• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

• 21 marca był dniem obfitującym w naszej szkole w liczne wydarzenia. Tego dnia witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się w barwy wiosenne: żółte, zielone, pomarańczowe, zielone, różowe. Najodważniejsi uczniowie z klas V-VIII, po wcześniejszej konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów prowadzili nawet lekcje!
            21 marca to również Dzień Kolorowej Skarpetki. Chodziliśmy tego dnia w skarpetkach ,,nie do pary’’ będących symbolem tolerancji i solidarności z chorymi na zespół Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
            W poniedziałek uczniowie naszej szkoły musieli zmienić tradycyjny plecak na inne nosidła, np. skrzyneczki, walizki, hulajnogi itp. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało uczniów z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia podręczników, zeszytów itp. Samorząd Uczniowski przyznał dyplomy dla najbardziej kreatywnych uczniów, którzy zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością na najciekawsze ,,nosidło’’ zastępujące plecak.
            Dyplomy otrzymali:
            Maja Machowska, uczennica kl.0
            Kacper Gogół-Kucharski i Michał Rybicki, uczniowie kl. II
            Karolina Rożen i Amelia Rybicka, uczennice kl. III
            Maja Zagórska, uczennica kl. IV
            Kinga Szwed, uczennica kl. V
            Oliwia Olszewska i Szymon Mazur, uczniowie kl. VI
            Bartłomiej Szczygieł, uczeń kl. VII.
            Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się we wszystkie akcje tego cudownego dnia.

• ŻYWE OBRAZY

• Dzieła wielkich mistrzów - nie tylko w galeriach i salach muzealnych!
            Zapraszamy do obcowania ze sztuką w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali rekonstrukcje znanych  dzieł malarskich. Obrazy powstały na terenie szkoły i z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Uczniowie wykazali się wrażliwością, kreatywnością i cierpliwością. Tworzenie każdej kompozycji wiązało się z przygotowaniem stroju, często upinanego na modelu, rekwizytów oraz tła. Na szczególną uwagę zasługuje profesjonalizm modeli w oddawaniu stanów emocjonalnych przedstawianych postaci. Twórcza praca uczniów zaowocowała stworzeniem galerii „żywych obrazów”.  W projekcie wzięli udział uczniowie klasy IV, VI, VII i jedna uczennica z klasy V.

• Szanowni Rodzice uczniów kl. VIII

• Lubelskie Kuratorium Oświaty w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” zaplanowało działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
            Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
            Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
            Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
            1)      500 303 388
            2)      509 731 851
            3)      668 356 436
            4)      881 238 455
            5)      605 635 605
            Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .

• BAL KARNAWAŁOWY

• Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją lubianą przez uczniów, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dnia 16 lutego 2023r. odbył się  w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie klas 0-VIII bawili się wyśmienicie na przepięknie udekorowanej sali niczym z bajki! Aranżacją i wykonaniem dekoracji zajęła się pani Violetta Pasztaleniec. Kolorowe kompozycje z balonów zwieszające się z różnych miejsc na sali, różnokolorowe wstęgi z bibułek, specjalne oświetlenie dyskotekowe i podwieszany sufit – wszystko to stworzyło wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę. Pani z oddziału przedszkolnego i panie z edukacji wczesnoszkolnej bawiły się razem ze swoimi wychowankami w takt muzyki puszczanej przez naszego wspaniałego szkolnego DJa, Bartłomieja Wachulaka.  Pani dyrektor Iwona Koczkodaj wręczyła drobne słodkości dla tych uczniów, którzy ubrali się na ten bal w wyjątkowe stroje. Była też pizza, i to chyba na nią uczniowie czekali najbardziej J

Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

• WALENTYNKI

• Dnia 14 lutego 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kolegom i koleżankom – kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnego boxu walentynkowego. W dzień Św. Walentego listonoszki poczty walentynkowej wręczyły kartki adresatom. Nie zabrakło wyrazów sympatii dla Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i pracowników szkoły.