• WIOSENNA LEKCJA PLASTYKI
          • WIOSENNA LEKCJA PLASTYKI

          • Korzystając z pięknej wiosennej pogody uczniowie klasy 6 i 7 oraz klasy 2 wraz z p. Iwoną Martyniuk i p. Anetą Oworuszko w ramach lekcji plastyki wybrali się na spacer zbierając materiałY przyrody ożywionej i nieożywionej, z których tworzyli obrazy. Kompozycje były różne, doświadczenie to sprawiło wszystkim uczniom ogromną radość i nowe doświadczenie, a kreatywność ich możemy podziwiać na dołączonych zdjęciach.

        • XIII GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ
          • XIII GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w KONKURSIE PLASTYCZNYM NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ pod Patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Przedmiotem konkursu były prace plastyczne – kartki wielkanocne, wykonane ręcznie, samodzielnie, starannie, pomysłowo z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.
            Dnia 04 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się uroczyste podsumowanie XIII GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ połączone z apelem o zwyczajach związanych z Wielkanocą. Po przedstawieniu w wykonaniu uczniów klas młodszych i przedstawicieli starszych klas, Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski osobiście wręczył nagrody laureatom, a Pani Anna Koczkodaj Dyrektor Szkoły wręczyła dyplomy.
            Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki świąteczne w postaci czekoladowego zajączka.
            I kategoria wiekowa – dzieci z Przedszkola i/lub Oddziału Przedszkolnego
            Wyróżnienie - Amelia Gil – opiekun pani Aleksandra Kordula
            II kategoria wiekowa - uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej
            Wyróżnienie – Amelia Rybicka – opiekun Aneta Oworuszko
            Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy!

        • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

          • 21 marca był dniem obfitującym w naszej szkole w liczne wydarzenia. Tego dnia witaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się w barwy wiosenne: żółte, zielone, pomarańczowe, zielone, różowe. Najodważniejsi uczniowie z klas V-VIII, po wcześniejszej konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów prowadzili nawet lekcje!
            21 marca to również Dzień Kolorowej Skarpetki. Chodziliśmy tego dnia w skarpetkach ,,nie do pary’’ będących symbolem tolerancji i solidarności z chorymi na zespół Downa. Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. 
            W poniedziałek uczniowie naszej szkoły musieli zmienić tradycyjny plecak na inne nosidła, np. skrzyneczki, walizki, hulajnogi itp. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało uczniów z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia podręczników, zeszytów itp. Samorząd Uczniowski przyznał dyplomy dla najbardziej kreatywnych uczniów, którzy zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością na najciekawsze ,,nosidło’’ zastępujące plecak.
            Dyplomy otrzymali:
            Maja Machowska, uczennica kl.0
            Kacper Gogół-Kucharski i Michał Rybicki, uczniowie kl. II
            Karolina Rożen i Amelia Rybicka, uczennice kl. III
            Maja Zagórska, uczennica kl. IV
            Kinga Szwed, uczennica kl. V
            Oliwia Olszewska i Szymon Mazur, uczniowie kl. VI
            Bartłomiej Szczygieł, uczeń kl. VII.
            Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się we wszystkie akcje tego cudownego dnia.

        • ŻYWE OBRAZY
          • ŻYWE OBRAZY

          • Dzieła wielkich mistrzów - nie tylko w galeriach i salach muzealnych! 
            Zapraszamy do obcowania ze sztuką w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali rekonstrukcje znanych  dzieł malarskich. Obrazy powstały na terenie szkoły i z wykorzystaniem dostępnych materiałów. Uczniowie wykazali się wrażliwością, kreatywnością i cierpliwością. Tworzenie każdej kompozycji wiązało się z przygotowaniem stroju, często upinanego na modelu, rekwizytów oraz tła. Na szczególną uwagę zasługuje profesjonalizm modeli w oddawaniu stanów emocjonalnych przedstawianych postaci. Twórcza praca uczniów zaowocowała stworzeniem galerii „żywych obrazów”.  W projekcie wzięli udział uczniowie klasy IV, VI, VII i jedna uczennica z klasy V.

        • Szanowni Rodzice uczniów kl. VIII
          • Szanowni Rodzice uczniów kl. VIII

          • Lubelskie Kuratorium Oświaty w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” zaplanowało działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia”.
            Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.
            Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 6 do 10 marca 2023 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.
            Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:
            1)      500 303 388
            2)      509 731 851
            3)      668 356 436
            4)      881 238 455
            5)      605 635 605
            Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2023/2024 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php .

