• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          •           21 marca był dniem obfitującym w naszej szkole w liczne wydarzenia. Tego dnia witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się w barwy wiosenne: żółte, zielone, pomarańczowe, zielone, różowe. Najodważniejsi uczniowie z klas IV-VIII, po wcześniejszej konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów prowadzili nawet lekcje!
                  21 marca to również Dzień Kolorowej Skarpetki. Chodziliśmy tego dnia w skarpetkach ,,nie do pary’’ będących symbolem tolerancji i solidarności z chorymi na zespół Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. 
            W poniedziałek uczniowie naszej szkoły musieli zmienić tradycyjny plecak na inne nosidła, np. kosze, walizki, wózki itp. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało uczniów z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia podręczników, zeszytów itp. Samorząd Uczniowski przyznał dyplomy dla najbardziej kreatywnych uczniów, którzy zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością na najciekawsze ,,nosidło’’ zastępujące plecak.
                      Dyplomy otrzymali:
            Marcin Tchórz, uczeń kl. III
            Krystian Kułak, uczeń kl. IV
            Weronika Kozieł, uczennica kl. V
            Oliwia Olszewska, uczennica kl. V
            Damian Kułak, uczeń kl. VII.
                  Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się we wszystkie akcje tego cudownego dnia.

        • SZKOLNE WALENTYNKI
          • SZKOLNE WALENTYNKI

          •             Dzień św. Walentego, popularnie zwany walentynkami wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Nie traktujemy go w kategoriach Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła. Ze względu na nauczanie zdalne w klasach V-VIII, walentynki podzielono na dwie tury. Klasy I-IV  swoje kartki walentynkowe otrzymały przed feriami -10 lutego 2022r., a klasy V-VIII po przerwie zimowej – 3 marca 2022r., po powrocie do stacjonarnego trybu nauczania. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano ,,pocztę walentynkową’’. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego na tę okazję pudełka. Nie zabrakło wyrazów sympatii dla Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.
            Opiekun SU

        • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych -Tropem Wilczym
          • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych -Tropem Wilczym

          •             W dniu 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Można na różny sposób włączyć się w upamiętnienie tych niezłomnych bohaterów. Jednym ze sposobów jest bieg pamięci, w którym dziś wzięli udział nasi uczniowie. Bieg Tropem Wilczym organizowany jest od 10 lat ale po raz pierwszy w tym roku włączyły się w niego szkoły. Dystans do przebiegnięcia wynosił 1963 m. Jest to data symboliczna ponieważ w tym roku -1963 - zginął ostatni poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”. Bieg, w którym wzięli udział uczniowie z klas 3 - 8, przewidywał okrążenie wokół terenów zielonych przy szkole. Troje najszybszych biegaczy otrzymało medale i upominki.
            I miejsce - Łukasz Fijałek
            II miejsce - Jakub Rożen
            III miejsce - Patryk Koza.
                          Koordynatorem akcji była pani Violetta Pasztalniec oraz pani Aneta Oworuszko.

        • "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?" - wideokonferencja
          • "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?" - wideokonferencja

          •      Szanowni Rodzice,
            w odpowiedzi na sygnalizowane potrzeby, Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".
            Przewidziano wystąpienia:

            1. "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?" -  z p. Anna Radziwiłko - psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać;
            2. "Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?"  - p. dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji - specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.

            Link do wideokonferencji:
            https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZmY2MTkyNjktZGYzZC00ZjhhLWEzYTktMjIyNDJkMGZiYzQ0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

             Z wyrazami szacunku

            Iwona Koczkodaj

            Dyrektor Szkoły

        • „Ile waży Św. Mikołaj” – akcja charytatywna.
          • „Ile waży Św. Mikołaj” – akcja charytatywna.

          • Zakończyliśmy akcję "Ile waży Święty Mikołaj". Celem jej było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Nasza Szkoła zaangażowała się w zbiórkę grosików. Pomaganie innym, słabszym potrzebującym pomocy wykształciło w nas empatię. Całym sercem zaangażowaliśmy się w zbiórkę.  Zebraliśmy 269zł 34gr. Koordynatorem akcji była Aneta Oworuszko

        • Malowana porcelana – warsztaty
          • Malowana porcelana – warsztaty

          •             W naszej szkole w dniu 17 lutego 2022 roku odbyły się warsztaty malowanie na porcelanie. Zajęcia miały na celu rozwój umiejętności plastycznych uczestników I poznanie przez nich podstaw różnych technik ręcznego zdobienia porcelany. Uczestnikom warsztatów prowadząca przekazała umiejętności zdobienia ceramiki najstarszym sposobem jakim jest ręczne malowanie, tej najpiękniejszej i najbardziej drogocennej z odmian ceramiki – porcelany. Na warsztatach każdy uczestnik miał możliwość wykazać się plastycznym talentem poprzez własnoręczną dekoracje porcelanowego talerzyka.

        • „Zawodowy strzał w 10” - wideokonferencja
          • „Zawodowy strzał w 10” - wideokonferencja

          • Informuję  Państwa, że  Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.
            Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.   
             

            Link do spotkania:

            teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZmY1OTk1ZmMtYmIyMS00N2JmLTlmZTktNjBjYjZiOTAyN2Q1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

             Dyrektor szkoły

                                                                                                                         Iwona Koczkodaj

             

        • AKCJA ,,PACZUSZKA DLA MALUSZKA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRANICY RADZYŃSKIEJ
          • AKCJA ,,PACZUSZKA DLA MALUSZKA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRANICY RADZYŃSKIEJ

          •            W grudniu 2021r. w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej została przeprowadzona akcja charytatywna ,,Paczuszka dla maluszka”. 

                             W czasie akcji  zbierano artykuły higieniczne i środki czystości dla dzieci z domów dziecka i hospicjów dziecięcych. Nasza szkoła zbierała potrzebne artykuły dla Caritas Diecezji Siedleckiej, która ma pod swoją opieką dzieci i osoby potrzebujące, zamieszkujące na terenie diecezji. W akcję ,,Paczuszka dla maluszka” zaangażowała się większość uczniów naszej szkoły, a także pracownicy i nauczyciele. W czasie akcji zebrano następujące artykuły:

            1. Pampersy  - 5 opakowań
            2. Chusteczki nawilżane – 20 opakowań
            3. Jednorazowe podkłady higieniczne – 1 szt.
            4. Bluzeczka zielona rozmiar 98 – 1 szt.
            5. Butelka do karmienia – 2 szt.
            6. Grzechotka – 2 szt.
            7. Patyczki higieniczne – 1 opakowanie
            8. Gąbka kąpielowa – 1 szt.
            9. Mydełko pielęgnacyjne – 3 szt.
            10. Krem ochronny – 1 szt.
            11. Zupka Gerber – 1 szt.
            12. Oliwka Bambino – 1 szt.
            13. Płyn do kąpieli Bambino – 2 szt.
            14. Żel do mycia ciała – 3 szt.
            15. Szampon dla dzieci – 4 szt.
            16. Mydło ochronne ( w płynie) Bambino – 1 szt.
            17. Mleczko do ciała Bobini – 1 szt.

            Udział uczniów w akcji uczy dzieci wrażliwości, empatii i uważności na potrzeby innych ludzi. W naszej niewielkiej społeczności szkolnej zauważyliśmy, że warto pomagać. Pomaganie przynosi radość.

            Dorota Kowalska