• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

          • W dniu 21.06.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024. W tym roku swoją obecnością na uroczystości zaszczyciła nas pani Sekretarz z Urzędu Gminy w Radzyniu Podlaskim - Anna Michalak. Wręczyła ona najlepszym uczniom w naszej szkole nagrody pieniężne i stypendia przyznane przez Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Najwyższe średnie ocen w szkole uzyskali uczniowie z klasy czwartej: Diana Kozieł, Amelia Rybicka oraz uczennica z klasy siódmej: Weronika Kozieł. Pani Dyrektor Iwona Koczkodaj wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym podsumowała kończący się rok szkolny i gratulowała, a następnie wręczyła uczniom nagrody, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem. Rodzicom wyróżniających się uczniów wręczyła listy gratulacyjne. Część artystyczną następnie zaprezentowała klasa ósma pod opieką wychowawczyni, Pani Violetty Pasztaleniec. Uczniowie klasy ósmej od września będą kontynuowali naukę w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych. Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

        • Noc Bibliotek
          • Noc Bibliotek

          • Od godziny 19.00 19 czerwca do godziny 8.00 - 20 czerwca 2024r. w naszej szkole nauczyciel- bibliotekarz Violetta Pasztaleniec wraz z opiekunem SU Agnieszką Domańską, zorganizowały Noc Bibliotek. W wydarzeniu brały udział uczennice klas IV- VIII, ale tylko zasłużeni tj. z zachowaniem dobrym, bardzo dobrym i wzorowym. Spotkanie rozpoczęło się organizacją miejsc noclegowych. Uczniowie zjedli pyszne pizzę, śpiewali karaoke i tańczyli. Była to noc porządkowania zbiorów bibliotecznych, czytania ciekawych fragmentów książek oraz oglądania ekranizacji literackich; czas na wyszukane zabawy i radość ze wspólnego towarzystwa. Zabawom i gonitwom nie było końca. Co niektórzy nie zmrużyli oka do rana! Po 6tej rano uczniowie grali w gry planszowe!

        • Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego
          • Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

          • Dnia 17 czerwca 2024 r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki w Bałtowie. Na początku wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Następnie dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich -  zamki, pałace, kościoły wybudowane w Polsce wiele lat temu. Kolejnym punktem wycieczki był Parku Rozrywki z karuzelami, roller costerem i innymi atrakcjami. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad po czym była wizyta w kinie emocji 5D, gdzie zobaczyliśmy prehistoryczny podwodny świat. W dalszym ciągu wizyty w Bałtowie przeżyliśmy niezwykłą przygodę wędrując ścieżkami Jura Parku. Widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała Pani przewodnik. Kolejnym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce zwane Sabatówką. Co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w wiosce czarownic, jak się okazało bardzo sympatycznych. Na zakończenie wizyty w Bałtowie w sklepikach z pamiątkami zakupiliśmy pamiątki. W drodze powrotnej już tradycyjnie odwiedziliśmy Mc'Donalds.
                  Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.

        • Dzień Profilaktyki Szkolnej
          • Dzień Profilaktyki Szkolnej

          • "Dzień Profilaktyki Szkolnej" W maju 2024 roku w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej odbyło się spotkanie z pracownikami Sanepidu w ramach ,, Dnia Profilaktyki Szkolnej ". Uczniowie klas 4-8 doświadczali reakcji własnego organizmu pod wpływem alkohologoogli i narkogoogli, które stymulują zachowanie człowieka po wypiciu alkoholu, ok 1,5 promila oraz po zażyciu narkotyków i dopalaczy. Reakcja uczniów była różna, większość z nich była zdziwiona oceną odległości po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających. W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Trzymaj Formę uczniowie wysłuchali ciekawej prezentacji dotyczącej produkcji żywności ze szczególnym zwróceniem uwagi na termin ważności i przydatności do spożycia, składu, ilości spulchniaczy, konserwantów i innych szkodliwych substancji. W ramach profilaktyki raka piersi uczniowie mieli możliwość badania na modelu zdrowej i chorej piersi. Panie zwróciły uwagę na to , że problem raka piersi dotyczy nie tylko kobiet. Dziękujemy pracownikom Sanepidu za przekazanie tak cennej wiedzy. Koordynator - Aneta Oworuszko.

