• GMINNY KONKURS WIEDZY „STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – PRYMAS POLSKI”
          • GMINNY KONKURS WIEDZY „STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI – PRYMAS POLSKI”

          •             19 października 2021 r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy „Stefan Wyszyński – Prymas Polski”.  Był on adresowany do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych Gminy Radzyń Podlaski. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Zabielu. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze szkół w Gminie Radzyń Podlaski. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Julia Michalak i Olga Szwed, które zdobyły po 36 punktów i zajęły I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Dorota Kowalska. Za stronę techniczną konkursu był odpowiedzialny pan Andrzej Dyczko. Konkurs swoim patronatem objęli Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek i Proboszcz Parafii MBN Pomocy w Radzyniu Podlaskim – ks. Roman Wiszniewski.

            Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            „Z drobiazgów życiowych

            Wykonanych wielkim sercem

            Powstaje wielkość człowieka”.

            Kard. Stefan Wyszyński

        • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • W naszej szkole jak co roku uroczyście uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada 1918 roku to jedna z ważniejszych dat w historii Polski. Ten dzień jest datą powrotu naszego kraju na mapy świata po 123 latach pod zaborami. W rocznicę tego dnia świętujemy w naszym kraju narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowe i niepowtarzalne święto narodowe, które dla każdego Polaka wiąże się z innymi wspomnieniami i emocjami, a każdy z nas obchodzi je z należytym szacunkiem i powagą.

            10 listopada nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „SZKOŁA DO HYMNU”. Podobnie jak w ubiegłych latach w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości, w środę 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

            Zaraz po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny pt. „TA, CO NIE ZGINĘŁA” przypomniał wydarzenia historyczne, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. Miało to miejsce 103 lata temu – 11 listopada 1918 roku. W inscenizacji uczniowie z klas IV – VIII recytowali wiersze oraz śpiewali patriotyczne pieśni związane z tymi wydarzeniami. Wśród nich były: „Pierwsza Kadrowa”, „Marsz, marsz Polonia”, „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”. Wszystkie prezentowane utwory uzupełniane były krótkimi informacjami dotyczącymi  historii Polski.  Profesjonalne i perfekcyjne wykonanie przez młodych artystów podniosło rangę  całej uroczystości oraz wprowadziło wszystkich zebranych w zadumę. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy walczyli i ginęli w imię wolności Polski. Winniśmy im wdzięczność, pamięć i upamiętnienie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, ten dzień pozostanie długo w naszej pamięci. .

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III, pod kierunkiem opiekunów: p. Iwony Koczkodaj, p. Anety Oworuszko, p. Agnieszki Domańskiej i p. Iwony Martyniuk, w czwartek 4 listopada wzięły udział w Dniu Postaci z Bajek. Dzieci z tej okazji przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Pani Dyrektor Iwona Koczkodaj, nagrodziła uczestników spotkania małym, słodkim „co nieco”. Na koniec dzieci brały udział w seansie filmowym, oglądając bajkę pod tytułem „Królowa Śniegu 3”. To spotkanie sprawiło wszystkim bardzo wiele radości. Dzieci i uczniowie byli aktywni, otwarci i weseli. Był to dzień pełen wrażeń.

            Iwona Martyniuk

            Aneta Oworuszko

        • „TAKI DUŻY, TAKI MAŁY MOŻE ŚWIĘTYM BYĆ… ” – FOTOBUDKA
          • „TAKI DUŻY, TAKI MAŁY MOŻE ŚWIĘTYM BYĆ… ” – FOTOBUDKA

          • W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych każdy z nas mógł na chwilę poczuć się jak święty i zrobić sobie zdjęcie „w niebie”. Pan Jezus zachęca nas do świętości w życiu i uczy: „W domu mego ojca jest mieszkań wiele…”. Każde dziecko i człowiek dorosły ma szansę na świętość.

        • APEL NA DZIEŃ PAPIESKI – „NIE LĘKAJCIE SIĘ”
          • APEL NA DZIEŃ PAPIESKI – „NIE LĘKAJCIE SIĘ”

          • 10 października 2021r. obchodziliśmy w całym Kościele Dzień Papieski, 16 października 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali montaż słowno – muzyczny o świętym Janie Pawle II pt. „Nie lękajcie się”. Dzięki temu wspomnienie o Ojcu Świętym ożyło na nowo w naszych sercach i umysłach. Uczniowie klasy VII przypomnieli ważne daty, wydarzenia i nauczanie Wielkiego Polaka. Zaśpiewali również piosenkę „Lolek”. Część artystyczną uświetnił występ uczniów klas młodszych, którzy radośnie wykonali piosenki: ”Czy wy wiecie, że my mamy papieża?” oraz „Santo subito”. Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Barki”. Uczniów do występu przygotowała pani D. Kowalska.

        • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
          • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

          •             W dniu19 października w naszej Szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

                 Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni Wójt Gminy Radzyń Podlaski - Wiesław Mazurek, Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski - Barbara Palica, Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów klas I, pracownicy szkoły. 

                        Część artystyczną i oprawę graficzną przygotowała wychowawczyni klasy I p. Aneta Oworuszko. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

                        Pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od pana wójta, starszych kolegów i Rady Rodziców mały upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

             

            Kochane Pierwszaki!

            Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

            Powodzenia!

            Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

             

             

             

            Aneta Oworuszko

        • I GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ "NIE LĘKAJCIE SIĘ"
          • I GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PAPIESKIEJ "NIE LĘKAJCIE SIĘ"

          • 7 października bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Festiwalu Piosenki Papieskiej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Białce. Celem festiwalu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży pamięci o Papieżu Polaku oraz twórczości z Nim związanej. Zespół wokalny reprezentujący naszą szkołę w składzie: Diana Kozieł, Anna Kędzierska, Maja Zagórska, Maciej Kowalik i Krystian Kułak brawurowo wykonali piosenkę "Santo subito". Uczniów do występu przygotowywały panie: Dorota Kowalska i Iwona Martyniuk. Festiwal odbył się pod patronatem Wójta Gminy pana Wiesława Mazurka.

        • PODCHODY PAPIESKIE
          • PODCHODY PAPIESKIE

          • Z okazji XXI Dnia Papieskiego w naszej szkole zostały zorganizowane Podchody Papieskie.  W różnych miejscach budynku szkoły zostały rozmieszczone zagadki i rebusy o świętym papieżu Janie Pawle II. Zadaniem uczniów było wyszukanie i rozwiązanie zagadek i wpisanie ich do karty odpowiedzi. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy podchodów otrzymali nagrody niespodzianki. Podchody przygotowała pani D. Kowalska.

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dnia 14 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem zaproszonych gości: zastępcy Wójta Gminy Radzyń Podlaski pani Anny Grochoły, Przewodniczącej Rady Rodziców pani Edyty Szwed, emerytowanych nauczycielek: pani Józefy Toty, pani Elżbiety Warsz i  pani Ludwiki Stepaniuk. Na uroczystości obecni byli nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.

            Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Agnieszki Domańskiej przygotowali na tę okazję część artystyczną. Uczennica klasy V Oliwia Olszewska i uczennica klasy VI Gabriela Tchórz pod kierunkiem pani Iwony Martyniuk piosenkami uświetniły ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Celem imprezy było uczczenie nauczycieli oraz pracowników szkoły w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów.

            Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Iwona Koczkodaj, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

            Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń. Nagrodę Wójta Gminy Radzyń Podlaski otrzymała pani dyrektor Iwona Koczkodaj i pani Jolanta Oniszczuk. Nagrody Dyrektora otrzymali: pani Violetta Pasztaleniec, pani Katarzyna Zesiuk, pani Jolanta Ferenc- Cisar, pani Aneta Oworuszko, pan Andrzej Dyczko, pani Iwona Martyniuk, pani Agnieszka Domańska, pani Dorota Kowalska, pani Renata Kościańczuk, pani Renata Jędruszczak, pan Marcin Kowalski.

        • WYCIECZKA DO WARSZAWY
          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • W dniu 29 września odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechało na nią większość uczniów starszych klas naszej szkoły.  Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Wyjazd był sprzed budynku szkoły o godzinie 7.00 rano. Jechaliśmy długo, aż w końcu ujrzeliśmy tablice z napisem: Warszawa. Gdy wysiedliśmy z autobusu i ustawiliśmy się parami, wyruszyliśmy zwiedzać Pałac Kultury i Nauki, który mieści się w centrum miasta. Nie obyło się bez wizyty na tarasie widokowym na 30 piętrze Pałacu. Potem poszliśmy na spacer po Starym Mieście. Oglądaliśmy siedzibę sejmu i senatu RP, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, pomniki Jana Kilinskiego i Małego Powstańca. Dużym zainteresowaniem cieszył się Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego. Przeszliśmy też ulicą Krakowskie Przedmieście oglądając Pałac Prezydencki z pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego i Kościołem Pokarmelickim, Bazylikę Świętego Krzyża z rzeźbą Chrystusa Niosącego Krzyż i przechowywanym w krypcie sercem Fryderyka Chopina. Udaliśmy się następnie, aby obejrzeć ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, które są architektonicznym arcydziełem i dużą atrakcją turystyczną. W dalszym ciągu uczestnicy wycieczki zawitali w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie obejrzeli wielką różnorodność zwierząt z różnych stron świata. Już wieczorem zakończyliśmy zwiedzanie ZOO. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w barze Mc'Donalds, aby posilić się jednym z wielu oferowanych dań. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy powrócili do domów zadowoleni z poczuciem miło i ciekawie spędzonego czasu.