• KONCERT PROFILAKTYCZNY MICHAŁA I JACKA MUSIATOWICZÓW

• Dnia 26 października mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszej szkole Jacka Musiatowicza z synem Michałem. Jacek Musiatowicz to poeta i muzyk, który współpracował i współpracuje z wieloma muzykami i zespołami (m.in. Oddział Zamknięty, Iwona Węgrowska, Patrycja Markowska). Jest twórcą muzyki do filmu "Historia Istotnej Victorii" - filmu o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie. Artysta, którego mieliśmy okazję dziś osobiście poznać, zdobył wiele wyróżnień i nagród w swojej muzycznej karierze.

Przekaz słowno – muzyczny artystów skierowany był do uczniów naszej szkoły. Z obserwacji i rozmów „po” widać było, że wywarł na nich duże wrażenie, co było poparte ciszą, skupieniem, zasłuchaniem, gromkimi brawami.

Muzyk podkreślał, jak ważne jest to, aby mieć w życiu pasje, hobby, wypełniać twórczo i konstruktywnie czas wolny, bowiem wtedy zło nie ma do nas dostępu.

Artysta mówił jak wiele zła można wyrządzić słowem, wrogim spojrzeniem czy szyderczym uśmiechem, których tak wiele w życiu młodzieży i nie tylko. Podkreślał, jak ważna jest rodzina, docenianie bliskich, szacunek dla nich. Tym bardziej, że często oni właśnie „tak szybko odchodzą, zostają po nich buty i telefon głuchy…”.

Wielkimi brawami uczniowie nagrodzili również występ gitarzysty Michała Musiatowicza.

• ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

• „Naukę czas zacząć…
            Szkoła cichutko drzwi uchyliła,
            dzieci do siebie zaprosiła”
            Dnia 26 października o godzinie 9.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radzyń Podlaski Pan Wiesław Mazurek, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Barbara Palica, Dyrektor Szkoły Pani Iwona Koczkodaj, rodzice uczniów klasy pierwszej, nauczyciele oraz uczniowie.
            Wszystkich zebranych powitała wychowawczyni – Pani Iwona Martyniuk.
            Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem – musieli zrzucić zaklęcie „Złej Wróżki”, która nie została zaproszona na uroczystość i w taki sposób ukarała dzieci. Z pomocą dzieciom ruszyła „Dobra Wróżka”, która kazała im odwiedzić cztery krainy i zdobyć ich symbole, aby zły czar prysnął.
            Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Kolejno odwiedzali każdą krainę witani przez jej przedstawicieli: Czerwonego Kapturka, Papę Smerfa, Śpiącą Królewnę i Kota w Butach.
            Do zadań, które mieli wykonać uczniowie należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończonej prezentacji, zarówno „Dobra Wróżka”, jak i zaproszeni gości zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”
            Doniosłym momentem uroczystości było Ślubowanie pierwszoklasistów oraz dokonanie aktu pasowania przez Panią Dyrektor, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez Panią Dyrektor.
            Uczniowie otrzymali prezenty od Pana Wójta, młodszych i starszych kolegów oraz rodziców. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.
            Iwona Martyniuk