• DZIEŃ KROPKI

• 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Inicjatywę tego święta zainicjował Samorząd Uczniowski przy współpracy z panią Iwoną Martyniuk i panią Anetą Oworuszko.
            Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Peter H. Reynolds stworzył bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti - która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. A kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł.
            Nasi uczniowie i nauczyciele ubrali się tego dnia w kropki, robili zdjęcia w ,,kropkowej’’ fotoramce. Uczniowie wzięli tez udział w konkursie ,,Moja kropka’’. Medalami kropki i dyplomami zostali nagrodzeni:
            1.Amelia Gil i Natalia Rożen – oddział przedszkolny
            2.Aleksander Wachulak – kl.1
            3.Michał Rybicki i Aleksandra Rożen – kl. 2
            3.Karolina Rożen, Lena Telej, Diana Kozieł, Amelia Rybicka – kl. 3
            4.Kinga Szwed – kl.5
            5.Julia Grzegorczyk i Weronika Kozieł – kl. 6
            6.Olga Szwed i Julia Michalak – kl. 8
            Dziękujemy wszystkim za ten piękny dzień pełen kolorowych kropek !!

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

•    1 września społeczność naszej szkoły z radością przywitała nowy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym i wprowadzeniem flagi narodowej przez poczet sztandarowy. Gościem honorowym uroczystości był pan Wiesław Mazurek, wójt Gminy Radzyń Podlaski, a nad całością uroczystości czuwała pani dyrektor Iwona Koczkodaj, która na wstępie wszystkich powitała, a szczególnie najmłodszych członków naszej społeczności – zerówkę, nieco onieśmieloną tak licznym gronem gości. Zarówno pani dyrektor, jak i pan wójt wszystkim obecnym, czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi życzyli owocnej pracy i jak największych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.
            Pani dyrektor przypomniała też ważne wydarzenia jakie miały miejsce 1 września 1939 roku, kiedy to dzieci nie poszły do szkół, gdyż niemieckie wojska zaatakowały Polskę i w ten sposób rozpoczęła się 2 Wojna Światowa - jak dotąd najtragiczniejsza z wojen. Po uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach.