dniu 5 czerwca uczniowie z klas 1 - 6 wyruszyli na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Wycieczkę rozpoczęła projekcja filmu o przyrodzie Poleskiego Parku Narodowego, który obejrzeliśmy w siedzibie dyrekcji parku narodowego w Urszulinie. Następnie grupa udała się do piwnic budynku, gdzie można było obejrzeć wyhodowane tutaj, młode żółwie błotne, które to później zostaną wypuszczone na wolność. W dalszym ciągu wycieczki grupa obejrzała cmentarz wojenny i pomnik w miejscu, w którym odbyła się niegdyś bitwa pod Wytycznem. W bitwie tej w 1939 roku w walce z sowieckim najeźdźcą zginęło ponad stu żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. Następnie udała się, aby obejrzeć niedawno wybudowaną wiejską chatę urządzoną w starym poleskim stylu tzw. "Poleskie sioło". Kolejnym punktem programu wycieczki szkolnej było przejście ścieżką dydaktyczną „Dąb Dominik”. W trakcie ponad trzykilometrowego przemarszu można było obejrzeć olbrzymi dąb nazwany Dominikiem, różne rodzaje lasów, torfowisko wysokie z charakterystyczną roślinnością torfowiskową oraz piękną panoramę jeziora Moszne. W dalszej kolejności uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu. Tam w bardzo ciekawy sposób pokazane zostały zwierzęta występujące w Poleskim Parku Narodowym oraz wygląd dawnej wiejskiej chaty typowej dla Polesia.  W dalszym ciągu uczestnicy wycieczki mogli posilić się kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem. Wycieczka zakończyła się około godziny 19. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni ale zadowoleni z przyjemnie i pożytecznie spędzonego czasu.