        • BAL KARNAWAŁOWY
          • BAL KARNAWAŁOWY

          • Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją lubianą przez uczniów, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dnia 16 lutego 2023r. odbył się  w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie klas 0-VIII bawili się wyśmienicie na przepięknie udekorowanej sali niczym z bajki! Aranżacją i wykonaniem dekoracji zajęła się pani Violetta Pasztaleniec. Kolorowe kompozycje z balonów zwieszające się z różnych miejsc na sali, różnokolorowe wstęgi z bibułek, specjalne oświetlenie dyskotekowe i podwieszany sufit – wszystko to stworzyło wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę. Pani z oddziału przedszkolnego i panie z edukacji wczesnoszkolnej bawiły się razem ze swoimi wychowankami w takt muzyki puszczanej przez naszego wspaniałego szkolnego DJa, Bartłomieja Wachulaka.  Pani dyrektor Iwona Koczkodaj wręczyła drobne słodkości dla tych uczniów, którzy ubrali się na ten bal w wyjątkowe stroje. Była też pizza, i to chyba na nią uczniowie czekali najbardziej J

            Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

        • WYCIECZKA DO RADZYNIA
          • WYCIECZKA DO RADZYNIA

          • W dniu 28.02.2023r. dzieci z klas 0-3 wybrały się na wycieczkę do Radzynia Podlaskiego. Kierownikiem wycieczki była p. Iwona Martyniuk, opiekunami p. Aneta Oworuszko, p. Iwona Koczkodaj i p. Aleksandra Kordula. 
            Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Urzędzie Gminy, odwiedziliśmy Pana Wójta - P.Wiesława Mazurka w Jego gabinecie. Dzieci miały okazję porozmawiać z Zastępcą Wójta p.Anną Grochołą. Dowiedziały się czym zajmuje się wójt , jakie są jego obowiązki, poznały pracę innych pracowników Urzędu Gminy.  Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta pod muralem znajdującym się na osiedlu Bulwary, upamiętniającym zbliżającą się rocznicę Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Patriotyczny mural znajduje się na ścianie budynku byłego aresztu Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się o historii budynku oraz podziwiały piękno barw na ścianie. Była to wartościowa lekcja patriotyzmu i historii. Następnym punktem wycieczki było przedstawienie pt." Baśnie Pana Andersena" w Oranżerii. Teatr zabrał wszystkich na niesamowitą przygodę do baśniowej krainy. Całości przedstawienia dopełniała piękna scenografia, genialna gra świateł i przepiękna muzyka oraz taniec aktorów. Dzieci  z zachwytem i zdumieniem śledziły każdy ruch na scenie. Spektakl wywarł ogromne wrażenie na wszystkich, na twarzach malowały się różne emocje: od skupienia, aż po radość i euforię. Przedstawienie było niewątpliwie okazją do bardzo wartościowej edukacji teatralnej naszych uczniów. Ostatnim już punktem wycieczki była wizyta w salonie fryzjerskim u BARBER KRUZER Michał Sobocki. Dzieci zobaczyły jak pracują fryzjerzy , dowiedziały się kto to jest barber i jaka jest różnica między barberem a fryzjerem, miały okazję zobaczyć i dotknąć sprzęty potrzebne fryzjerom do pracy. Była to ciekawa i interesująca lekcja fryzjerstwa.

        • WALENTYNKI
          • WALENTYNKI

          • Dnia 14 lutego 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni. Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kolegom i koleżankom – kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnego boxu walentynkowego. W dzień Św. Walentego listonoszki poczty walentynkowej wręczyły kartki adresatom. Nie zabrakło wyrazów sympatii dla Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

            Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

            Opiekun SU

        • ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?
          • ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?

          • W dniu 31 stycznia zakończyliśmy akcję charytatywną "Ile waży święty Mikołaj?" Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze. Zebraliśmy ponad 38 kg. Pieniążki w kwocie 204,12 zł zostały wpłacone na Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Nasi uczniowie pokazali, jak dobre mają serduszka przynosząc drobne monety. Już od najmłodszych lat wiedzą, że pomaganie innym, słabszym, uboższym czy potrzebującym pomocy daje olbrzymią satysfakcję, za co z całego serca dziękujemy :)

            Koordynatorem akcji była pani Aneta Oworuszko

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dnia 13 stycznia 2023r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Frekwencja dopisała.  Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości dyplomami wzorowego dziadka i babci. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich opiekę.