             

             

             

        • Nakręcamy Igusię na samodzielność
          • Nakręcamy Igusię na samodzielność

          • 4 czerwca 2024r. nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji zbiórki plastikowych nakrętek pod hasłem ,, Nakręcamy Igusię na samodzielność ". Pani Monice Zabielskiej, mamie Igi, przekazaliśmy ponad 121 kg plastikowych nakrętek. Uczennica kl. VI Kinga Szwed ofiarowała 62,5 kg korków, a Michał Radomski, uczeń Oddziału Przedszkolnego - 23,5 kg korków. Udział w akcji charytatywnej wzięło 13 uczniów i pracownicy szkoły. Uczniowie dostali dyplomy za udział w tej akcji. Wszystkim bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszego udziału w akcji za rok! Opiekun SU

        • WYCIECZKA DO MINI ZOO
          • WYCIECZKA DO MINI ZOO

          • Dnia 13.06.2024r. odbyła się wycieczka klas 0-3 do Mini ZOO Park Walim Stara Kornica. Celem naszej wycieczki było zapoznanie ze sposobem życia zwierząt na gospodarstwie , integracja wszystkich grup oraz miłe spędzenie czasu. Pani Przewodnik oprowadziła nas po gospodarstwie, wyjaśniła, jak żyją zwierzęta, czym się odżywiają i jakie mają usposobienie. Wyjaśniła nam też, że nie wszystkie zwierzęta można głaskać czy dotkąć, gdyż niektóre są niebezpieczne, jak np. kot serwal. Dzieci poznały takie zwierzęta, jak lemury, małpy różnych gatunków, alpaki, wielbłądy, papugi. Po zwiedzaniu gospodarstwa przyszedł czas na zabawy dowolne oraz korzystanie z dostępnych atrakcji; plac zabaw, zamki-dmuchańce oraz zamek z kulkami i zjeżdżalnią. Gdy już dzieci były nieco zmęczone zabawami postanowiliśmy odpocząć oraz napełnić nasze brzuchy ciepłymi kiełbaskami z grilla. Po obiedzie przyszedł czas na wizytę w położonym nieopodal gospodarstwa, parku linowym. Był to dla dzieci świetny trening zwinności, równowagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji. Wizyta w parku linowym pozwoliła  na zmierzenie się dzieci ze swoimi lękami, zwłaszcza tymi związanymi z wysokością.
            Na koniec już wycieczki zjedliśmy lody. W dobrych humorach, lecz juz nieco zmęczeni, wróciliśmy do domu.
            Aleksandra Kordula

        • Gmina Radzyń stawia na edukację - projekt
          • Gmina Radzyń stawia na edukację - projekt

          • „Gmina Radzyń Podlaski stawia na edukację” nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0156/23

            Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu

            Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

            Całkowity koszt projektu: 1 227 380,36 zł

            Dofinansowanie projektu z UE: 1 043 273, 31 zł.

            #FunduszeUE , #FunduszeEuropejskie

            1. Projekt jest realizowany od dnia 1 marca 2024r. do 30 czerwca 2025r. w 6 Szkołach Podstawowych z Gminy Radzyń Podlaski:

            SP im. Romualda Traugutta w Białej

            SP im. Świętego Jana Pawła II w Białce

            SP w Branicy Radzyńskiej

            SP w Brzostówcu

            SP w Paszkach Dużych

            SP w Zabielu

            Cel główny projektu to poprawa jakości kształcenia w 6 szkołach podstawowych z Gminy Radzyń Podlaski poprzez wdrożenie programów rozwojowych w 6 szkołach i realizację działań zmierzających do nabycia przez 90% z 339 uczniów (162 kobiet/uczennic, 177 mężczyzn/uczniów) kwalifikacji (zgodnie z definicją wskaźnika „Liczba uczniów, którzy nabyli kwalifikacje po opuszczeniu programu”), do nabycia kompetencji przez min. 90% z 64 nauczycieli/nauczycielek (52kobiety, 12 mężczyzn) oraz do zwiększenia potencjału dydaktycznego

            6 SP poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych do zajęć w okresie 01.03.2024 - 30.06.2025 r.

            Wdrożenie w 6 Szkołach Podstawowych programów rozwojowych w projekcie przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego EFS+.CP4.F – wspieranie równego dostępu do dobrej jakości włączającego kształcenia i szkolenia.

            1. W ramach projektu wsparciem objętych zostanie min. 339 uczniów z terenów wiejskich.  90% z 339 uczniów/uczennic nabędzie kwalifikacje, kompetencje kluczowe, społeczne lub społeczno-emocjonalne lub umiejętności/kompetencje podstawowe, przekrojowe lub zawodowe;
            2. 85 uczniów (40 kobiet/ 45 mężczyzn) w tym 17 osób z niepełnosprawnością objętych zostanie wsparciem psychologiczno-pedagogicznym m.in. zajęcia logopedyczne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, o charakterze socjoterapeutycznym, terapia pedagogiczna;
            3. 339 uczniów (162 kobiety/uczennice, 177 mężczyzn/uczniów) warsztatami dodatkowymi dla uczniów i/lub zajęciami dydaktyczno-wyrównawczymi, zajęciami wyjazdowymi rozwijającymi kompetencje społeczno-emocjonalne, umiejętności podstawowe i przekrojowe;
            4. 69 uczniów (kobiet/mężczyzn) z klas VII – VIII weźmie udział w doradztwie edukacyjno-zawodowym oraz wyjazdach zawodoznawczych do pracodawców.
            5. W ramach projektu 64 nauczycieli/nauczycielek podniesie swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniach i studiach podyplomowych.
            6.  W ramach projektu 6 Szkół Podstawowych z Gminy Radzyń Podlaski zwiększy swój potencjał dydaktyczny dzięki doposażeniu w sprzęty i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć w projekcie.
        • WYCIECZKA DO RADZYNIA PODLASKIEGO
          • WYCIECZKA DO RADZYNIA PODLASKIEGO

          • W dniu 7.05.2024 Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami z klas 2 i 3 udały się na wycieczkę do Radzynia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Nadleśnictwie w Radzyniu. Pani Katarzyna - specjalista ds. lasu i edukacji, przeprowadziła lekcję dotyczącą drewna, opowiadała o rodzajach lasów w Polsce. Dzieci dowiedziały się również ciekawostek o życiu zwierząt w lesie. Dzieci wykazały się sporą wiedzą o lesie i aktywnie brały udział w zajęciach. 
            Po ciekawej lekcji wybraliśmy się do Ogrodu Edukacyjnego znajdującego się na terenie Nadleśnictwa. Dzieci miały okazję do zabaw na świeżym powietrzu w drewnianym labiryncie, przechadzaliśmy się ścieżkami ogrodu, korzystaliśmy z dostępnego placu zabaw. Na koniec wizyty wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Izbie Regionalnej w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Opiekująca się w Izbą Pani Agnieszka zabrała dzieci w podróż do przeszłości, opowiadała dzieciom o historii przedmiotów, które tam się znajdują, prezentowała je i w bardzo ciekawy sposób przedstawiła historię naszej okolicy, wykorzystując zbiory Izby. Duże zainteresowanie dzieci  wzbudziły dawne sprzęty gospodarstwa domowego, obrazy, stare dokumenty, wyroby rękodzieła artystycznego oraz elementy stroju ludowego. Zajęcia takie inspirują dzieci do pracy twórczej, rozbudzają i rozwijają zainteresowania problematyką historii najbliższego środowiska, uczą i zachęcają do pielęgnowania tradycji. Ostatnim punktem wycieczki był obiad w Pizzeri Królewska w Radzyniu. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy zmęczeni, lecz zadowoleni do domu. 
            Aleksandra Kordula